Як уникнути зриву після реабілітації

Як уникнути зриву після реабілітації

Зрив після реабілітації – це показник роботи співробітників. Часто рецидиви відбуваються у тому випадку, якщо наркоман чи алкоголік не мали бажання проходити лікування, але батьки переконали це зробити. Основним фактором невдачі є низька мотивація та недотримання рекомендацій фахівців.

Тому, перш ніж приступати до складання плану лікування, ми проводимо психологічну інтервенцію, щоб переконати залежну людину в необхідності реабілітації. Терміни лікування залежать від стажу вживання, фізіологічних та психологічних особливостей кожної людини.

Як запобігти зриву

У процесі реабілітації співробітники наркологічного центру «Еверест» приділяють велику увагу формуванню навичок тверезого життя. Для підтримки позитивного результату вам потрібно дотримуватись рекомендацій фахівців і продовжувати працювати над собою після лікування наркоманії. До рекомендацій належать:

  • Утримання від вживання ПАР;
  • Відвідування психолога;
  • Зміна оточення;
  • Соціально-активний спосіб життя;
  • Спорт, робота, хобі;
  • Профілактика рецидиву;
  • Волонтерська програма.

Люди, які успішно пройшли реабілітацію, повинні повністю виключити спілкування з людьми, які вживають. Навчання навичкам запобігання стресовим ситуаціям та зриву допоможуть уникнути повернення до вживання. Дотримуючись порад фахівців, вам вдасться повернутися до здорового способу життя.

Що робити у стресових ситуаціях

Стресові ситуації можуть повернути залежну людину у вжиток. Основне правило для нарко-залежних – не залишатися наодинці зі своєю проблемою. Наш психолог проводить індивідуальні та групові консультації, які допоможуть залишатися у тверезості після курсу лікування.

Якщо тяга стає непереборною або в ситуаціях, коли зрив вже стався – рекомендуємо повернутися до реабілітаційний центр для відновлення. Закріпити результати реабілітації допоможе соціальна адаптація. Це гарантує безпечне повернення до звичного життя та навчання профілактики зриву.

Рекомендації фахівців

Не можна нехтувати рекомендаціями фахівців. Щоб підтримувати здоровий спосіб життя, слід дотримуватися принципів програми реабілітації. Внутрішні зміни допоможуть сформувати систему життєвих цінностей, покращити взаємини у сім’ї, набути бажання вести здоровий спосіб життя.

Якщо у вас виникли труднощі, тяга чи психологічний дискомфорт – не бійтеся звернутися по допомогу. Психолог допоможе впоратися зі стресом і разом із вами проведе корекцію хибних переконань. Завдяки цьому ви зможете уникнути зриву після реабілітації і залишатися в тверезості довгі роки.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22