Ресоціалізація алкозалежних – це адаптація до соціального життя після реабілітації. Для чого вона потрібна і кому? Про це розповімо у статті. Це завершальний етап перед випискою з клініки, що допомагає алкозалежному легко розпочати нове життя без залежності до спиртного.
Соціальна адаптація алкозалежних
Алкоголіки за кілька років пияцтва втрачають можливість нормально мислити, адекватно поводитися в суспільстві, для них звичайні життєві цінності перестають існувати. Лікування та реабілітація спрямовані на усунення фізичної та психологічної алкогольної залежності, а ресоціалізація відновлює в алкоголіці нормальну людину.
Після її проведення у алкозалежного формується життєва позиція, яка докорінно відрізняється від тієї, з якою він надійшов на лікування до клініки. Модель поведінки, що формується у процесі проведення ресоціалізації допоможе алкозалежному легше пристосуватися до звичайного життя, повернутися чи знайти роботу чи відновитись у навчальному закладі.
Підсумком лікування алкоголізму має бути повна відмова від спиртного. Причому це має бути не лише фізично, а й психологічно. А також легке повернення та адаптація до нормального життя. У процесі ресоціалізації беруть участь різнопрофільні лікарі – психологи, наркологи, неврологи. Вони проводять постійну оцінку стану хворого, що зменшить ймовірність подальшого зриву та повернення до прийому алкогольних напоїв.
Анонімне лікування алкогольної залежності
Лікування алкогольної залежності у нас здійснюється лише за згодою пацієнта. Проти волі ніхто лікувати не буде, тому що розуміють, що це не приведе ні до чого доброго. У багатьох родичів алкозалежних постає постійно питання, як вилікувати алкоголізм, якщо людина чинить опір і не хоче визнавати, що вона хвора. Вихід лише один – спробувати переконати його лікуватися власними силами чи відвести на консультацію до психолога до реабілітаційного центру. Другий варіант має більше шансів на успіх. Психолог зможе вмовити хворого лікуватися і тим самим зберегти життя.
Як варіант, можна запропонувати анонімне лікування алкоголізму. У цьому випадку ніхто не дізнається про вашу проблему і алкозалежний буде спокійнішим за свій соціальний статус. Анонімне лікування алкоголізму в Одесі можна пройти в реабілітаційному центрі Еверест. Лікарі та медперсонал нікому за жодних обставин не розкривають медичної таємниці про своїх пацієнтів. Хворий також може для власного спокою перебувати у клініці під вигаданим ім’ям.
Лікування алкогольної залежності в реабілітаційному центрі Еверест
Лікування алкогольної залежності зазвичай починається в період запою або після нього, коли хворий переніс сильний абстинентний синдром. Це може бути виклик лікаря-нарколога додому або проведення детоксикації організму у клініці.
Знімається абстинентний синдром за допомогою крапельниць із комплексом препаратів, що полегшують загальний стан, а також прискорюють виведення токсинів та продуктів розпаду алкоголю. В основному в таких розчинах використовуються електроліти, гепатотропні та кардіотропні, вітаміни групи В, С, РР, антиоксиданти, психотропні, седативні та заспокійливі препарати.
Після зняття похмільного синдрому та повернення у тверезий стан, аналізується загальний стан організму, призначається обстеження та здаються певні аналізи. На підставі отриманих досліджень призначається лікування, що передбачає відновлення постраждалих органів від систематичного вживання алкоголю.
Паралельно з медикаментозним лікуванням проводиться психологічна реабілітація. Вона включає обов’язкові індивідуальні сеанси у психолога, і навіть групові заняття. Психолог допомагає побудувати правильну модель поведінки алкозалежному, допомагає усунути нав’язливі думки про алкоголь. Заняття у групі передбачають зустрічі та спілкування алкозалежних один з одним. Таке спілкування позитивно позначається на динаміці відновлення та допомагає легше повернутися в соціум. Багато алкозалежних на таких зустрічах стають друзями і продовжують спілкування після виписки з клініки. Таких людей об’єднує спільна мета, до якої вони всі прагнуть, а також бажання порвати з минулим.
У процесі ресоціалізації лікарі радять алкоголікам пройти кодування. Вони можуть вибрати медикаментозне або проходить під гіпнозом. Більшість обирають медикаментозну. Воно передбачає вшивання під шкіру препарату, який блокує дію алкоголю на організм, викликаючи не сп’яніння, а стан схожий на сильне похмілля.
Надайте своєму близькому, який страждає на алкоголізм шанс на одужання! Звертайтеся, не гаючи часу до фахівців реабілітаційного центру Еверест.