Наша авторська програма

АВТОРСЬКА ПРОГРАМА РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА РЕСОЦІАЛІЗАЦІЇ ЗАЛЕЖНОЇ МОЛОДІ «ЕВЕРЕСТ»

Юридична назва:

Благодійна організація «Центр ресоціалізації наркозалежної молоді «Еверест».

Юридична та фактична адреса:

67662, Одеська область, Біляївський район, с. Велика Балка, вул. Вишнева, будинок 12.

Свідоцтво про держ. реєстрації БО: № 483 від «8» травня 2007 р.

Авторство:

Автором методик, що стали основою подібних програм на території СНД, є один із співзасновників НЛП, пан Роберт Френк П’юселік. Подібна програма, в 1982 році, стартувала в Штаті Оклахома, Аркадія, Бродвей 505 і мала назву «House of life» (Будинок Життя), поштова адреса установи: а/с 174, Аркадія, Оклахома 73007. Програма «House of life» отримала нагороду Уряду США у 1987 році для низькобюджетних програм.

БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

0 800 20 55 20

ЦІЛОДОБОВО

Безкоштовна консультація

Загальна інформація:

 Програма Центру «Еверест» – допоміжна програма надання догляду з проживанням для громадян України та країн СНД з хімічною та іншими видами залежності. Центр є неприбутковою, безмедикаментозною, дипломованою установою. Основний фокус програми націлений на хімічно-залежних громадян, які не можуть позитивно функціонувати в суспільстві, непродуктивні в галузі освіти або професії, оглянуті та визнані такими, що потребують стаціонарного лікування з проживанням з метою сприяння поверненню до нормального способу життя за межами установи. Послуги доступні всім, незалежно від класу, раси, національності, віросповідання чи економічного статусу. Центр надає стаціонарні, індивідуальні, групові, сімейні та подружні консультації.

Програма задумана як безкоштовна, при цьому центр існує за рахунок благодійних внесків батьків. Гроші йдуть на комунальні послуги, зарплату співробітникам, будівництво/ремонт приміщень, харчування та побутові потреби. Діяльність центрів є повністю некомерційною і не ставить за мету отримання прибутку, всі кошти спрямовуються на реалізацію Програми.

Термін проходження програми від 9 місяців до 2 років, приміщення розраховане одночасно на 25-30 осіб віком від 18 до 40 років. Програма всередині себе управляється старшими учасниками, але з постійним коригуванням з боку Педагогічного складу.

Завдяки завзятості та самовідданій праці персоналу центру вдалося створити терапевтичну спільноту, існування якої відкриває новий етап у лікуванні залежностей та створює новий підхід до проблеми реабілітації та адаптації наркозалежної молоді.

Цели, задачи, принципы работы:

Цели программы предотвратить, уменьшить или устранить химическую зависимость; содействовать участникам программы в достижении социально-приемлемого образа жизни; и сохранить, реабилитировать и/или воссоединить семейные системы. Также, научиться любить и ценить себя и своих близких, научиться работать и получать от этого удовольствие, научиться исправлять свои ошибки и извлекать из этого жизненный опыт. Избавиться от многочисленных комплексов и быть свободным, научиться видеть и воспринимать окружающий мир таким, какой он есть, радоваться жизни и каждому её новому дню.

Завдання програми: Надавати інтенсивну програму стаціонарного лікування; надавати інформацію, інформаційні послуги та послуги з втручання; надавати освітню програму сім’ям пацієнтів; проводити сімейну терапію; створення моделі терапевтичного співтовариства для учасників реабілітаційного процесу; зміна негативної моделі поведінки, мислення та емоційного досвіду; напрацювання навичок та умінь, необхідних для соціальної адаптації у суспільстві; створення умов розвитку загальносоціальних цінностей (чесність, тратність і великодушність); розвиток навичок відповідальної поведінки та здорового способу життя; забезпечити фізичне виховання та відновлення; навчання навичок безпечної життєдіяльності; надавати групу підтримки для випускників центру після завершення програми.

