Лікування опійної залежності

Лікування опійної наркоманії

Опіати – це досить велика група речовин, частина з яких є забороненою, а частина відноситься до рецептурних препаратів зі строгою звітністю. Серед них – власне опіум, що видобувається з опійного маку, а також морфін, кодеїн, промедол, просідол, метадон, героїн, діонін, текодин і, звичайно, відомий всім «король» наркосвіту – героїн. Основна сфера їх медичного застосування – знеболювання, але саме завдяки механізму, на якому заснований їхній аналгетичний ефект, формується також сильна фізіологічна залежність. Їхні побічні впливи сприяють формуванню психічної залежності.

 

Як діють опіати

 

Ефект, або, як кажуть наркозалежні, «прихід» від вживання опіатів характеризується підйомом настрою, почуттям блаженства та наповнення тіла теплом та енергією, що розливаються хвилями по всьому організму. Виникає почуття приємного погладжування та легкого сверблячки, при цьому розумові процеси сповільнюються, думки розчиняються і вся увага зосереджується на хвилях блаженства. Власне тіло може не відчуватися, при цьому виникає невелика набряклість слизових оболонок.

Кайф прийому опіатів триває кілька годин. При цьому рухова активність може мати механічний характер у вигляді повторення однакових дій. Будь-яка діяльність приносить задоволення, навіть якщо є позбавленою сенсу. Людина в такому стані може робити необдумані дії або вимовляти безглузді фрази.

Через деякий час, залежно від препарату через 6-18 годин, починається абстинентний синдром, який характеризується почуттям сильної туги та тривоги, наростає агресивність. З’являються соматичні прояви – слиновиділення, нежить, закладеність носа, діарея, біль у м’язах і суглобах і далі по блювоті, що наростає, і судоми. Побоювання наступу таких симптомів штовхає залежного на прийом нової дози, так само, як і прагнення уникнути викликаної «ламкою» депресії.

БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

0 800 20 55 20

ЦІЛОДОБОВО

Безкоштовна консультація

Лікування опійної залежності

Незважаючи на формування порочного кола, при якому кожна нова доза викликає все сильнішу залежність, а відмова від дози загрожує неймовірно сильними симптомами відміни, лікування опійної залежності цілком реальне. Дуже важливо вчасно розпізнати лихо, тому звертайте увагу на поведінку ваших близьких. Про можливу проблему скажуть:

  • звужені зіниці;
  • нездоровий колір обличчя;
  • підозрілі контакти;
  • зникнення грошей або цінностей;
  • точки від ін’єкцій – хоча деякі опіати, такі як кодеїн, приймаються перорально.

 

лікування опійної наркоманії
 

Лікування починається з очищення організму від дії наркотику. Цей період займає кілька тижнів і зазвичай проводиться в умовах стаціонару. Партнерські клініки нашого центру готові забезпечити належний догляд та лікарську допомогу для зняття абстинентного синдрому. На цьому етапі важливо усунути хворобливі та небезпечні для життя прояви «ломки» з боку серцево-судинної, нервової, травної системи.

Після чого починається період реабілітації в нашому центрі, під час якого наркозалежний навчається долати психологічні проблеми, спричинені наркоманією. Під час адаптації учасник програми наново інтегрується у суспільство та готується до подальшого життя без наркотиків. Пам’ятайте – опіоїди мають багато виразів, але всі вони однаково небезпечні і ведуть у прірву. Тому важливо розпочати лікування опійної залежності якнайшвидше.

Що після програми?

 

У Евересті багато випускників, ми збираємось на вихідних, відпочиваємо, спілкуємось по телефону, приїжджаємо в будинок до хлопців, які проходять реабілітацію. У всіх свої радості, злети та падіння, але кожен із нас знає, що варто лише попросити допомоги і тобі допоможуть не лише порадою. Нас поєднує бажання жити тверезим цікавим життям, у якому мають бути друзі, товариші, взаємодопомога. Такий спосіб життя дає свої результати!

Щасливі батьки! Своя родина! Діти! Хороша робота! Все це визначає вибір – жити тверезо та отримувати задоволення!

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22