Як наркотики впливають на психіку? Наслідки наркоманії для психічного здоров’я

Як наркотики впливають на психіку? Наслідки наркоманії для психічного здоров’я

Вживання наркотиків викликає стійку фізичну та психологічну залежність. Постійне вживання наркотичних засобів призводить до руйнування всього організму та особливо психіки. Психологічна залежність дуже складно піддається лікуванню. Лікування від наркоманії тривале і вимагає застосування максимуму сил і терпіння.

Наслідки вживання наркотиків для здоров’я

Наслідки наркотиків дуже важкі, вони виявляються в загостренні хронічних захворювань, появі нових хвороб, у тому числі психічних розладів, епілепсії, депресії та інших.

Наркотичні речовини, проникаючи в організм людини, руйнують його психоемоційне тло. Через це у більшості наркозалежних постійно спостерігається нестабільний нервовий стан. Вони стають так агресивними, запальними,  що призводить до появи панічних атак та супутнього почуття тривожності. Якщо немає можливості прийняти дозу, з’являється абстинентний синдром, який часто призводить до злочинних дій чи суїциду. Тому так важливо знімати ломку та проводити лікування у спеціалізованих медичних закладах.

Наслідки наркоманії можна класифікувати за типами:

  • медичні;
  • соціальні;
  • психологічні.

До медичних наслідків відносяться захворювання, що виникли внаслідок руйнівної дії наркотиків на організм. Основними наслідками, яких помічено більшість, можна назвати:

  • проблеми з дихальною системою;
  • руйнування клітин головного мозку;
  • захворювання серця та судин, часто трапляються інфаркти та інсульти;
  • серцева та ниркова недостатності;
  • онкологія;
  • захворювання печінки та ШКТ.

Дуже часто у наркоманів, які вживають наркотики, внутрішньовенно з’являються такі страшні захворювання, як СНІД, сифіліс, гепатити В і С та інші різні захворювання, що передаються через кров.

До соціальних причин можна віднести:

  • розпад сім’ї;
  • втрата роботи та навчання;
  • усунення суспільства;
  • злочинна діяльність;
  • аморальна поведінка;
  • обертання у злочинних колах.

Наркоман втрачає інтерес до всього, що не пов’язане із вживанням наркотиків. Його перестають цікавити проблеми сім’ї, успіхи дітей, він не бачить сенсу ходити на роботу та навчання. Дуже часто для того, щоб видобути чергову дозу, наркозалежні виносять гроші та цінні речі з дому, а коли виносити стає нічого, йдуть на злочин, займаються проституцією та грабежами.

Наркоман, який втратив свою основну роботу, дуже рідко шукає нову, а якщо і знаходить, довго там не затримується. Так як нікому не потрібен співробітник, який не справляється зі своїми обов’язками, прогулює чи приходить на роботу під кайфом.

Звичайне коло спілкування повністю змінюється на оточення наркоманів. Якщо поруч із наркозалежним залишаються люди, яким він не байдужий, то вони повинні докласти максимум зусиль, щоб переконати його розпочати лікування у клініці.

Вживання наркотиків веде до повної деградації особистості, неможливості нормально мислити, аналізувати свої вчинки, смерть від передозу або невиліковну хворобу.

Психічні наслідки

Психічні наслідки у наркоманів розвиваються з великою швидкістю. перше що утворюється цей нестабільний психологічний стан. Агресія може змінюватися на апатію та депресію.

Наркозалежні стають неадекватними та небезпечними для суспільства. Вони втрачають здатність нормально реагувати на реальність. Змінюється характер, особисті якості. Вони стають духовно спустошеними, що часто стає причиною депресії та вчинення суїциду.

Маніакально-депресивний психоз або біполярний розлад нерідко трапляється у наркозалежних. Зазвичай даний діагноз проявляється у тих, хто вживає синтетичні наркотики типу солей, спайсів, крокодила та інших. Характеризується чергуванням у хаотичному порядку ейфоричного стану та депресії. Супутні психозу симптоми – безсоння, що змінюється на сильну сонливість, безладна швидка мова, апатія.

Розвиток шизофренії супроводжується стійкими галюцинаціями, зміною особистості, маренням, станом тривоги та страху, депресією.

Психічні розлади супроводжуються головними болями, тахікардією, тремором рук, посиленою пітливістю тощо.

Лікування наркозалежних у реабілітаційному центрі Еверест

Ефективне лікування наркоманії передбачає комплексний підхід. Не можна зупинятися після стабілізації стану після детоксикації та зняття абстинентного синдрому. Необхідно пройти повну психологічну реабілітацію та подальшу ресоціалізацію. Без допомоги психологів та наркологів наркозалежним неможливо повернутися до нормального життя.

Якщо на звичайне лікування вмовити наркозалежного не виходить, можна йому запропонувати лікування наркоманії анонімно. У цьому випадку ніхто ніколи не дізнається про те, що людина мала проблеми з наркотиками. Багато хто, вилікувавшись від наркоманії, переїжджає до іншого району міста чи іншого міста, змінює коло спілкування і продовжує жити нормальним життям.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22