Філософія програми полягає у визнанні цінності людських ресурсів як основного активу будь-якого суспільства. Саме тому всебічна підтримка людей, які потрапили до непростої ситуації наркозалежності, є логічним продовженням нашої активної роботи. Наша програма – це реалізація багаторічного накопиченого досвіду у галузі реабілітації наркоманів, лікування наркоманії, спрямованого на відновлення особистості людини з подальшою інтеграцією її у суспільство. У ній з’єднані чотири напрями, що дозволяють перетворювати всі критерії, що руйнують особистість.

Відповідальність за чистоту, за прання, сушіння білизни, за музику, за кімнати, за зарядку, за квіти та тварин, за інвентар тощо, така відповідальність є практично у кожного учасника програми з 1 по 3 фази. Досвід відповідальності є найважливішим елементом навчання та формування навичок для успішної адаптації у суспільстві, а також способом позитивного утвердження себе у соціальному середовищі.

Ми впевнені, що розвиток самої ідеології та принципів цього підходу допоможуть багатьом молодим людям набути шансу на перетворення свого життя на тверезе та осмислене.

 

лікування наркоманії

Фази програми:

Програма не має фіксованих термінів, але є чіткі умови переходів із фази на фазу. Також ведеться облік часу перебування залежного на програмі, а відповідно у тверезості, і має назву Чистота. Просуваючись по 4 фазах програми, учасник проходить повну реабілітацію та соціальну адаптацію, ефективність якої оцінюється певним критеріям, таким як: працювати над собою та власним неуспішним способом життя та мислення; бути гідним учасником програми та прикладом для молодших; не приймати наркотики, алкоголь та речовини, що змінюють свідомість; мати постійне місце роботи чи навчання; підтримувати стосунки із сім’єю тощо.

Фази – це основні етапи процесу реабілітації та соціальної адаптації.

Програму можна умовно розділити на два великі етапи: реабілітацію та соціальну адаптацію. До реабілітації відносяться молодші фази: орієнтація, перша і друга, коли увага людини зосереджена на собі та своєму ставленні до світу та оточуючих людей. Старші фази (третя та четверта) націлені на усвідомлення людиною свого місця в житті, постановку цілей та вироблення навичок ефективної комунікації та адаптації до світу, в якому належить жити.

Час для проходження тієї чи іншої фази Програми наперед не визначений і залежить від наполегливості та особистих особливостей кожного учасника Програми. Однак існує певний мінімум та рекомендований максимум знаходження учасника програми на різних фазах. Максимум може бути перевищений, але за серйозного обґрунтування з боку Керівника програми, Консультанта та Головного Експедитора. Після проходження мінімального часу, що відповідає даній фазі, можливий перехід на наступну фазу, якщо успішно пройдено попередню та виконані всі умови та критерії.

Нижче наведено короткі характеристики кожної фази, цілі, завдання, основні привілеї та умови переходу на наступну фазу. Кожна наступна фаза зберігає привілеї попередньої.

Фаза орієнтації:

Не більше одного місяця. Це час визначитися, наскільки потрібна людині ця програма і наскільки вона готова серйозно працювати і змінювати своє життя.

1 фаза – «Очищення».

Необхідно згадати, пережити та очиститися від спогадів, образів, «якорів», які пов’язані з часом, проведеним в залежності. Необхідно прожити та пробачити образи, образи, зради, зради, злочини шляхом роботи на відповідних групах.

Для успішного завершення цієї фази, необхідно досягти наступних цілей: розуміння та розвиток власних почуттів; зрозуміти, що завжди є вибір; зрозуміти, що необхідно оцінювати свої бажання; зрозуміти, що ваш вибір має відповідні наслідки — що, коли ви робите вибір, ви також погоджуєтеся прийняти наслідки цього вибору.

Передбачається, що учасник програми буде чесним; буде дотримуватися режиму та розкладу; нести відповідальність за свої провини; буде призначений відповідальним за деякі побутові механізми та опанує основні навички відповідно до цього призначення; створить і активно працюватиме над успішним завершення свого плану реабілітації; буде прикладом наслідування для інших учасників програми.

