Лікування наркоманії

Лікування наркоманії в Одесі.

Наркоманія – справжній бич українського суспільства. Невпевненість у майбутньому, поганий вплив вулиці, відсутність нормального дозвілля – усе це чинники, які б поширенню цієї проблеми серед молоді. Найцінніше – наші діти, наше майбутнє – перебувають під прицілом злочинного бізнесу. А технічний прогрес лише сприяє поширенню інфекції. Постійно з’являються нові небезпечні речовини, та й способи, яким наркоторговці збувають отруту, постійно вдосконалюються.

Як же наркоманія проникає у наше життя? Всупереч поширеній думці, вона вражає не лише неблагополучні сім’ї. Адже в підлітковому віці найчастіше хочеться не бути, як батьки, бути схожим на «крутих» друзів і насолоджуватися азартом. Все це нібито дає наркотик, та ось тільки замовчують розповсюджувачі про ціну, яку доведеться заплатити. Ще одна небезпека – у наркотичній «спіралі», через яку підліток іде на соціальне дно навіть із благополучної родини.

Починається все з нібито невинного «косяка» з друзями, але дуже скоро цього вже стає мало, і в хід йдуть більш небезпечні речовини – амфетамін, метадон і жахливі «солі», які руйнують здоров’я за кілька років. Тому лікування хворих на наркоманію не можна відкладати, навіть якщо йдеться «лише» про марихуану! Так-так, наркоманія – це не нестримність або зловживання, а справжнісінька хвороба, впоратися з якою можна лише при повному усвідомленні проблеми!

Але як зрозуміти, що близька людина хвора?

 

Сподіваємося, що вас ніколи не торкнеться це страшне лихо! Але якщо раптом ви помічаєте в поведінці вашої близької людини підозрілі симптоми, можливо, вам знадобиться комплексне лікування наркоманії. Ось ці симптоми, які повинні вас насторожити і привести до нас, поки не пізно:

  • дитина стала нетовариською, замкненою, у розмові з’явилися дивні висловлювання;
  • навіть у спекотну погоду підліток носить одяг з довгими рукавами, перестав стежити за його чистотою та охайністю одягу, за зовнішнім виглядом;
  • постійно пропадає, не ночує вдома;
  • нездорова блідість, неприродний розмір зіниць, втрата ваги;
  • стали пропадати гроші та речі.

На жаль, від цього лиха не застрахований ніхто. Але навіть якщо вам здається, що вже нічого не виправити, якщо настає відчай і страх за майбутнє – своє та дорогу людину – пам’ятайте, що лікування від наркотичної залежності можливе. Не слухайте тих, хто каже, що це квиток в один кінець, сотні успішних історій наших випускників – учорашніх пацієнтів говорять інше!

Але не варто також слухати і «народних цілителів», які пропонують швидкий результат без особливих з вашого боку зусиль, бо ефективне лікування наркозалежності – процес довгий та комплексний. У ньому беруть участь обидві сторони. Ми завжди відкриті для вас та ваших близьких – не варто зволікати!

Форми наркотичної залежності

 

Наркоманія складається із двох форм залежності:

  • Психічна залежність являє собою патологічну залежність і такий стан залежної людини, при якому вона не може сказати «ні» наркотикам. Наркозалежний відчуває сильну потребу у вживанні наркотичних речовин, у тому числі і лікарських препаратів, які здатні позбавити його психічного дискомфорту або різноманітних психічних порушень, що виникають при відмові від вживання даних згубних речовин. Ця форма залежності не має на увазі наявність абстинентного синдрому, а викликана лише емоційними та психічними факторами.
  • Фізична залежність передбачає наявність абстиненції у разі, якщо залежна людина перестає вживати наркотичні речовини.

Варто зазначити, що будь-яке лікування наркоманії має на увазі порятунок залежного не тільки від фізичних проявів згубного впливу наркотиків, а й допомагає впоратися на психологічному рівні. Так, робота з психологами та психіатрами – це невід’ємна частина терапії, коли йдеться про лікування наркозалежності.

Основні етапи наркотичної залежності

 

Усього виділяють 4 етапи наркозалежності, кожен з яких характеризується особливими симптомами хворого:

