Лікування сольової залежності

Лікування сольової залежності

Ні, ми не маємо на увазі кухонну сіль, ми говоримо про залежність від абсолютно нового типу наркотичних речовин, який небезпечний тим, що тривалий час прикидався цілком безпечним «майже наркотиком». Ці речовини – солі, називатимемо їх такою жаргонною назвою – з’явилися лише кілька років тому і позиціонувалися як засіб від стресу. Оскільки компоненти, що входили до складу, на той момент не належали до заборонених, кримінальне переслідування за їхнє поширення не загрожувало, хоч і в аптеках їх продавати не почали. Тим не менш, згодом виявилося, що солі все ж таки викликають залежність і завдають відчутної шкоди фізичному та психічному здоров’ю. Тому сьогодні лікування від сольової залежності потрібне дедалі більшій кількості людей.

Сольова залежність

 

В основу цих препаратів покладено нові синтетичні анальгетики, переважно це речовини JWH-018, JWH-250, JWH-317. В Україні правовий статус цих речовин визначено кілька років тому – вони забороняються. Але деякий час солі поширювалися абсолютно вільно, та й сьогодні зустріти графіті, що пропонує солі та спайси (курильні суміші), можна на багатьох будинках. Зовнішній вигляд наркотику дійсно нагадує сіль, яку можна вживати всередину різними способами. Їх втирають у ясна, злизують, курять і навіть розчиняють у напоях. І найжахливіше, що у вживання солей завдяки їхній доступності та простоті вживання втягується все більше підлітків.

Дія, яку надають на організм солі, у чомусь нагадує дію амфетаміну та кокаїну – потужний приплив енергії, відсутність потреби у сні та їжі, почуття невразливості та власної значущості. Але за все доводиться розплачуватись – розглянемо, що ж відбувається з організмом при вживанні цих речовин уже з перших днів і як проявляється синдром відміни.

Дія солей на організм

 

Вже з перших доз відбуваються серйозні порушення сну та засинання. Причому навіть після того, як лікування сольової залежності та подальша реабілітація були успішно завершені, цей найважливіший аспект життя приходить у норму дуже довго. Виражені когнітивні порушення – простіше кажучи, виникають проблеми з мисленнєвою діяльністю. Відбувається спрощення розумової діяльності та нездатність запам’ятати найпростіші речі, пацієнт може відчутно регресувати у своєму розвитку. Це особливо небезпечно для підлітків, тому що навіть після завершення лікування повернення до початкового рівня займає значний час. Чим раніше ви звернетеся до нашого реабілітаційного центру або зателефонуйте на гарячу лінію, тим меншої шкоди буде завдано.

лікування сольової залежностіСтраждає також імунітет. Для пацієнта стають небезпечними збудники, які не завдають жодної шкоди людям без залежності. Наприклад, характерною рисою, за якою можна пізнати сольового наркомана, є грибковий стоматит – запалення слизової оболонки рота внаслідок ураження грибками, які в звичайних умовах завжди присутні, але ніяк не виявляються. Так що лікування залежності від солей спочатку включає зміцнення імунітету і боротьбу з інфекціями.

Нервова система страждає особливо сильно. Постійна стимуляція призводить до нервового виснаження, а також до того, що людина перестає відчувати ефект від менш сильних подразників, ніж солі. Це призводить до виникнення парадоксальних реакцій, що не зумовлені ситуацією, психіка стає лабільною, нестійкою. Через такі порушення лікування сольової залежності в домашніх умовах утруднено, ми настійно рекомендуємо вам звертатися до реабілітаційного центру «Еверест». На головній сторінці Ви знайдете телефон гарячої лінії.

Порушення, викликані солями, можуть набути незворотного характеру – параноя, підозрілість, неможливість зосередитися, тривожність у деяких випадках зберігаються надовго. Репродуктивна система також піддається незворотним змінам при тривалому прийомі. Тому не зволікайте – якщо ви запідозрили, що ваша дитина вживає солі, дзвоніть нам зараз.

БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

0 800 20 55 20

ЦІЛОДОБОВО

Безкоштовна консультація

Ознаки залежно від солі

Якщо ви помітили хоча б один симптом, що зберігається тривалий час, це привід для занепокоєння:

  • розширення зіниць (характерно для багатьох наркотичних препаратів);
  • безсоння, відсутність апетиту;
  • розсіяність;
  • дратівливість;
  • надмірна потреба в самоті;
  • незрозуміла тривога, підозрілість;
  • неадекватна ситуація прояв почуттів.

Також повинні насторожити погіршення стану волосся та нігтів, зникнення грошей чи цінних речей, невлаштованість кар’єри та нездатність утриматися на одному робочому місці. Зрозуміло, у кожного симптому може бути інше пояснення, тому спостереження має бути комплексним.

 

Синдром скасування (ламання від солей)

Так звана “ломка” протікає у сольових наркоманів дуже важко. Найнезвичайніше – що починається вона вже через годину після останнього прийому. Це з особливостями вживання наркотику – «загулами» кілька днів до виснаження коштів. Гостра фаза ломки настає через 6-12 годин і посилюється тотальним виснаженням організму з голоду і недосипання. Характеризується головними болями та прискореним серцебиттям. Через кілька днів більша частина симптомів проходить, але порушення сну та нічні кошмари, а також когнітивні розлади залишаються. І саме сталість цих порушень робить сольову залежність такою тяжкою – адже наслідки вживання можуть зберігатись роками.

 

Лікування сольової залежності

 

Не зволікайте, діяти потрібно якнайшвидше! Почніть із дзвінка або візиту до нашого центру, ми розповімо вам, що робити далі. Наші психотерапевти працюють з усіма формами залежностей, ми використовуємо лише апробовані підходи.

Що після програми?

 

У Евересті багато випускників, ми збираємось на вихідних, відпочиваємо, спілкуємось по телефону, приїжджаємо до будинку до хлопців, які проходять реабілітацію. У всіх свої радості, злети та падіння, але кожен із нас знає, що варто лише попросити допомоги і тобі допоможуть не лише порадою. Нас поєднує бажання жити тверезим цікавим життям, у якому мають бути друзі, товариші, взаємодопомога. Такий спосіб життя дає свої результати!

Щасливі батьки! Своя родина! Діти! Хороша робота! Все це визначає вибір – жити тверезо та отримувати задоволення!

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22