Привілеї цієї фази: Усі попередні привілеї, плюс, з дозволу Керівника програми та свого консультанта, вам буде дозволено мати приватні відвідини у вихідні з членами сім’ї та родичами. Це приходить не автоматично, ці привілеї потрібно «заслужити» і рішення про надання їх ухвалюється на індивідуальній основі.

2 фаза – «Хто я?»

На даній фазі необхідно визначити свої цінності, принципи, відповісти на основні життєві питання: яким я хочу бути, чого я чекаю від життя, від себе, близьких мені людей.

Передбачається, що учасник програми: візьме відповідальність за свої вчинки та знатиме їх причини; почне планувати та досягати своєї мети; значно підвищить внесок у своє «зростання» і почне конторолювати свою власну поведінку. Буде удостоєний посади старшого, що означає, що йому доведеться приймати рішення, пов’язані з розподілом обов’язків молодших учасників програми, що вимагатиме використання власної ініціативи та вміння брати відповідальність за інших.

Цілі цієї фази: Розвинути навичку ініціативи; почати розвивати незалежність; вміти планувати життєдіяльність; засвоїти функції відповідальності, які до цього моменту виконувались старшими учасниками програми, а в минулому батьками; вчитися брати відповідальність не лише за себе, а й за молодших учасників програми.

Привілеї даної фази: Доступні всі попередні привілеї плюс можливість користування апаратурою. Також, за погодженням з Керівником центру та своїм Консультантом, може бути дозволений чотири-шестигодинний вихід із супроводом за територію центру.

3 фаза – “Я і світ”

Робота над відповідями на запитання: Як я тепер буду будувати відносини зі світом? З рідними, друзями, коханими? Як влаштуватися на роботу? Як розуміти та впливати на людей? Як заробляти гроші? Як працювати у команді та бути лідером? і т.д.

У цій фазі передбачається робота з орієнтуванням на цілі. Учаснику програми потрібно буде пройти через фазу отримання своєї оцінки від інших та розвинути визнання власних талантів та можливостей. Залежний дізнається про свою цінність як особистості і планує свій шлях до успіху. На цій фазі, залежний пише свою духовну біографію, в процесі чого розуміє природу своєї залежності і приймає власні внутрішні правила на все життя.

На цій фазі учасник програми почне відчувати найвищий рівень відповідальності перед собою та іншими членами центру. Це також буде час закінчення планів для повернення до соціуму.

Цілі цієї фази: Розвинути почуття власної цінності; розвинути усвідомлення, що ви можете зробити те, що вимагає від вас життя; поглянути на себе як на здібну та компетентну людину; зрозуміти різницю між наполегливістю і агресивністю; навчитися робити серйозні вчинки та отримувати відповідний результат.

Привілеї даної фази: Усі попередні привілеї плюс можливість виходу за територію центру для вирішення питань центру, допомоги забезпечення центру в дрібних потребах (напр. до закупівель), а також право на перші вихідні у супроводі Випускників даної програми.

4 фаза – «Повернення до Життя»

На цій фазі можна/потрібно працювати чи навчатися в інституті. На цьому етапі важливо навчитися жити та діяти в реальному світі, продовжуючи отримувати допомогу та підтримку центру.

Учасники програми проходять через цю фазу здебільшого самостійно. Мета програми допомогти досягти цього рівня розвитку так, щоб кожен міг пройти свій власний шлях у цьому світі. Скільки піде часу на успішне проходження цієї фази залежить від залежного. Педагогічний склад допомагає усвідомити, з чим доведеться зіткнутися в соціумі, страхує на цьому шляху, і транслює, що тільки тверезе життя і порядне ставлення до роботи характеризує повноцінного члена суспільства.

Мета цієї фази: Почати здійснення всього отриманого досвіду у процесі проходження програми у соціумі; почати реалізовувати себе як повноцінний індивід; навчитись жити самостійно, без участі постійної участі Консультантів; брати відповідальність за побутову та комунальну сторону свого незалежного проживання.

