Лікування метадонової залежності

Лікування від метадонової залежності

Метадон – наркотик неймовірно підступний і викликає важкі форми залежності. Цікаво, що спочатку планувалося використовувати цей найсильніший анальгетик як замісну терапію при лікуванні героїнової залежності. Однак згодом виявилося, що в деяких випадках виникає методонова наркоманія, ще сильніша, ніж початкова залежність від героїну. Погіршує ситуацію те, скільки триває ломка від метадону: якщо для героїну цей термін не перевищує тижня, після чого можна починати етап психотерапії при лікуванні, то ломка від метадону тривала до місяця, і зрозуміло, що без кваліфікованої медичної та медикаментозної допомоги витримати це випробування зможе чи один із сотні. Що ж це за речовина, чим загрожує методонова залежність і як проходить лікування від метадону, розповімо в нашому матеріалі.

 

Дія та ламання від метадону

 

Така сильна дія він має недарма, адже це синтетичний препарат групи анальгетиків, розроблений саме з цією метою: поступово знімати потяг до героїну. З яким, до речі, своєю дією метадон схожий один на один, як і своєю хімічною структурою. Тому і симптоми ломки від метадону схожі з такими від героїну і включають:

  • нудоту та блювання;
  • сильний біль у суглобах;
  • підвищення температури тіла;
  • головний біль, біль у очних яблуках;
  • непритомність;
  • депресивний стан, схильність до самогубства.

Ось тільки період напіввиведення у метадону вчетверо довше, а період тривалості абстиненційних симптомів, як уже сказано, становить місяць. Що характерно, скільки триває метадонова ломка – стільки тривають і страждання пацієнта, оскільки анальгетики практично не зможуть принести полегшення.

Хоча на сьогоднішній день існує низка препаратів, що дозволяють полегшити симптоматику та зняти синдром відміни м’яко. Наш реабілітаційний центр для наркозалежних тісно співпрацює з медичними клініками щодо лікування наркозалежності саме медикаментозними методами. При необхідності ми рекомендуємо вам найкращий варіант. Повне очищення організму від слідів метадону в будь-якому випадку необхідне для початку ефективного лікування психологічної залежності від метадону – психотерапії та групової терапії, які ми практикуємо.

 

метадонПрояв дії самого метадону схожий на героїновий, наркотик викликає ейфорію, але менш яскраву. Внаслідок цього методонові наркомани набувають залежність не так швидко, як героїнові, проте при цьому залежність є значно сильнішою. Також особливістю метадонової наркоманії є здатність хворих тривалий час підтримувати практично незмінний спосіб життя, залишатися соціально активними та працювати. Також залежні від метадону виявляють меншу схильність до кримінальної поведінки. Однак поступово руйнівні тенденції в організмі наростатимуть. Серед залежних широко поширені захворювання печінки, включаючи небезпечні вірусні гепатити, що значно підвищують ризик цирозу та раку печінки.

За статистикою, до 50% всіх ін’єкційних наркоманів інфіковані вірусами гепатиту B та C, зараження відбувається найчастіше через нестерильний загальний шприц. Також нерідкі ураження нирок, що призводить до утрудненого відведення рідини, ризику набряків легенів та мозку. Все це потенційно летальні стани. Крім того, наростає ризик імпотенції та безплідності. Типові для цього типу залежності тяжкі хвороби серцево-судинної та травної системи. Причому, враховуючи, що метадон є сильним анальгетиком, розвиток всіх цих захворювань відбувається до певного часу безсимптомно. Трапляються навіть випадки безболісного перебігу виразки шлунка!

БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

0 800 20 55 20

ЦІЛОДОБОВО

Безкоштовна консультація

Лікування метадонової залежностіускладнюється тим, що їй часто супроводжують інші види залежностей. Метадон нерідко поєднують із транквілізаторами, домагаючись незвичайних відчуттів за рахунок взаємного посилення впливу наркотиків. Це ускладнює як надання екстреної медичної допомоги, так і лікування та реабілітацію залежних.

 Серйозні зміни торкаються також і психічної сфери залежних. Не рідкість при тривалому вживанні афективні розлади, маніакальні стани, депресія та суїцидальні настрої. Наростає дисфорія, що характеризується підвищеною дратівливістю та агресією. З’являються нав’язливі ідеї. Всі ці симптоми можна зняти тільки в стаціонарі, проте якщо не провести серйозну роботу з реабілітації, практично 100% залежних після медикаментозної терапії знову повернуться до вживання.

Лікування метадонової залежності 

ЦЕНТР РЕАБІЛІТАЦІЇ НАРКОЗАЛЕЖНИХ “ЕВЕРЕСТ”

 

Реабілітаційний центр “Еверест” пропонує наркозалежним повноцінне психотерапевтичне лікування, яке відбувається під наглядом кваліфікованих співробітників, а також дипломованих психотерапевтів.

Наш реабілітаційний центр не є релігійним, при цьому дозволяє зосередитись на фізичних та душевних аспектах відновлення особистості, не укладаючи людину в неволю.

Наш центр відкритий для всіх, хто потребує лікування, причому двері відкриваються в обидві сторони. Це означає, що людина, яка потрапляє до нас на програму, сама приймає рішення про продовження лікування. Багатьом, хто зіткнувся з цією недугою, відомо, що ніякі замки не втримають того, хто не бажає кинути наркотики, тому в цьому питанні дуже важлива самомотивація, яку ми допомагаємо придбати кожному, хто відчиняє ці двері.

Якщо ви тільки думаєте про те, як зістрибнути з метадону будинку, просто зателефонуйте нашим консультантам по телефонам, вказаним на сайті. Якщо ваш родич вже твердо вирішив прийняти допомогу та почати лікування, але не знає, як зістрибнути з метадону, і який центр реабілітації вибрати ви також можете зв’язатися з нашими фахівцями, які нададуть безкоштовну та кваліфіковану консультацію щодо цього питання.

Наприкінці хочеться відзначити, що методи лікування залежності відіграють ключову роль одужання, проте сама думка про лікування вже є базовою у процесі лікування. Адже це бажання виникає далеко не у всіх наркозалежних, і сам факт прийнятого рішення є першим і найголовнішим кроком на шляху до одужання!

Що після програми?

 

У Евересті багато випускників, ми збираємось на вихідних, відпочиваємо, спілкуємось по телефону, приїжджаємо до будинку до хлопців, які проходять реабілітацію. У всіх свої радості, злети та падіння, але кожен із нас знає, що варто лише попросити допомоги і тобі допоможуть не лише порадою. Нас поєднує бажання жити тверезим цікавим життям, у якому мають бути друзі, товариші, взаємодопомога. Такий спосіб життя дає свої результати!

Щасливі батьки! Своя родина! Діти! Хороша робота! Все це визначає вибір – жити тверезо та отримувати задоволення!

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22