  1. Перший етап характеризується відсутністю абстинентного синдрому. Людина, яка тільки почала вживати наркотики, відчуває бажаний ефект від їх вживання. Ця стадія розвивається дуже швидко – від 2 до 6 місяців. При швидкому та ефективному втручанні лікування наркоманії (Одеса) на цьому етапі відбувається порівняно швидко.
  2. На наступному етапі залежна людина починає вдаватися до більшої дозування наркотиків через спад ефективності. Організм при цьому починає сприймати наркотики, як щось належне. Вживання хімічних речовин призводить до фізичного та душевного заспокоєння. Без них людина не може вже нормально себе почувати. Починає розвиватись наркотична залежність.
  3. Наступна стадія наркотичної залежності проявляється у скороченні спілкування та відчуття себе в нормальному суспільстві. Підбирається відповідна компанія. Людина ж різко втрачає вагу, оскільки наркотики замінюють їй абсолютно всі інші фізіологічні потреби, зокрема їжу та сон. Допомога наркозалежним (Одеса) передбачає термінове звернення до реабілітаційний центр, де хворому буде надано повний курс відновлення.
  4. На останньому етапі наркоманії організм людини починає переробляти ПАР в отруту, а ломки мають вже постійний характер. На даному етапі лікування наркоманії в Одесі, ціна якого вказана на сайті, має на увазі досить тривалий період реабілітації у стаціонарних умовах.

 

На якій стадії реабілітація наркозалежних (Одеса) може дати результати?

 

Не варто вірити тим, хто каже, що на останніх етапах наркотичної залежності не можна подолати згубний вплив наркотиків. Лікування наркозалежності в Одесі чи будь-якому іншому місті передбачає індивідуальний підхід абсолютно до кожного хворого. Звісно, ​​з наркоманією ніколи не пізно розпочати боротися. Однак, у певному сенсі вона може бути незворотною. Для того, щоб людина ніколи не повернулася до наркотиків, у реабілітаційному центрі працюють найкращі токсикологи, наркологи, терапевти, психіатри та психологи. Адже в першу чергу варто зайнятися душевним станом залежного, а фізичний стан виправити набагато простіше.

У місті Одеса лікування від наркоманії має велике значення. На жаль, не тільки у дорослих людей виникає пристрасть до ПАР. На сьогоднішній день все більше молоді, підлітків і навіть дітей пробують наркотики, які здатні призвести до згубної залежності. Якщо ви помітили за своєю дитиною щось недобре, не варто відкладати проблему в довгий ящик. Негайно варто бити на сполох і починати реабілітаційний шлях.

лікування наркоманії в одесі

 

Що пропонує наш реабілітаційний центр

 

Наш центр в Одесі пропонує ефективне лікування від наркоманії з використанням найпередовіших та науково апробованих методів. І звичайно, ми розуміємо, наскільки болісною може бути ця тема та поважаємо вашу приватність, тому гарантуємо анонімне лікування від наркозалежності, якщо такий ваш вибір.

Мета нашої програми полягає не в тому, щоб наш випускник просто перестав вживати наркотики. Адже цього можна досягти відносно швидко, але проблема в тому, що за відсутності належної зміни все повернеться на свої кола. Тим важче буде утримуватися від шкідливої звички поза колективом таких самих, як ти! Ні, лікування та реабілітація наркозалежних у нашому центрі в Одесі має на увазі створення такої атмосфери, в якій хлопці наново вчаться жити, любити та цінувати – насамперед себе, своє життя та своїх рідних.

Ми допомагаємо хлопцям позбутися згубної звички шляхом тривалої психотерапевтичної роботи, яка включає творчість і комунікацію, як основні складові успіху. За допомогою наших тренерів вихованці позбавляються комплексів – адже кожна залежність завжди пов’язана з комплексом – і вчаться заново розбиратися в собі, сприймати себе у світі та знаходити у ньому своє комфортне місце без отрути. Ми вчимо не відкидати минулий досвід, пов’язаний із наркотиками, а приймати його так, щоб він працював на користь майбутнього життя.

Тому лікування наркоманії в Одесі обов’язково має на увазі рішеннякількох важливих завдань.

Насамперед, це створення сприятливого психологічного клімату для дітей. І нам це вдається – наші випускники продовжують зустрічі та після закінчення основного курсу! Друге – це зміна моделі мислення та поведінки. Простіше кажучи, лікування наркозалежності не буде успішним, якщо не змінити ставлення вихованця до себе як жертви обставин. Третє – практична частина, що включає у собі:

  • розвиток навичок для ресоціалізації та успішної адаптації у суспільстві, у тому числі пошуку роботи, створення сім’ї;
  • розвиток навичок здорового життя та виховання відповідальності за своє життя;
  • розвиток загальнолюдських цінностей

Анонімне лікування наркозалежності проводиться у групах по 25 осіб у середньому. Вік вихованців – 18-40 років. Ми створюємо умови повного пансіону на період лікування та проводимо терапевтичні групи у період реабілітації.

БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

0 800 20 55 20

Цілодобово

Безкоштовна консультація

ПРОГРАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ

 

Мета програми реабілітації – це набагато більше, ніж просто «не вживати» наркотики, це можливість навчитися любити та цінувати себе та своїх близьких. Навчитися працювати і отримувати від цього задоволення, навчитися виправляти свої помилки та отримувати від цього життєвий досвід. Можливість позбутися численних комплексів і бути вільним, можливість навчитися бачити і сприймати навколишній світ таким, яким він є, радіти життю і кожному його новому дню, і як результат – стати щасливим і успішним! Це – можливість бути Людиною!

