Лікування спайсової залежності

Лікування спайсової залежності

 

Слово «spice» перекладається з англійської як «пряність», але до паприки чи куркуми предмет нашої статті не має відношення. Це курильні суміші, які з’явилися на наркотичному ринку України близько 10 років тому і позиціонувалися як безпечна заміна марихуани. До складу цих сумішей, в іншому дуже різноманітних, входять аналоги каннабіноїдів повністю синтетичного походження. Вплив на організм проявляється у вигляді ейфорії, дереалізації та зміни свідомості.

лікування від спайсуФізіологічна дія проявляється звуженням просвіту судин, внаслідок чого починається кисневе голодування головного мозку, що загрожує, крім того, розвитком або загостренням психозу. Залежність при вживанні спайсу розвивається також дуже швидко, причому вона має і психічний, і фізіологічний характер. Інші назви, під якими можуть бути відомі спайси – мікси, суміші, дим.

Наслідки вживання спайсів

Найжахливіше, що, на відміну навіть від звичайної марихуани, спайси призводять до ряду дуже неприємних наслідків для організму та психіки. Насамперед, це:

  • ураження центральної нервової системи;
  • порушення когнітивних функцій – розсіяність, зниження швидкості реакції та уваги;
  • неврологічні порушення – страждають мова та координація;
  • порушення в роботі ендокринної системи, зокрема зниження статевого потягу;
  • можливий розвиток захворювань серцево-судинної системи.

Також у перспективі на залежне очікує психічна лабільність, звуження кола спілкування та інтересу, розрив соціальних і навіть родинних зв’язків, ризик кримінальної поведінки. Чи варто примарне щастя зруйнованого життя? Відповідь очевидна, тому якщо ви запідозрили, що ваша близька людина вживає ці небезпечні речовини, телефонуйте на гарячу лінію реабілітаційного центру «Еверест» якнайшвидше! Адже лікування спайсової залежності цілком можливо, це не привід опускати руки. А ми розповімо, як розпізнати захоплення спайсами.

БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

0 800 20 55 20

ЦІЛОДОБОВО

Безкоштовна консультація

Чому вони такі популярні

 

Широкому поширенню «димів» сприяла кампанія популяризації в підлітковому середовищі, яка наголошувала на тому, що це абсолютно безпечне захоплення, що не викликає залежність і не призводить до негативних наслідків. Спочатку вони навіть були цілком легальні і продавалися майже на кожному кроці, проте потім були заборонені. Щоправда, на швидкість поширення наркотику це мало вплинуло, тепер його поширюють через Telegram та інші месенджери, використовуючи систему скарбів. Тобто після оплати залишають наркотик у обумовленому місці.

Наскільки ж сильну залежність викликають спайси?

 

Питання складне, оскільки виміряти співвідношення психологічної і фізіологічної залежності неможливо, тим паче не можна порівнювати наркотичні речовини з різною дією. Загалом формується вона значно повільніше, ніж героїнова, але героїн – це зовсім інший за своєю дією наркотик. Якщо ж порівнювати із найближчим аналогом – звичайною марихуаною, то спайси формують стійку звичку значно швидше. Причому симптоми відміни тим більше сильні, що частіше людина вживає мікси.

Дуже сильну залежність викликає цей небезпечний синтетичний наркотик психологічно. Причому перший час, як це часто буває, курець переживає медовий місяць з наркотиком – все здається просто чудовим. Через короткий час він починає помічати, що без прийому міксів йому важко підняти настрій, розслабитися. Якщо перерва досить тривала, виникає дратівливість і навіть депресія. Фізіологічна залежність формується значно пізніше, але мозок вже звик до нового препарату.

Як виглядає синдром відміни при спайсовій залежності. Він виникає лише тоді, коли розвинулася залежність на фізіологічному рівні, і препарат різко відмінили. У такому разі спостерігається низка неприємних симптомів. Це депресія, загальмованість, зниження активності. Також можуть спостерігатися ознаки паніки, тремтіння в кінцівках, запаморочення, болі в голові та тілі. У пацієнтів знижений тонус судин, спостерігається знижений артеріальний тиск.

 

Лікування спайсової залежності

Ознаки вживання спайсу

 

Ознаками того, що людина вживає курильні суміші, є:

  • почервоніння очей;
  • розлади свідомості;
  • короткострокова втрата пам’яті;
  • галюцинації;
  • неусвідомлені рухи.

Якщо ви помітили будь-що з перерахованого вище, неодмінно зателефонуйте в реабілітаційний центр «Еверест» на гарячу лінію. Ці ознаки можуть говорити і про вживання інших наркотиків, у будь-якому випадку, консультація буде дуже корисною, а лікування спайсової залежності бажано починати невідкладно.

Лікування полягає переважно у психотерапії. У центрі реабілітації наркозалежних «Еверест» проводиться як групова, так і індивідуальна психотерапія, практикується арт-терапія. Нашими фахівцями розроблено програму реабілітації та соціальної адаптації з чотирьох фаз, проводяться терапевтичні зустрічі для випускників, щоб уникнути ризику зриву. Зателефонуйте нам – це перший крок до лікування та здорового чистого життя!

Що після програми?

 

У Евересті багато випускників, ми збираємось на вихідних, відпочиваємо, спілкуємось по телефону, приїжджаємо до будинку до хлопців, які проходять реабілітацію. У всіх свої радості, злети та падіння, але кожен із нас знає, що варто лише попросити допомоги і тобі допоможуть не лише порадою. Нас поєднує бажання жити тверезим цікавим життям, у якому мають бути друзі, товариші, взаємодопомога. Такий спосіб життя дає свої результати!

Щасливі батьки! Своя родина! Діти! Хороша робота! Все це визначає вибір – жити тверезо та отримувати задоволення!

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22