Алкоголізм – серйозне захворювання, з яким може зіткнутися кожен і кожна, незалежно від соціального статусу, віку та рівня освіти. Сьогодні ми поговоримо про те, що таке жіночий алкоголізм. Адже для ефективного лікування важливо розуміти, чим залежність у жінок відрізняється від алкоголізму у чоловіків.
Особливості жіночого алкоголізму
Перш ніж ми розберемо ознаки алкоголізму у жінок, ознайомимося із ключовими особливостями залежності:
Звикання до алкоголю у жінок формується швидше, ніж чоловіки.
Постійне вживання завдає сильної шкоди організму і він набагато руйнівніший, ніж у чоловіків.
Фахівці стверджують, жінки набагато швидше звикають до алкоголю через фізіологічні особливості організму. Наприклад, у жіночому організмі набагато більше жирових тканин, ніж м’язової маси. Етанол накопичується в жирах, тому щоб очистити організм, потрібно набагато більше часу. Лікування жіночого алкоголізму потребує більше часу ще й через низький вміст в організмі ферментів, які задіяні в процесі переробки алкоголю.
Однакова кількість алкоголю надає на чоловічий організм незначний вплив, тоді як жінку вводить у стан сильного сп’яніння. Організм при цьому отримує серйозний удар, оговтатися після якого буде набагато важче.
Відіграють роль та гормони. Тому особливо сильний удар спиртного завдає жіночому організму в момент гормональних сплесків, коли організм є нестабільним.
Виходячи з усього перерахованого вище, алкоголізм у жінок розвивається досить швидко, завдаючи при цьому серйозної шкоди організму.
Симптоми алкоголізму
Вияви перші ознаки жіночого алкоголізму, рекомендуємо одразу ж звернутися за допомогою до фахівців. Свідчити проблему можуть такі симптоми:
Істотно змінюється спосіб життя — жінка стає замкненою. Наприклад, якщо раніше ваша знайома часто проводила час із друзями та рідними, а тепер воліє знаходитися наодинці з собою, варто звернути на це увагу.
Помітне погіршення зовнішнього вигляду: псується стан волосся, шкіри, зубів та нігтів. Також практично завжди з’являються набряки, синці під очима. Щоки з часом можуть покриватися судинними зірочками.
Жовтіють очі, що пов’язане із погіршенням стану печінки.
Різкі перепади настрою та напади агресії в абсолютно непридатних для цього ситуаціях.
Погіршення пам’яті та розумових здібностей загалом, що призводить до втрати роботи та втрати інтересу до навчання, будь-яких захоплень.
Перелічені вище ознаки можуть виявлятися не відразу, але в більш серйозних термінах. Жіночий алкоголізм, стадії якого залежить від тривалості вживання, то, можливо діагностований лише профільним фахівцем. Тому при виявленні перших ознак рекомендуємо звернутися за допомогою до професіоналів.
Лікування жіночого алкоголізму
Багатьох цікавить, чи лікується жіночий алкоголізм. Сьогодні, завдяки використанню прогресивних методик і за умови своєчасного звернення до фахівців, залежність вдається позбутися назавжди.
Головне, помітивши перші ознаки алкоголізму у жінок, звернутися по кваліфіковану допомогу. Для досягнення найкращого результату потрібний комплексний підхід до лікування.
Правильне лікування алкоголізму у жінок включає медикаментозну підтримку. Використовуються лише сертифіковані препарати, які підбираються індивідуально під кожного пацієнта. Нерідко проводиться кодування, що є першим впевненим кроком на шляху до тверезого життя та повного одужання.
Досягнення тривалого результату важливо розуміти причини жіночого алкоголізму. Цим займаються кваліфіковані психологи та психотерапевти. Адже терапія є найважливішою складовою лікування. Хвора може відвідувати індивідуальні чи групові заняття – вибір залежить від індивідуальних характеристик людини та ступеня тяжкості хвороби.
А щоб жіноча алкогольна залежність назавжди залишилася в минулому, також потрібна робота з соціалізації та повернення до суспільства. За час залежності людина втрачає здатність спілкуватися з іншими людьми, нерідко руйнується зв’язок навіть із найближчими, тому під час комплексного лікування фахівці допомагають відновити втрачені зв’язки та повернути навички. А щоб стабілізувати матеріальний стан та набути впевненості у завтрашньому дні, необхідна також допомога з працевлаштуванням та формуванням правильного розпорядку дня. Якщо допомогти людині упорядкувати життя, істотно знижується ризик рецидиву.
У домашніх умовах допомогти залежній людині не вийде, адже йдеться про серйозну хворобу. Тож найкращим вибором стане звернення до фахівців.