Напрями роботи. Блоки реабілітації:

1. Психологічний блок:

Один із основних блоків програми, в якому відбувається робота з розумінням своєї залежності. Включає в себе великий різновид психологічних заходів, таких як: «Групи почуттів», «Групи поділки», «Чоловічі/жіночі групи», «Фазові групи», «Батьківські групи», «Індивідуальні консультації», «Тренінги» і т.п. . Кожна з вищезгаданих видів груп визначає усвідомленість залежного і спрямовує на щоденну копітку роботу з перетворення свого життя на осмислену, усвідомлену. Вироблення навичок комунікації, вміння працювати в команді та лідирувати, відновлення стосунків із сім’єю, з близькими людьми, друзями. Усвідомлення того, як працює залежність. Визначення небезпечних ситуацій та навички виходу з них. Відділення від світу наркотиків. Напрацювання навичок життя у «чистому» та тверезому світі.

Викладачами цього блоку є: Психологи; Консультанти центру; Керівник програми.

Вихованці Реабілітаційного центру лікування наркоманії 2. Творчий блок:

Блок спрямований на самовираження особистості, подолання комплексів, розвиток мовного та аудіального каналів. Розвиває кінестетичне сприйняття світу, вчить виявляти почуття в різних життєвих ситуаціях. Включає в себе такі предмети: «Самовираження. Гармонізація особистості», «Пластика», «Артетерапія», «Вокал», «Риторика». Завдання: Навчиться адекватно висловлювати свої думки та емоції; Подолати затиснення та комплекси; Навчитися демонструвати почуття у відповідний час; Прийняти себе такою, якою є, і полюбити своє єство; Навчитися правильно виражати свої думки і мати почуття такту; Навчитися співати та танцювати; Позбутися страху засудження та оцінної думки.

Це терапевтичний блок, спрямований насамперед на пошук чи повернення природного задоволення від свого тіла, голосу, манер, творчості.

Викладачами цього блоку є: Дипломовані музиканти; Хореографи; Актори.

3. Освітній блок:

Завдання блоку заповнити прогалини в шкільній програмі, загальні знання про науки, а також надати можливість пізнання комп’ютерної справи (рівень Користувач). Мета – повернути звичку навчання та навичку інтелектуального розвитку. Впроваджується переконання, що «Освіта – це ключ до свободи». Надаються знання хорошого рівня з основних напрямів у суспільстві. Знання мови, комп’ютера та основ управління, дають  шанси набуття гідної професії або початку власної справи. Також, обов’язковими елементами в даному блоці є групи з етикету. Залежні навчаються правилам поведінки у суспільстві і також пізнають критерії дрес-коду у різних галузях і професіях.

Викладачами цього блоку є: Вчителі початкових класів; Запрошені дипломовані консультанти у сфері послуг; Бізнес тренери.

4. Трудова та соціальна діяльність:  

Усі господарські роботи у центрі, учасники програми, роблять своїми руками. Миття посуду, прасування білизни, прибирання приміщень, приготування їжі, догляд за тваринами та квітами, вирощування овочів та фруктів, виробляє у залежних певні вміння та навички відповідальності. Трудова діяльність залежить від потреб кожного пацієнта і має широкий спектр: від зварювальної до столярної та ін. Діяльність обов’язково пов’язана з необхідністю «працювати руками», що також є одним із видів терапії. Діяльність спрямована на придбання необхідної навички без комерційного контексту на користь центру. Проводяться заходи щодо техніки безпеки та вчення протипожежних дій.

Соціальна активність – неодмінна умова духовного зростання та відображення місії допомоги тим, хто хоче розпочати тверезе життя. Спосіб зупинити тих, хто ще не став на цей небезпечний шлях. Учасники програми беруть участь у міських антинаркотичних акціях, проводять профілактичні заходи, починаючи з початкових класів середньої школи до міжміських фестивалів України. Також важливим фактором у соціальній активності є допомога місцевим органам самоврядування та місцевим органам державної влади. Центр бере участь у щорічних акціях допомоги ветеранам, готує вітальні програми та шоу. Здійснює виїзди на прилеглі території для участі в суботниках, сезонних профілактичних прибираннях тощо.