Завдання програми:

  • Створення сприятливої терапевтичної спільноти для дітей;
  • Зміна “старої” (негативної) моделі поведінки, мислення та емоційного досвіду;
  • Напрацювання навичок та умінь, необхідних для соціальної адаптації у суспільстві;
  • Створення умов розвитку загальнолюдських цінностей (чесність, тратність і великодушність);
  • Розвиток навичок відповідальної поведінки та здорового способу життя.

Програма розрахована одночасно на 25-30 осіб віком від 18 до 40 років. Програма всередині себе керується старшими учасниками, але з постійним коригуванням з боку Педагогічного складу. Вони живуть у домі і його чистота – це їхня честь і їхній шанс. Можна обдурити будь-яку охорону та міліцію, але ніколи – таких самих наркоманів. У цьому будинку неможливі наркотики чи алкоголь, тому що це – ЇХ ДІМ! Це будинок де воскресають душі!

Структура управління розвивається від учасника, що є на фазі орієнтації до керівників програми. Фазність як системоутворюючий принцип. Програма не має фіксованих термінів, але є чіткі умови переходів із фази на фазу. Просуваючись по 4 фазах програми, учасник проходить повну реабілітацію та соціальну адаптацію, ефективність якої оцінюється за 3 критеріями:

  • Не вживає наркотиків;
  • Має постійне місце роботи;
  • Підтримує добрі стосунки з сім’єю.

Фази – це основні етапи процесу реабілітації та соціальної адаптації. Існує величезна кількість структур, що підтримують весь цей процес, про які буде розказано нижче. Час для проходження тієї чи іншої фази Програми наперед не визначений і залежить від наполегливості та особистих особливостей кожного учасника Програми. Однак існує певний мінімум та рекомендований максимум знаходження учасника програми на різних фазах. Максимум може бути перевищений, але за серйозного обґрунтування з боку Консультанта та Головного Експедитора. Після проходження певного часу, що відповідає даній фазі, можливий перехід на наступну, якщо виконані всі умови та критерії попередньої фази. Програму можна умовно розділити на два великі етапи: реабілітацію та соціальну адаптацію. До реабілітації відносяться молодші фази: орієнтація, перша і друга, коли увага людини зосереджена на собі та своєму ставленні до світу та оточуючих людей. Старші фази (третя та четверта) націлені на усвідомлення людиною свого місця в житті, постановку цілей та вироблення навичок ефективної комунікації та адаптації до світу, в якому належить жити.

Нижче наведено короткі характеристики кожної фази, цілі та завдання, основні привілеї та умови переходу на наступну фазу. Кожна наступна фаза зберігає привілеї попередньої.

  • Фаза орієнтації. Не більше одного місяця. Це час визначитися, наскільки необхідна людині ця програма і наскільки вона готова серйозно працювати і збирати своє життя по шматочках.
  • 1 фаза: “Очищення”. Згадати, пережити і очиститися від спогадів, образів, якір, які пов’язані зі світом наркотиків. Прожити та пробачити образи, образи, зради, зради, злочини.
  • 2 фаза: “Хто я?”. Знайти себе. Визначити свої цінності та принципи. Відповісти на питання… Яким я хочу бути (чоловіком, сином, другом, лідером, співробітником), .. чого я чекаю від життя? ..від себе? ..від близьких мені людей? Навчитися працювати в команді, вміти підкорятися та вміти позитивно керувати.
  • 3 фаза: “Я і світ”. Як я тепер будуватиму стосунки зі світом? …з рідними, друзями, коханими? …Як влаштуватися на роботу? …Як розуміти і людей та поважати їхні принципи? …Як заробляти гроші? …і багато, багато іншого, чого вони захочуть навчитися.
  • 4 фаза: “Друге входження”. На цій фазі можна працювати та жити вже у місті. На цьому етапі важливо навчитися жити та діяти в реальному світі, продовжуючи отримувати допомогу та підтримку консультантів та випускників центру.

СТРУКТУРА СУСПІЛЬСТВА

 

Мешканці – старші учасники програми. ці хлопці вже мають чітку та однозначну позицію щодо наркотиків, брехні чи порушення правил та режиму. Збори мешканців та прийняті на ньому рішення щодо внутрішнього побуту будинку чи атмосфери в ньому вважаються важливими і молодші учасники програми дотримуються їх. На зборах вирішуються питання про створення або скасування внутрішніх правил, про благоустрій будинку, дається зворотний зв’язок таким, що відстає або заплутався.

