Полінаркоманія: що це таке, особливості лікування

Полінаркоманія: що це таке, особливості лікування

Полінаркоманія означає одночасне вживання кількох наркотиків, наприклад, героїну або кокаїну, а також бензодіазепінів (транквілізаторів), речовин, що заміщують або алкоголю. Полінаркотизм є найпоширенішою причиною невідкладних станів та смертей, спричинених наркотиками. Ризики неможливо розрахувати, оскільки різні препарати можуть посилювати чи послаблювати дію інших.

Полінаркоманія ознаки та визначення

Полінаркоманія це одночасне вживання різних психотропних речовин протягом кількох місяців. Точна її поширеність невідома. Підраховано, що кожна сота людина вживає заборонені наркотики або залежить. З більш ніж двох тисяч людей, які щороку помирають від вживання заборонених препаратів, багато хто, ймовірно, страждає від цієї звички.

Чим більше наркотиків ви прийняли, тим менше у вас шансів переконатися, що ви використовуєте лише свій власний шприц або власну трубку. Таким чином, збільшується ризик зараження ВІЛ, гепатитом чи іншими патогенами. Діагностика захворювання надзвичайно складна і досі остаточно не з’ясована. Вважається, що на сприйнятливість людини до психотропних речовин впливають соціальні, психологічні та біологічні фактори.

Якщо зростає настрій після наркотиків, почуття ейфорії, загострюється слух, зір. Вони допомагають вам зняти стрес та тривожність. Після прийняття спостерігається неадекватна поведінка – це перші симптоми полінаркоманії, на які варто звертати увагу, щоб полегшити подальше одужання.

До ознак можна віднести:

  • ви відчуваєте сильні позиви до вживання наркотиків на регулярній основі, часто кілька разів на день;
  • ви більше не контролюєте масштаби вживання наркотиків;
  • вам потрібні все більш високі дози сп’янілої речовини, щоб мати ефект;
  • ви безуспішно намагалися припинити кинути;
  • коли прийом речовини припиняється або його споживання зменшується, з’являються фізичні ознаки скасування;
  • ви відчуваєте, що не можете впоратися із повсякденним життям без наркотику;
  • вживання речовини продовжується незважаючи на явні фізичні або психологічні збитки.

Полінаркоманія лікування в клініці: індивідуальна програма лікування

Коли людина отримує передозування кількома препаратами, лікування полінаркоманії стає важчим. Воно має бути адаптоване до нього належним чином. Потрібна комплексна допомога спеціалізованих лікарів, які добре навчені всім типам розладів, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин.

Найчастіше полінаркоманія причини — це насамперед бажання змінити свідомість, відчути наркотичний ефект, ейфорію. Але таким чином виявляється дуже сильне навантаження на органи людини, провокуючи появу ломки надалі. Фізичне обстеження може дати додаткові відомості про потерпілого: розмір зіниці та чутливість (інтоксикація); шкірні покриви (місця проколів, інфекції, захворювання); периферична та центральна нервова система (порушення рівноваги та координації, ураження черепно-мозкових нервів, розлади свідомості, когнітивні розлади); серцево-судинна система (аритмії).

Пацієнти з полінаркоманією мають підвищений ризик суїциду. Психічні розлади часто є одночасно. Зазвичай мають місце більш менш важкі захворювання імунної системи. До них належать, наприклад, гепатит, ендокардит. Ефективне лікування полінаркоманії у ребцентрі – це комплексний підхід. Якщо ви стурбовані здоров’ям близької людини, не зволікайте, телефонуйте прямо зараз. Наша професійна команда допоможе впоратися з цією недугою.

Раннє втручання може допомогти запобігти розладу. Про можливі підозри слід говорити відкрито і за жодних обставин не табуювати. Участь сім’ї, друзів має сенс. З самого початку лікар вселяє впевненість у позитивному особистісному розвитку і не ставиться з докором до рецидивів як до невдач. Техніки вибору – це варіанти мотиваційного інтерв’ювання. Психотерапевтичні підходи поєднуються з додатковими формами роботи (ерготерапія, музика).

Полінаркоманія лікування Одеса – це ваш шанс повернутися до здорового життя. У контексті терапії її цілі визначаються крок за кроком, при цьому забезпечення виживання є найголовнішим. Постійна помірність може бути досягнута лише у кількох пацієнтів. Навіть коли постраждалі утримуються від вживання протягом певного періоду часу, у багатьох із часом виникає рецидив. Але і з цим можна впоратися. Головне, мати бажання одужати.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22