Викладачами цього блоку є: Майстри широкого профілю; спеціалісти вузьких напрямків; Консультанти центру.

5. Блок фізичного розвитку:

Культура здорового життя впроваджується у процес реабілітації у перших днів перебування у центрі. Щоранку в центрі проводиться фізична зарядка, регулярно проходять спортивні ігри, естафети, купання в морі та обливання холодною водою, а також командні ігри – футбол, баскетбол, волейбол та ін. Щорічно проходять кубкові змагання внутрішнього масштабу між подібними центрами, випускниками центру та підприємствами друзі центру: з футболу, волейболу, армреслінгу. Запрошуються різні українські майстри з бойових мистецтв, проводяться майстер-класи, діляться бойовою психологією та залучають учасників до здорового способу життя. Учасники центру, щорічно, ходять у походи, виїжджають на відпочинок із наметами, відпочивають на березі моря та проходять заходи, що віддалено нагадують Курси Молодого Бійця.

Викладачами цього блоку є: Консультанти центру; Керівник програми.

реабілітаційний центр Еверест

правила. Норми:

Як і в будь-якій організації та спільноті, у центрі існують внутрішні правила. Вони діляться на основні та другорядні. Існує 5 основних правил, порушення яких вимагає негайного припинення знаходження у центрі, для такого залежного програма закінчується. Це такі правила як: 1. Заборонено зберігати та вживати наркотики, алкоголь та речовини, що змінюють свідомість; 2.Заборонені інтимні зв’язки, флірт та провокації на цьому ґрунті; 3.Заборонено застосування фізичної сили, загрози, провокації та образи; 4.Крадіжка; 5. Заборонено зберігання та застосування холодної та вогнепальної зброї. Щодо другорядних правил, їх понад 100, існує зведення даних правил, і ознайомлення з ними є обов’язковим етапом проходження програми. Кожен учасник програми проходить процес прийняття цих правил на фазі орієнтації, де описує своє бачення для чого і як ці правила можуть допомогти залежним у проходженні програми та зміні звичного способу життя.

Передбачена система відповідальності у вигляді Суспільно-корисних робіт (ОПР), які учасник програми отримує за дрібні порушення правил, такі як: за речі, що забули, за не турботу про здоров’я, за запізнення тощо. ОПР – роботи, які виконує залежний у межах центру, протягом не більше 40 хвилин, це роботи у вигляді: миття посуду, прибирання приміщень, прасування білизни тощо. За порушення вагоміших правил існує процес Пізнання, який проходить у центрі один раз на тиждень. На донному процесі учасники програми розбирають причини порушень, що повторюються, і вживають заходів відповідальності, які допоможуть їм у майбутньому застосовувати альтернативну поведінку.

Учасники програми на старших фазах є реальним прикладом для нових учасників і мотивують їх долати себе і свою залежність. Добиваються успіху спочатку у межах центру, та був і у соціумі. У центрі немає охорони, немає броньованих дверей, високих парканів та сторожових собак. Навіть найрозумніші системи охорони не спрацюють, якщо залежне не матиме власного бажання змінити реальність і розвиватися в запропонованому напрямку. Єдине, що може зупинити залежного, – це він сам. Єдина запорука чистоти спільноти – це честь її мешканців. Честь мешканця – це не просто слова та не порожня формальність, це стрижень, навколо якого обертається все внутрішнє життя центру. Тому головне завдання Керівника програми, консультантів та педагогів – не «лікувати ¦заблукані душі», а створювати та підтримувати рівень довірчих, але при цьому чесних та суворих взаємин усередині центру.

Ієрархія:

Структура управління розвивається від учасника, що знаходиться на 1 фазі, і до Керівника програми.

Жителі – учасники програми, які показали своє віддане ставлення до центру як дотримання правил та чесного ставлення до його підвалин. Є зберігачами традицій та прикладом наслідування. Збори жителів здійснюють законодавчу владу в центрі, на зборах вирішуються питання про прийняття чи скасування правил, даються рекомендації молодшим учасникам щодо програми, а також береться шефство над тими, хто її потребує.

