Лікування кодтерпінової залежності

Лікування кодтерпінової залежності

Кодтерпін це при дотриманні стандартної схеми прийому цілком нешкідливі ліки від кашлю для дорослих. Використовується для придушення кашльового рефлексу завдяки вмісту в ньому кодеїну – схожого з опіатами своєю дією речовини. Іноді кодтерпин як наркотикпочинають вживати для підвищення працездатності, зняття тривожності, але непомірний прийом швидко викликає залежність від кодтерпіна, зняти яку можна лише в реабілітаційному центрі.

 

Проблема значно посилюється відсутністю належного контролю над поширенням препаратів спеціальних груп. Тобто, купити кодтерпін, сказавши, що це для хворої бабусі, може кожен підліток. Рецепт для його придбання хоч і потрібний, але легко підробляється або виписується несумлінними лікарями за хабар. Багато аптек також займаються поширенням кодтерпіна. Проблема різко загострилася після того, як було практично припинено розповсюдження трамадолу – залежні просто перейшли на новий наркотик.

 

Кодтерпинова залежність та її лікування

 

Кодтерпін як наркотиквикликаєнаслідки, схожі з такими у морфію. Пригнічується дихальний центр, відбувається гальмування моторики шлунково-кишкового тракту. Через це залежні часто страждають на запор. Все це частина побічних ефектів, спричинених передозуванням. Адже якщо стандартна доза, яку призначають при лікуванні кашлю, становить 3 таблетки на день, то з метою отримати наркотичний ефект слід прийняти щонайменше 30 таблеток. У середньому ця доза становить 60, а в окремих випадках перевищує 100 таблеток, що вже може викликати раптову смерть від зупинки серця.

 

Тривалий прийом загрожує розвитком алкалозу, тобто тяжким порушенням кислотно-лужного складу крові у бік олужування завдяки вмісту в таблетках гідрокарбонату натрію. Алкалоз проявляється зниженням апетиту, нудотою, болями в шлунково-кишковому тракті, судомами.

БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

0 800 20 55 20

ЦІЛОДОБОВО

Безкоштовна консультація

Кодтерпін як наркотик: наслідкивживання

 

Дуже важливо розуміти, як змінюється психологічний портрет людини, у якої виникла залежність від кодтерпіна. Поступово знижується інтелект, слабшає пам’ять, падає успішність та працездатність. Залежні зайняті здебільшого думками про те, як і де взяти наркотик і вжити його. Хворі довго можуть згадувати слова, кажуть загальмовано, що неспроможні висловити прості думки. Знижується здатність мислити абстрактно.

У той же час зростає скритність і хитрість у питаннях, які стосуються отримання наркотику. Зростає дратівливість.

 

Змінюється і зовнішність – колір шкіри стає землистим, обличчя одутлим. Знижується вага – як через алкалоз, так і через ефект наркотику. Сечовипускання утруднене, порушена терморегуляція організму. Тривала кодтерпинова залежність призводить до все більш тяжких наслідків, а збільшення дози при розвитку толерантності – до ризику смерті.

 

Все це важливо для того, щоб ви могли зрозуміти, чи є небезпека, що кодтерпін викликав залежність у вашої дитини. А кодтерпин – наркотик саме підлітковий, він часто стає першим, після чого залежні переходять на небезпечніші препарати. Цьому сприяє низька ціна – навіть кишенькових грошей може вистачати на денну дозу 20-30 таблеток, якщо толерантність ще незначна.

 

Синдром скасування та наслідки передозування

 

Кодтерпін – наркотик, наслідки якого виявляються досить сильно після відміни препарату. Симптомами ломки є:

 

  • катаральні симптоми: кашель і нежить;
  • набряклість кінцівок, почервоніння шкіри;
  • стандартні для більшості наркотиків кардіологічні симптоми.

 

Прагнучи позбавитися симптомів ломки, залежний прагне швидше вживати якомога більше таблеток – і цілком серйозно ризикує зіткнутися з передозуванням. До її симптомів відноситься втрата свідомості, звуження зіниць, шлункові спазми та судоми в тілі, ціаноз (посинення шкірних покривів), утруднення дихання. В особливо тяжких випадках настає кома і навіть смерть від паралічу дихального центру.

Лікування кодтерпінової залежності

 

Що робити, якщо ви запідозрили вашу дитину у вживанні кодтерпину

 

Якщо ви помітили перераховані вище симптоми – зниження уваги, зміна кольору обличчя, схильність до усамітнення, а то й зникнення грошей та цінних речей, ось кроки, які варто зробити. По-перше, не панікувати. По-друге, не варто намагатися тиснути на нього, карати і таке інше. Непоодинокі випадки, коли підлітки через такі підозри збігали з дому або виявляли суїцидальну поведінку. Тому діяти треба обережно.

 

Почніть із дзвінка на нашу гарячу лінію або візиту до реабілітаційного центру «Еверест». Наші фахівці обов’язково підкажуть вам, як побудувати лінію поведінки з дитиною таким чином, щоб вона погодилася взяти участь у нашій програмі – якщо тривога виявилася не хибною. Наша програма реабілітації складається з чотирьох фаз, які включають відновлення фізичного здоров’я після подолання синдрому відміни, власне психологічну реабілітацію під час групової та індивідуальної психотерапії, а також соціальну адаптацію для тих, хто повертається до соціуму.

 

Крім того, після виписки ми продовжуємо роботу з учасниками превенції зривів, проводимо регулярні терапевтичні зустрічі для обміну досвідом. Для випускників програми працює наша гаряча телефонна лінія підтримки. Вилікуватися від кодтерпінової залежності можна – але почати важливо якомога раніше. Тому не зволікайте з візитом чи дзвінком до нашого центру.

Що після програми?

 

У Евересті багато випускників, ми збираємось на вихідних, відпочиваємо, спілкуємось по телефону, приїжджаємо в будинок до хлопців, які проходять реабілітацію. У всіх свої радості, злети та падіння, але кожен із нас знає, що варто лише попросити допомоги і тобі допоможуть не лише порадою. Нас поєднує бажання жити тверезим цікавим життям, у якому мають бути друзі, товариші, взаємодопомога. Такий спосіб життя дає свої результати!

Щасливі батьки! Своя родина! Діти! Хороша робота! Все це визначає вибір – жити тверезо та отримувати задоволення!

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22