Лікування амфетамінової залежності

Лікування та відновлення від амфетаміну

Лікування амфетамінової залежності сьогодні потребує дедалі більшої кількості молодих людей, причому середній вік залежних знижується. Пов’язано це з тим, що амфетамін, будучи синтетичним наркотиком, може бути виготовлений у великих кількостях порівняно недорого та в будь-якому місці, що знижує його вартість та скорочує трафік поширення. При цьому відновитися після амфетаміну повністю, якщо пацієнт вживав його досить тривалий час, дуже складно – особливо це стосується психічної сфери.

Амфетамінова залежність

 

Отже, амфетаміни – що це, яка картина залежності та які заходи вживаються для реабілітації наркоманів. Це ціла група хімічних речовин, які мають психостимулюючу дію на центральну нервову систему, надаючи ефект, схожий з таким у кокаїну. Речовини ці дуже різноманітні, але мають схожою дією, тому ми говоритимемо лише про сам амфетамін. Жаргонні назви – спіди (від англійського speed – швидкість), фен, швидкий, побілка, борошно, швидкість, дядько федор.

Дія проявляється у зниженні рівня втоми, потреби уві сні та їжі. А також у підвищенні концентрації уваги, покращенні настрою. Ці особливості зробили амфетаміни найпоширенішими серед студентів, які вживають їх під час підготовки до сесії. У свій час у країнах заходу їх навіть прописували як засіб для схуднення, використовуючи здатність амфетамінів придушувати почуття голоду. Однак побічні ефекти швидко спричинили заборону цих речовин.

 

лікування від амфетаміну

При вживанні високих доз відзначається ряд характерних симптомів, які допоможуть у виявленні та лікуванні залежності від амфетаміну.:

  • швидке безладне мовлення, раніше не характерне для людини;
  • одноманітна та марна діяльність – залежна може перекладати з місця на місце однакові предмети, наприклад, книги або цеглу;
  • порушення сну, кошмари;
  • підвищена моторика щелеп – наркоману весь час потрібно щось пережовувати, зазвичай це жувальна гумка.

Оскільки амфетамін як такий є посиленим варіантом нейромодулятора фенілетиламіну, що використовується для анестезії, він викликає стійку психічну залежність та менш виражену фізіологічну. Отже, очищення організму після вживання амфетаміну не має такого драматичного характеру, як при героїновій або сольовій залежності, симптоми фізіологічної ломки практично не виражені. Серед симптомів відміни препарату можна відзначити різкі перепади настрою, втрату апетиту, нудоту та запаморочення, нежить та озноб. Зазвичай вони не вимагають спеціального медикаментозного лікування та проходять за кілька днів. Однак таке явище, як амфетаміновий психоз, лікування вимагає, і бажано якнайшвидшого та професійного.

Амфетаміновий психоз – це психічний розлад, пов’язаний із частим вживанням амфетаміну на постійній основі. При цьому сприйняття об’єктивної дійсності у пацієнта ускладнене, його переслідують галюцинації та інші порушення свідомості. Серед типових симптомів – розлади маніакальної або параноїдальної властивості, такі як манія переслідування. Загалом амфетаміновий психоз може бути практично невідмінним від подібного стану при шизофренії. Лікування від амфетамінової залежності передбачає насамперед усунути прояви і потім тільки починати психотерапію та реабілітацію.

БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ

0 800 20 55 20

Цілодобово

Безкоштовна консультація

Як виглядає і як діє амфетамін

 

Сьогодні цей наркотик можна побачити в різних формах – капсули, таблетки, білий порошок або кристалики. Останні зазвичай упаковують у фольгу, іноді в папір чи пластик. Вас повинні насторожити такі предмети, якщо ви знайдете їх у кишенях чи речах ваших дітей. Зустрічається речовина з додаванням барвника, відмінна від білого. Спосіб вживання – переважно перорально, деякі воліють куріння, рідше вводять внутрішньовенно.

лікування від амфетаміну

Потрапивши в кров, діюча речовина вивільняє дофамін та норадреналін – гормони, які дозволяють нашому організму швидко мобілізуватись у стресовій ситуації. Щодо цього дія «фена» повністю ідентична адреналіну, але амфетамін є синтезованою речовиною.

Розвиток залежності може зайняти в середньому до місяця регулярного вживання, хоча під час лікування від амфетамінової залежності фахівцям нашого реабілітаційного центру «Еверест» траплялися випадки розвитку залежності всього з трьох-чотирьох прийомів. Йдеться про психологічну залежність – коли людина повністю зосереджується на тому, де б дістати ще одну дозу. При регулярному вживанні відбувається накопичення речовини і період виведення, що дорівнює 12 годин для разової дози, збільшується до 10 діб.

Найбільш ефективно лікування амфетамінової наркоманії при виявленні небезпеки на ранніх термінах, адже відновитися після амфетаміну при тривалому прийомі досить складно. Але не неможливо: у нашому центрі проводиться ефективне лікування після амфетаміну за допомогою методів групової та індивідуальної психотерапії. Програма складається з кількох ступенів, під час проходження яких учасник відновлює підірване здоров’я, проходить психологічну реабілітацію та подальшу соціальну адаптацію. Після виписки ми продовжуємо супроводжувати випускника, проводимо регулярні терапевтичні групи, консультуємо з усіх питань щодо гарячої лінії.

Пам’ятайте при амфетаміновій залежності лікування важливо починати якомога раніше, тим більше якщо справа стосується підлітка! Тому, при виявленні підозрілих симптомів або предметів, телефонуйте на нашу лінію підтримки, не вагаючись – у такій ситуації краще перестрахуватися.

 

Що після програми?

 

У Евересті багато випускників, ми збираємось на вихідних, відпочиваємо, спілкуємось по телефону, приїжджаємо до будинку до хлопців, які проходять реабілітацію. У всіх свої радості, злети та падіння, але кожен із нас знає, що варто лише попросити допомоги і тобі допоможуть не лише порадою. Нас поєднує бажання жити тверезим цікавим життям, у якому мають бути друзі, товариші, взаємодопомога. Такий спосіб життя дає свої результати!

Щасливі батьки! Своя родина! Діти! Хороша робота! Все це визначає вибір – жити тверезо та отримувати задоволення!

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22