Старший брат/сестра – Обов’язково мешканець 2, 3 фази, іноді, як виняток, ним може стати мешканець першої фази. Він безпосередньо відповідає за свого підопічного, завжди знаходиться поруч із «молодшим», піклується про нього, підтримує, пояснює йому правила, допомагає готуватися до занять, допомагає з адаптацією в центрі. За всіма порушеннями правил, які допускає молодший брат чи сестра, старші відповідають нарівні з ними, а іноді й більшою мірою.

Дежурний по Дому (центру) – один із членів «команди» (група старших учасників програми, які несуть відповідальність за життєдіяльність центру та учасників програми) з 2 – 3 фази. Він стежить за розпорядком дня, зустрічає гостей, знає про все, що відбувається в центрі, де зараз хтось перебуває, у кого якісь проблеми, труднощі, які проходять групи. У період чергування до рук чергового зосереджується вся оперативна влада у центрі, він є свого роду обличчям Будинку.

Експедитор – це зазвичай учасник програми на 2 або 3 фазі. Його функцією є не адміністрування, а педагогічне керівництво, його завдання – зробити так, щоб у кожного учасника програми була та роль, яка відповідає його рівню та ступеню відповідальності. Несе відповідальність за чергового по Дому.
Головний експедитор – керує експедиторами та черговими. У відсутність Керівника програми приймає відповідальність за вирішення всіх педагогічних та організаційних питань на себе. Є сполучною ланкою між учасниками програми та Керівником програми та Консультантами. Як правило, саме Головний експедитор вирішує всі спірні питання дисциплінарного характеру, що виходять за межі правил.

Випускники:

Це і є п’ята фаза програми. Випускник – гордість центру, орієнтир для наслідування, помічник центру з організаційних питань, учасник спільноти, що складається з випускників. Кожен випускник центру це повноцінна, здорова, твереза ​​особа з низкою внутрішніх правил, цілей та досягнень. Випускники нашого центру працюють на багатьох підприємствах України, мають власні бізнеси, здебільшого створено повноцінні осередки суспільства, мають дітей та дарують нашій країні неймовірні можливості. Центр досі отримує позитивні відгуки та подяки від керівників підприємств за знедолене та сумлінне ставлення до робочого процесу.
Існують офіційні збори випускників, як правило, не часто, близько 5-10 разів на рік. Необхідність зібрати всіх випускників виникає, коли потрібно вирішити будь-які спірні питання, що стосуються внутрішніх засад спільноти, коли потрібна комусь допомога, або необхідно вплинути на когось із членів спільноти. Крім цього, збори відбуваються і в День народження центру, Дні народження Випускників, весілля, зльоти, розігравання кубка з футболу, волейболу, святкування Нового Року, поїздки за місто, на рибалку та купання в ополонці. Таке спілкування відбувається постійно, саме воно характеризує атмосферу всередині спільноти. Наші випускники – це люди, які теж мають проблеми, але вони вміють їх вирішувати і ніколи від них не тікають. Випускники старанні, чесні, звикли навчатися, відкриті, працьовиті, легко працюють у команді, не бояться труднощів, вміють ставити цілі та добиватися їх.

 

Реабілітаційний центр Ритуали. Традиції. Символіка:

Вся програма складається з подій, таких як святкування Чистоти залежного, підвищення по фазах, підвищення по ієрархічних сходах тощо, кожна з таких подій супроводжується особливим ритуалом. Зазвичай такі ритуали відбуваються у присутності всіх учасників програми, у відповідній атмосфері, підготовленій заздалегідь. Така атмосфера допомагає усвідомлювати свої перемоги над собою не лише свідомо, а й на рівні почуттів. Також, завдяки такому відношенню до ритуалів, автоматично підвищується рівень цінності результату, що досягається, і підвищується мотивація молодших учасників програми.