Старший брат/сестра – найчастіше житель на 2 чи 3 фазі, іноді, як виняток, ним може стати учасник на першій фазі. Він безпосередньо відповідає за свого підопічного, завжди знаходиться поруч із «молодшим», дбає про нього, підтримує його, пояснює йому правила, допомагає готуватися до занять, допомагає з адаптацією в будинку. За всіма порушеннями правил, які допускає молодший брат чи сестра, старші відповідають нарівні з ними, а іноді й більшою мірою.

Відповідальний – за чистоту, за музику, за кімнати, за зарядку, за квіти, за пральну машинку, за спортивний інвентар і т.д. Такі відповідальності є практично в кожного жителя з 1 по 3 фази. Досвід відповідальності є найважливішим елементом навчання та формування навичок для успішної адаптації у суспільстві, а також способом позитивного утвердження себе у соціальному середовищі.

Черговий по Дому – один із членів команди з 2 – 3 фази. Він стежить за розпорядком дня та зустрічає гостей. Знає про все, що відбувається в будинку і де зараз хто знаходиться, у кого якісь проблеми та труднощі, які проходять групи. У період чергування в руках чергового зосереджується вся оперативна інформація та влада в будинку, він є своєрідною особою будинку.

Експедитор – як правило, це учасник програми на 2 чи 3 фазі. Його функцією є не адміністрування, а педагогічне керівництво, його завдання зробити так, щоб у кожного учасника програми була та роль, яка відповідає його рівню та ступеню відповідальності. Несе відповідальність за чергового по дому.

Головний експедитор – керує експедиторами та черговими. За відсутності керівника Програми приймає відповідальність за вирішення всіх педагогічних та організаційних питань на себе. Він є сполучною ланкою між учасниками програми та консультантами, викладачами. Як правило, саме головний експедитор вирішує всі спірні питання дисциплінарного характеру, що виходять за межі правил. З вищесказаного видно, що учасники програми на старших фазах є реальним прикладом для нових учасників і мотивують їх і один одного долати себе і свою залежність, щоб досягти успіху спочатку в рамках спільноти, а потім і в реальному світі. Важливо, що відсоток новачків має перевищувати 20%. Іноді, як виняток, це може бути 25%, але тільки якщо в Будинку багато сильних мешканців на старших фазах.

У будинку немає охорони, немає броньованих дверей, високих парканів та вівчарок. Навіть найрозумніші системи охорони не спрацюють, якщо тридцять наркоманів із великим стажем вживання замислять дістати наркотик. Єдине, що їх може зупинити – вони самі. Єдина запорука чистоти спільноти, чистоти програми – це честь її мешканців. Честь мешканця – це не просто слова та не порожня формальність, це стрижень, навколо якого обертається все внутрішнє життя спільноти. Тому головне завдання керівника Програми, консультантів та педагогів – не «лікувати і вчити життя заблукали душі», а створювати та підтримувати рівень довірчих, але при цьому чесних та суворих взаємин.

Що після програми?

 

Кожен наркоман у душі самотній, він не вірить ні кому, тому що друзів чи людей, на яких він може покластися, довкола нього немає. У кращому випадку його оточують партнери з кайфу. Занадто довго я був один і занадто часто я розмінювався на кайф… Моє життя змінилося: цікава робота, кохана дівчина, моє оточення стало іншим, інші проблеми, інтереси, мої рідні зараз сплять спокійно. Я можу нескінченно довго перераховувати, як і що змінилося у мене, найголовніше те, що зараз я тверезий і маю мету, плани та бажання жити, а не кайфувати. Зараз я займаюся спортом, навчаюсь, працюю, я хочу стати чоловіком, батьком. Тепер, коли я стикаюся із проблемами, у мене не опускаються руки.

Програма навчила вирішувати проблеми та не тікати від труднощів. Програма багато чого вчить, що зараз допомагає мені. Я старанний, чесний, хочу і звик навчатися, товариський, відкритий, працьовитий, я вмію добиватися того, чого хочу. Я думаю, що ви погодитеся зі мною в тому, що в наш час людина з такими якостями буде затребувана у суспільстві. Це те, чим відрізняється випускник від звичайного наркомана…

В Евересті багато випускників, ми збираємось у вихідні, відпочиваємо, спілкуємось по телефону, приїжджаємо в будинок до хлопців, які проходять реабілітацію. У всіх свої радості, злети та падіння, але кожен із нас знає, що варто лише попросити допомоги і тобі допоможуть не лише порадою. Нас поєднує бажання жити тверезим цікавим життям, у якому мають бути друзі, товариші, взаємодопомога. Такий спосіб життя дає свої результати! Щасливі батьки! Своя родина! Діти! Хороша робота! Все це визначає вибір – жити тверезо та отримувати задоволення!

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22