Наркоманія є не лише соціальною проблемою, а й складним захворюванням, ускладненим фізичною та психологічною залежностями до психотропних речовин. Наркоманами стають чоловіки, жінки, підлітки, які, спробувавши один раз наркотик, уже не можуть зупинитися. Вони стають великою проблемою для сім’ї та суспільства.
Несвоєчасне визначення наркозалежності у людини або ігнорування проблеми може призвести до смерті. Наркоман не може вилікуватися сам, йому потрібна кваліфікована допомога лікарів, яку він може отримати у реабілітаційному центрі лікування наркозалежності та постійна підтримка сім’ї.
Етапи розвитку наркозалежності
Наркозалежність, як і будь-яка інша хвороба, розвивається поетапно. І чим на ранньому етапі розпочинати лікування наркоманії в наркологічному центрі, тим більша ймовірність, що вдасться врятувати людину. Розглянемо докладніше, як відбувається хвороба.
1. Синдром змінної реактивності. На цьому етапі залежний значно знижує захисні рефлекси. Людина поступово перетворюється на наркомана, який поступово щоразу збільшує дозу.
2. Поява психологічної залежності. Організм вже звик до наркотику, який став постійно бути присутнім у крові. Коли кількість його зменшується, наркозалежний відчуває непереборну тягу до дози. Без наркотику він почувається втраченим, відчуває дискомфорт. Він знає, що, вживши наркотичну речовину все зміниться, світ знову буде барвистим, настрій відмінний, а феєрична ейфорія.
3. Фізична залежність є останньою стадією. У цьому етапі організм підвищує рівень толерантності до наркотику. Залежний потребує більшої дози, дуже часто йде заміна наркотику на важчі. На цьому етапі нерідкі передозування, які закінчуються дуже часто смертю.
Синдром абстиненції або брухту з’являється на першому етапі вживання наркотиків.
Як визначити, що поряд з вами наркоман
Є 4 групи ознак, за якими легко можна визначити, що ваша близька людина стала наркоманом.
Поведінкові:
-
часта брехня, небалакучість, приховування проблеми;
-
різкі перепади настрою, депресія може перетворитися на агресію і навпаки;
-
поводиться метушливо, виявляє дерганність;
-
самоізоляція, прояв повної байдужості до сім’ї та близьких, небажання займатися раніше улюбленими справами;
-
кардинальна зміна кола знайомих.
Соціальні:
-
порушення закону для отримання дози;
-
втрата інтересу до роботи та навчання;
-
неохайність, нехтування особистою гігієною;
-
прогули та втрата роботи та навчання.
Психічні:
-
галюцинації;
-
безсоння;
-
постійна забудькуватість та погіршення концентрації уваги;
-
бачить світ у спотвореному світлі та неадекватно реагує.
Фізичні:
-
швидко втомлюється;
-
різка втрата ваги;
-
нездоровий колір шкірних покривів;
-
сухість слизових оболонок;
-
постійно розширені або звужені зіниці.
Кількість та види ознак залежать від стажу наркомана, а також вживаної наркотичної речовини.
Щойно ви помітите наявність цих ознак у близької людини, відразу звертайтеся до відповідного закладу для проходження курсу лікування.
Причини, які штовхають у наркозалежність
Незважаючи на те, що всім добре відомо, що наркотики згубно впливають на здоров’я і призводять до передчасної смерті. І кожен наркоман має свою причину, через яку він почав вживати наркотики.
Найчастішими причинами є проблеми в сім’ї, нерозуміння близькими, проблеми на роботі Деяких штовхає цікавість – спробувати те, чого раніше не пробував. Основна причина – випробувати ейфорію та поринути в іншу реальність, відчути себе впевненим та сильним. Такі відчуття наркозалежний отримує на короткий час, а потім знову організм потребує наступної дози. Виходить замкнене коло, з якого без допомоги фахівців та підтримки рідних людей не вибратися.
Лікування наркоманії в Одесі
Реабілітаційний центр Еверест пропонує свої послуги з лікування та реабілітації наркозалежних. Тут лікують наркозалежність від будь-яких видів наркотиків. Прекрасно сформований штат професіоналів, які працюють за сучасними методиками та використовують ефективні препарати та процедури максимально відновлюють здоров’я та психіку пацієнтів.
Перш ніж розпочати лікування, необхідно щоб залежний визнав, що у нього є проблема, яку потрібно усувати. Примусове лікування не дасть результату. Після виходу з клініки, людина, яку насильно туди поклали, як і раніше, вживатиме наркотики.
Якщо наркозалежний прагне вилікуватися і розуміє, що йому потрібна допомога, то після центру реабілітації наркоманів вийде зовсім іншою людиною і почне життя з чистого листа.