Особлива увага приділяється зберіганню традицій центру. Сюди входять і ритуали, і окремі вчинки, і цілі події, такі як: купання в ополонці, спільне ліплення вареників, допомога в облагородженні прилеглої території навесні, походи в лазню, процеси приготування солінь на зиму, а також десятки дрібних, але менш важливих традицій . Охоронцями традицій є учасники програми на старших фазах, а також учасники програми у статуті Жителя.

Центр має в своєму розпорядженні і дорожить власною символікою. Наприклад, основний символ у вигляді Герба супроводжує залежного від перших днів перебування в центрі і до самого Випускного (приклад Герба додається).

Герб – символ, що відображає статус залежного, його чистоту та можливості. Можна поглянути на Герб учасника програми та визначити його приблизний термін перебування в центрі, його привілеї та ступінь відповідальності, що на нього покладається.

Герб, у свою чергу, складається з дрібних символів, що несуть певний сенс. Сама форма Герба передає образ щита і символізує захист, у разі захист від впливів старого життя. Вгорі Герба знаходиться образ сонця, яке у свою чергу висвітлюватиме шлях учасника програми та супроводжуватиме протягом наступного життя. Трохи нижче знаходиться назва центру «Еверест», який також несе вкладений зміст, проводиться паралель перемоги над залежністю з фізичним підйомом на гору Еверест, обидва вчинки вдаються не багатьом, і передбачає не лише фізичні, а й моральні випробування. У центрі Герба знаходиться яблуня, яка символізує нове життя, зростання і подальшу появу плодів. Під яблунею є п’ять зірок, кожна з них відображає фазу, на якій знаходиться учасник програми. Під Гербом місце імені залежного. Існує градація можливого наповнення Герба кольоровою гамою. Кожен учасник програми власноруч оформляє свій Герб у бажаному образі.

Також, до символіки центру належать і футболки з логотипом центру, які видаються учасникам програми, починаючи з 1 фази, супроводжується певним ритуалом та змінюються відповідно до статусу залежного.

Цінність програми:  

Цінність полягає в тому, що експериментальним шляхом, вперше, створено вітчизняну модель реабілітаційного простору для залежної молоді. Ця модель перевірена на практиці та отримані результати, які дають підстави розраховувати на підтримку держави, контролюючих органів та організацій, зацікавлених у вирішенні цієї актуальної проблеми.

 

Що після програми?

 

Кожен наркоман у душі самотній, він не вірить ні кому, тому що друзів чи людей, на яких він може покластися, довкола нього немає. У кращому випадку його оточують партнери з кайфу. Занадто довго я був один і занадто часто я розмінювався на кайф… Моє життя змінилося: цікава робота, кохана дівчина, моє оточення стало іншим, інші проблеми, інтереси, мої рідні зараз сплять спокійно. Я можу нескінченно довго перераховувати, як і що змінилося в мене, найголовніше те, що зараз я тверезий і маю мету, плани і бажання жити, а не кайфувати. Зараз я займаюся спортом, навчаюсь, працюю, я хочу стати чоловіком, батьком. Тепер, коли я стикаюся із проблемами, у мене не опускаються руки.

Програма навчила вирішувати проблеми та не тікати від труднощів. Програма багато чого вчить, що зараз допомагає мені. Я старанний, чесний, хочу і звик навчатися, товариський, відкритий, працьовитий, я вмію добиватися того, чого хочу. Я думаю, що ви погодитеся зі мною в тому, що в наш час людина з такими якостями буде затребувана у суспільстві. Це те, чим відрізняється випускник від звичайного наркомана…

У Евересті багато випускників, ми збираємось на вихідних, відпочиваємо, спілкуємось по телефону, приїжджаємо до будинку до хлопців, які проходять реабілітацію. У всіх свої радості, злети та падіння, але кожен із нас знає, що варто лише попросити допомоги і тобі допоможуть не лише порадою. Нас поєднує бажання жити тверезим цікавим життям, у якому мають бути друзі, товариші, взаємодопомога. Такий спосіб життя дає свої результати! Щасливі батьки! Своя родина! Діти! Хороша робота! Все це визначає вибір жити тверезо і отримувати задоволення!

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22