Наркоманія – це тяжке захворювання, від якого страждає не лише залежний, а й близькі його люди. Дуже часто буває, що після тривалого лікування та курсу реабілітаційних сеансів відбувається рецидив наркозалежних. Чому наркоман після реабілітації зривається? На це запитання дамо докладні відповіді у цій статті.
Як знизити ризик рецидиву?
До лікування наркоманії необхідно підходити комплексно, переходячи від етапу до етапу. Також для лікування потрібно правильно підібрати клініку, в якій не обіцяють лікування за два сеанси, а говорять про те, що для відновлення наркозалежних у їхньому закладі застосовуються новітні методики, проводяться регулярні заняття з психологами, використовуються ефективні лікарські препарати.
Реабілітаційний центр Еверест – це ідеальне місце для лікування наркозалежних. Ми не обіцяємо, що лікування пройде швидко та легко. Навпаки, щоб вилікуватися, необхідно мати сильне бажання позбутися шкідливої звички, а також докласти багато сил і терпіння як наркоману, так і його близьким. Необхідно виключити всі можливості доступу до наркотичних речовин і зустрічі з минулим оточенням. Найкраще змінити місце проживання, щоби навіть випадково не зустрітися з колишніми друзями – наркоманами.
Центр реабілітації наркозалежних проводить лікування комплексно та поетапно. Лікування наркоманії необхідно починати якомога раніше і за обов’язкової згоди залежного. Якщо проводити наркоманія лікування з примусу, користі буде мало. Тому що, як тільки наркозалежний пройде курс лікування в реабілітаційному центрі від наркоманії та випишеться, одразу повернеться до свого колишнього способу життя.
Тому перед початком лікування з кожним пацієнтом розмовляє психолог та визначає ступінь готовності розпочати нове життя та пройти курс реабілітації від наркоманії. Якщо людина не готова лікуватися і змінювати своє життя, психолог переконає її, наводячи суттєві аргументи.
Що робити при зриві наркомана чи алкоголіка?
Зриви нарко та алкозалежних трапляються кількох випадках. розглянемо найпоширеніші їх.
- Старі “друзі по чарці чи дозі”. Повернувшись у реальне життя, зустрічаючи з колишніми знайомими наркоманами, найчастіше зриваються. Друзі пропонують спробувати новий вид наркотику і після цього потрібний повторний курс реабілітації.
- Безвихідь. Дуже часто від наркоманів відмовляються їхні дружини та чоловіки. Провівши якийсь час у клініці, борючись із залежністю, прийшовши додому, застає порожні стіни. Почуття самотності штовхає колишнього залежного забутися за допомогою наркотиків.
- Тиск із боку сім’ї та близьких. У випадках втрати роботи через згубну звичку, нову роботу після проходження реабілітації для наркоманів знайти буває вкрай складно. Батьки та близькі в цей момент намагаються переконати залежного піти на будь-яку роботу, щоб заробляти та бути чимось зайнятим. Наркоман перестає відвідувати групові заняття, при невдачах влаштуватися працювати відчуває свою нікчемність і він бачить єдиний вихід – наркотики і колишні друзі.
- Багато наркоманів, пройшовши курс лікування та реабілітації, вважають, що від прийняття однієї дози нічого не буде. Але це велика помилка. Мінімальної кількості наркотику достатньо для повернення у світ наркоманів.
Після зриву потрібний повторний курс реабілітації.
Лікування у клініці реабілітації наркозалежних в Одесі
У реабілітаційному центрі Еверест лікування передбачає комплексний підхід. Поряд з ефективними сучасними препаратами та процедурами проводяться необхідні сеанси психотерапії із фахівцями. У програму реабілітації наркозалежних входять як індивідуальні сеанси з психологом, і групові заняття.
На індивідуальних заняттях залежний разом із фахівцем будує нову модель свого майбутнього життя, в якій немає місця для алкоголю та наркотиків. Переглядаються погляди та ставлення до сім’ї та близьких, у людини з’являються нормальні людські цінності.
На групових заняттях зустрічаються люди, які позбулися алко та наркозалежності та починають жити новим життям. На зустрічах вони діляться один з одним своїми досягненнями та дають новачкам корисні поради. Зустрічі, як правило, проходять у присутності психолога. Також на цих зустрічах можна знайти собі друзів для спілкування у майбутньому. Такі зустрічі особливо сприятливо діють на людей, які не мають сім’ї та підтримки близького оточення.
Для родичів та близьких наркозалежних у реабілітаційному центрі для наркоманів на Одещині є також психологічна підтримка. Психолог дає консультації по телефону та при особистій зустрічі, як далі будувати та продовжувати стосунки з наркозалежним, щоб він не повернувся до згубної звички.