Хронічний алкоголізм: ознаки та особливості лікування

Хронічний алкоголізм: ознаки та особливості лікування

Внаслідок регулярного вживання алкоголю, навіть у невеликих дозах, формується хронічний алкоголізм. Це захворювання, основною характеристикою якого є потреба у регулярному вживанні спиртних напоїв. Згодом захворювання лише прогресує, у результаті виникає ряд ускладнень і важких наслідків. При тривалій залежності виникають незворотні наслідки, і організм поступово руйнується.

Самостійно позбутися залежності неможливо. Щоб проблема назавжди залишилася у вашому минулому, потрібне професійне лікування хронічного алкоголізму.

Основні симптоми алкоголізму

Якщо було діагностовано хронічний алкоголізм, лікування має бути комплексним та професійним, найкращим рішенням стане звернення до спеціалізованого центру та проходження лікування стаціонарно.

Ключова ознака – хронічне вживання алкоголю. З кожним днем людина втрачає контроль над тим, скільки спиртного він ужив. Внаслідок того, що розвивається толерантність до алкоголю, хворому доводиться вживати дедалі більше.

У переважної більшості залежних виникають серйозні провали у пам’яті після вживання спиртного. Без алкоголю виникає і стан апатії, тож хворий втрачає інтерес до всього, що відбувається довкола.

Щоб залишити залежність у минулому, необхідно пройти лікування хронічного алкоголізму у стаціонарі. В іншому випадку алкоголізм зруйнує ваше життя. Через вплив алкоголю на організм порушується сон і сильно погіршується апетит.

Людині стає дедалі складніше підтримувати координацію рухів, що відбивається навіть на ході.

Після вживання великої дози алкоголю у хворого розвивається абстинентний синдром – сильні болючі відчуття та психологічний дискомфорт. Внаслідок тривалого впливу алкоголю хворий втрачає інтерес до різних соціальних сфер. Людина має недоглянутий зовнішній вигляд, перестає стежити за своєю гігієною.

Ще одна причина пройти професійне лікування алкоголізму – можливість загострення хронічних захворювань, які поступово руйнували організм.

Стадії алкоголізму

Фахівці сьогодні виокремлюють кілька стадій залежності. Лікування можливе кожному етапі. Головне, своєчасно виявити ознаки залежності та звернутися за допомогою до фахівців.

Розберемо основні стадії розвитку алкоголізму:

  • І стадія. На початкових етапах вживання розвивається психологічна залежність від алкоголю. При тривалому вживанні відбувається придушення блювотного рефлексу, як і зазвичай буває при розпиванні спиртного. Поступово людина вживає дедалі більше, оскільки розвивається толерантність.
  • ІІ стадія. На цьому етапі поступово розвивається абстинентний синдром. У цей час вже формується фізична залежність. На ранок після застілля виникає похмілля – сильний головний біль, почуття втоми, апатія, сильний тремор. Людина у своїй відчуває як фізичний, і психологічний дискомфорт.
  • ІІІ стадія. На цьому етапі розвиваються соматичні порушення, також поступово руйнуються внутрішні органи, сильно страждає зокрема серцево-судинна система. Це негативно позначається на працездатності людини та здатності обслуговувати себе самостійно. Сильно страждає і головний мозок, у результаті людина втрачає пам’ять, втрачає здатність мислити тверезо. За тривалої залежності людина стає асоціальною, втрачає інтерес до всіх сфер. На цьому етапі людина думає лише у тому, де знайти чергову дозу алкоголю.

Незалежно від того, на якій стадії було діагностовано алкогольну залежність, лікування можливе. Навіть якщо людина знаходиться на останній, ІІІ стадії.

Особливості лікування алкоголізму

Всім хворим необхідне ефективне лікування алкоголізму. У домашніх умовах впоратися із залежністю не вийде, при виявленні перших ознак необхідно звернутися за допомогою до фахівців.

У стаціонарі на першому етапі буде проведено якісну детоксикацію – комплекс заходів, спрямованих на очищення організму від токсинів та продуктів розпаду спиртного.

Для встановлення точного діагнозу та розробки програми лікування необхідно також провести ретельне обстеження. Воно також може бути проведене у стінах стаціонару. Отримавши всі необхідні дані, фахівці розробляють унікальну програму реабілітації та лікування. Фахівці знаходять індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Щоб позбутися залежності, необхідно покращити фізичний стан та стабілізувати психоемоційний. Також фахівці клініки допомагають хворому із соціалізацією.

Як результат, пройшовши повну програму реабілітації, людина позбавляється залежності та зводить ризик рецидиву до нуля. Ми впевнені: колишні алкоголіки бувають.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22