Лікування хронічного алкоголізму – симптоми, стадії

Лікування хронічного алкоголізму – симптоми, стадії

Хронічний алкоголізм викликаний надмірним вживанням алкоголю, яке продовжується протягом тривалого часу. Печінка є першим органом, який уражається, але не єдиним. Нервова система також дуже чутлива. Крім того, алкоголь є відомим канцерогеном. Наслідки можуть бути вкрай небезпечними, тож не доводьте ситуацію до критичної точки, а своєчасно пройдіть лікування алкоголізму Одеса.

З чого починається захворювання: симптоми та стадії

Нездатність щодня обходитися без спиртних напоїв є ознакою фізичної та психологічної залежності. Як тільки ви вже не можете, щоб не випити, оскільки абстинентний синдром занадто нестерпний (тремор, занепокоєння, біль тощо), це означає, що ви фізично залежні від алкоголю. У разі тривалого надмірного споживання ризики значні, оскільки всі без винятку спирти, включаючи вина, стають токсичними для печінки, нервів, мозку, не кажучи вже про підвищений ризик розвитку раку.

Перша стадія – початкова, коли ви очікуєте чергового приводу, щоб випити, прагнете скасувати всі плани заради подібних зустрічей. Друга стадія – це прояв фізичної та психічної залежності. Відчувається дискомфорт без випивки, порушується сон, з’являється слабкість. І остання стадія – запійна, коли проявляється деградація особистості. На відміну від гострого алкоголізму, при якому пияцтво викликає тривогу, хронічний можна недооцінювати протягом тривалого часу, оскільки ті, хто п’є занадто багато, часто справляють враження, що добре справляються із ситуацією. Лікування хронічного алкоголізму у разі починається з розмов, щоб хворий сам хотів одужати.

Симптоми у запійних алкоголіків виявляються в тому, що вони схильні втрачати уявлення про те, що важливо. У них стає менше ідей, інтересів, задоволення від того, що вони любили колись, депресія стає звичайним явищем. Велика кількість також проявляє себе агресивно – спочатку словесно, потім фізично стосовно родичів та друзів (запальний характер, домашнє насильство). Тут важливою є психотерапія при алкоголізмі, яка є частиною комплексної терапії.

Лікування та реабілітація алкоголізму: професійна допомога

Заперечувати проблему або думати, що ви можете зупинитися, коли захочете це класика. Однак, якщо ви вже не можете обійтися без алкоголю в ситуації, коли зазвичай його приймаєте, саме час проконсультуватися з лікарем і почати лікування алкогольної залежності. Команда нашого центру – це досвідчені фахівці з медичної освіти, які готові надати весь комплекс послуг з вашого відновлення та повернення до здорового життя.

Відмова від спиртних напоїв триває лише кілька днів, і симптоми, пов’язані із залежністю, зникають, навіть якщо ризик рецидиву високий. За згодою пацієнта та адекватної підтримки цей крок доступний кожному. Основні труднощі – не почати заново. Є кілька людей, яким вдається відмовитися самостійно (близько 5%), але найрозумніше рішення звернутися за допомогою. Алкогольна залежність лікування під суворим наглядом лікарів. Щоб уникнути появи фізичних проблем абстиненції (тремор, пітливість тощо), необхідно випивати від 1,5 до 2 літрів рідини на день (тобто по одній склянці кожні чверть години), по можливості уникаючи напоїв, дуже солодких або з кофеїном.

Щоб збільшити свої шанси не піддатися згубній звичці у наступні тижні та місяці, важливо стежити за ним протягом багатьох років. Реабілітація при хронічному алкоголізмі у нашому центрі допоможе розпочати шлях повернення до колишнього життя без алкоголю. На цьому етапі дуже важлива підтримка родичів та близьких, щоб посилювалося бажання пацієнта до одужання. Психологічна допомога при алкогольній залежності полягає в індивідуальних консультаціях, розмовах. Важливо, щоб пацієнт промовляв свої страхи, усвідомлював свою хворобу та посилював мотивацію до одужання.

Реабілітація алкозалежних займає тривалий час, щоб хворий поступово повернувся до здорового нормального життя. У той чи інший момент людина, яка вилікувалась від хронічного алкоголізму, може поставити запитання, чи можна знову пити. Відповідь “ні”, тому що існує реальний ризик рецидиву. Однак, якщо це станеться, найкраще негайно повернутися до лікаря та поговорити з ним про це, щоб це більше не повторилося. Можливо, варто приєднатися до групи колишніх алкоголіків. Їхній досвід дуже цінний, і, збільшує шанси на довгостроковий успіх. Нарешті, ви не повинні вагатися, щоб відновити абстиненцію стільки разів, скільки потрібно. Той факт, що у вас трапився рецидив, не означає, що ви ніколи не досягнете успіху.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22