Лікування героїнової залежності

Лікування героїнової залежності

Героїнова залежність: особливості

 

Опіати, як природного походження, і синтетичні, надали чималу послугу людям – вони рятували поранених від больового шоку, дозволяли проводити операції. Але вони мають серйозну темну сторону: залежність. Недарма стільки залежних від морфіну з’явилося у військові та післявоєнні роки: солдати, пристрастившись до нього в госпіталі, не змогли відмовитися від знеболювального і після одужання.

 

Механізм формування героїнової залежності

 

Вживання цього напівсинтетичного похідного морфіну набуло характеру епідемії серед соціально неблагополучних верств молоді. Героїн дарує непередавані відчуття спочатку, але вже короткий час його вживання стає радістю, а суворої необхідністю, оскільки героїн, як і опіати, придушує синтез гормонів ендорфінів. Справа в тому, що молекули героїну ідеально підходять до молекулярних опіоїдних рецепторів – вони розташовані в головному та спинному мозку, а також у кишечнику.

Але ендорфінів є безліч, і кожен активує певний тип опіоїдних рецепторів. Героїн же б’є площею, активуючи все відразу. Тому і відчуття щастя і спокою набагато сильніші, ніж при активації гормонами, які природно виробляє організм. А організм дуже швидко перестає виробляти ендорфіни, адже це досить затратне заняття – синтез таких складних речовин, а тепер вони надходять ззовні. Щоб знову «запустити» виробництво власних гормонів, потрібен час. І в цей час після скасування героїну наркоман зазнає жахливих страждань.

лікування героїнової залежності

 

Вся справа в тому, що ендорфіни, які називають ще «гормонами щастя», потрібні не тільки для радісних емоцій. Вони регулюють рівень гормонів стресу, які мобілізують організм. Якщо ця рівновага порушується, гормони стресу призводять до багатьох неприємних психосоматичних ефектів, про які ми поговоримо нижче. Таким чином, вбудовування героїну в обмін речовин на рівні гормонів формує найсильнішу фізіологічну прихильність. А викликаний ним психічний стан (як і стан, викликане скасуванням наркотику) – працює психологічно.

БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

0 800 20 55 20

Цілодобово

Безкоштовна консультація

Героїнова ламка

 

Розпочати лікування від героїнової залежності можна лише за умови повного очищення від наркотику. При цьому залежний відчуває сильні неприємні відчуття, що включають озноб, біль у м’язах, діарею, блювоту і підвищення температури. У комплексі йдуть і психічні симптоми – депресія, тривога, галюцинації, безсоння, можлива агресія. На цьому етапі важливо застосовувати підтримуючу терапію та чекати до двох тижнів, перш ніж перейти до реабілітації.

 

Ознаки залежності

 

Героїнова залежність може деякий час бути прихованою, особливо якщо на неї страждає доросла, самодостатня і забезпечена людина. Але часто вона розвивається у підлітковому віці, і батька варто звернути увагу на низку ознак:

  • почервоніння очей, обличчя, вух;
  • звуження зіниць;
  • можлива задишка – опіати пригнічують дихальний центр у головному мозку;
  • сонливість і млявість;
  • придушення емоційних реакцій, байдужість;
  • характерний застуджений голос;
  • може бути видно місця ін’єкційного введення;
  • зникнення грошей та цінностей.

Важливо не прогаяти момент і почати лікування героїнової залежності якнайшвидше! Чим сильніше забруднює наркозалежний у згубній пристрасті, тим важчою буде реабілітація. Крім того, при регулярному вживанні можуть розвиватися і симптоми передозування, що загрожують життю – поверхневе уповільнене дихання, землистий колір шкірних покривів, піт. У такому разі важливо терміново викликати швидку допомогу.

 

Довготривалі наслідки та супутні небезпеки

 

Насамперед, варто відзначити асоціальну поведінку – наркоман випадає з життя суспільства, скочується на маргінес і починає вести соціально-небезпечний спосіб життя. Необхідність дістати грошей на наркотик та їжу призводять до злочинів, а саме вживання – до розбещеності, у тому числі статевої. З’являються або загострюються психічні захворювання, а через неправильне харчування та загальне занепад – соматичні, насамперед серцево-судинні.

Сьогодні героїн виробляють підпільно, його заборонено у всіх країнах. Це створює для героїнових наркоманів додаткові ризики під час використання речовини, виготовленої без контролю якості. Крім того, часто наркомани гинуть саме від того, що їм трапляється хімічно чистий героїн. – звикнувши до речовини з домішками, вони помилково вживають смертельну дозу.

Ще одна супутня небезпека, що підстерігає наркозалежних при вживанні героїну – нестерильні шприци. Довгі роки профілактичної роботи пройшли безвісти – наркомани в основному продовжують колотися одним шприцом у великій компанії. Це ідеальний шлях поширення ВІЛ та вірусних гепатитів, а також деяких інших захворювань.

Що потрібно робити?

Точно не можна тягнути! Героїн – найнебезпечніший із наркотиків. На щастя, все можна виправити: у реабілітаційному центрі «Еверест» ось уже понад 13 років ми успішно проводимо реабілітацію та соціальну адаптацію залежних від героїну. Групова та індивідуальна терапія, унікальна, науково підтверджена методика та досвідчений, співпереживаючий колектив фахівців – все це дозволяє нам братися навіть за випадки, які інші вважають би безнадійними.

Після завершення програми реабілітації центр рекомендує випускникам відвідувати періодичні зустрічі, які проводяться нашими фахівцями, для підтримки відносин з однодумцями – це дуже важливо для профілактики можливих рецидивів.

Якщо ви підозрюєте, що ваша близька людина вживає смертельно небезпечний наркотик – звертайтеся до нас, ми разом подолаємо лихо!

Що після програми?

 

У Евересті багато випускників, ми збираємось у вихідні, відпочиваємо, спілкуємось по телефону, приїжджаємо до будинку до хлопців, які проходять реабілітацію. У всіх свої радості, злети та падіння, але кожен із нас знає, що варто лише попросити допомоги і тобі допоможуть не лише порадою. Нас поєднує бажання жити тверезим цікавим життям, у якому мають бути друзі, товариші, взаємодопомога. Такий спосіб життя дає свої результати!

Щасливі батьки! Своя родина! Діти! Хороша робота! Все це визначає вибір – жити тверезо та отримувати задоволення!

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22