Жіночий алкоголізм: особливості, симптоми та ознаки, стадії

Жіночий алкоголізм: особливості, симптоми та ознаки, стадії

Вживання алкоголю часто є синонімом веселощів, свята та задоволення. Однак навіть при вживанні невеликої його кількості виявляється негативний вплив на організм. Жіночий алкоголізм призводить до розвитку багатьох захворювань, які в окремих випадках мають летальний кінець. Наш реабілітаційний центр Еверест допоможе вам впоратися з цією згубною звичкою та повернутися до тверезого способу життя.

Алкоголізм у жінок: про що саме мова?

Пивна залежність у жінок має місце, коли алкоголь стає потребою, яка витісняє інші потреби. Жіночий алкоголізм ознаки – це насамперед постійна необхідність і бажання випити, незалежно від приводу.  Перевага спиртним напоям віддається все частіше, вживання алкоголю стає пріоритетом, тому що, якщо ти не п’єш, ти погано почуваєшся. Саме з цього моменту можна говорити про серйозну проблему.

Жіночий алкоголізм симптоми:

  • сильне, нав’язливе, непереборне бажання вживати алкогольні напої;
  • потреба пити все більше і більше, щоб відчути себе п’яним;
  • поява абстинентного синдрому при припиненні споживання;
  • постійне вживання, незважаючи на проблеми, пов’язані з випивкою;
  • збільшення часу, що витрачається на розпивання вина або пива та відновлення після їх негативного впливу;
  • нездатність контролювати своє споживання з точки зору початку, закінчення та кількості випитого.

Вживання алкоголю може набувати різних форм залежно від темпу споживання та кількості випитого. Мається на увазі зловживання, коли виявляється негативний вплив на здоров’я людини, її соціальне, професійне та емоційне життя. Щоб оцінити зловживання алкоголем, розрізняють його стадії:

  1. Ніякого вживання алкоголю і, отже, жодного ризику.
  2. Епізодичне та помірне розпивання спиртного в соціальному оточенні з нагоди святкової події. Низькі ризики споживача.
  3. Ризоване вживання. Значне споживання алкоголю, що призводить до розгальмованого стану та ризикованих дій, таких як керування автомобілем у нетверезому стані.
  4. Шкідливе розпиття. Надмірне та регулярне вживання алкоголю, що викликає згубні наслідки, такі як виникнення захворювань, автомобільні аварії, насильство в сім’ї.
  5. Алкоголізм. Жінка не може обходитися без щоденної дози. При припиненні з’являються симптоми абстиненції (занепокоєння, збудження, дратівливість, безсоння, пітливість, тремор, серцебиття, нудота та ін.).

Ефективне лікування жіночої алкогольної залежності

Жіночий алкоголізм лікування має проходити під наглядом досвідчених фахівців, лікарів. Лікування жіночого алкоголізму Одеса у нашому центрі – це комплексна терапія, завдяки якій ви забудете про свою згубну звичку і зможете повернутися до здорового життя. Це не простий шлях для постраждалого. Важливо набратися терпіння та сил, щоб розпочати нове здорове життя.

Лікування жіночого алкоголізму проводиться у кілька етапів і не обов’язково полягає у досягненні абстиненції. Підтримка залежатиме від цілей, які ви поставили перед собою. Методи лікування жіночого алкоголізму включають також медикаментозне втручання. Призначаються ліки, що є доповненням до медико-психосоціальної допомоги. Але їх прийом проходить під наглядом нашого лікаря.

Спосіб лікування жіночого алкоголізму – це також робота з вашим психологічним станом. Як тільки ви будете мотивовані і погодитеся розпочати процес лікування, вам насамперед буде надано психологічну підтримку. Разом із фахівцем ви опрацюєте причини зловживання. Групи самодопомоги, індивідуальні консультації та цілодобова підтримка нашого персоналу допоможуть вам швидше одужати. Пацієнти можуть брати участь у терапевтичних семінарах, присвячених питанням, пов’язаним з алкоголізмом та ризиком рецидиву, а також у семінарах з самооцінки та впевненості у собі.

Чи можна вилікувати алкогольну залежність? Так, але умова полягає в тому, щоб допомогу було надано професіоналами. Це довга робота з високим ризиком рецидиву, але за наявності мотивації та хорошого контролю це цілком можливо. Немає певного моменту для звернення до лікаря. Це може статися, як тільки ви відчуєте необхідність. Однак вам слід бути особливо стурбованим, коли ви втрачаєте контроль над своїм споживанням. У цьому випадку не соромтеся розповісти про це оточуючим та звернутися за допомогою до нашого реабілітаційного центру. Подбайте про своє здоров’я вже зараз.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22