Алкогольний делірій – причини, симптоми, лікування

Алкогольний делірій – причини, симптоми, лікування

Що означає медтермін «алкогольний делірій» мало хто знає. Більш знайоме вираз «біла гарячка». Це такий психоз, який розвивається після відмови добровільно від алкоголю або внаслідок категоричної на нього заборони. Небезпека є дуже високою. Якщо вчасно не надати необхідну допомогу, алкогольний делірій може стати навіть причиною летального результату. І такі випадки, на жаль, не рідкість. Тому всім, чиїм близьким поставлений діагноз «хронічний алкоголізм», потрібно точно знати, за якими симптомами делірій визначається, що при його настанні робити.

Алкогольна гарячка: причини

Багаторазово йдеться про те, що лікування алкогольної залежності потрібно розпочинати якомога раніше, не відкладаючи, не сподіваючись, що «саме минеться». У відкритому доступі є інформація про наслідки вживання. Ніхто її не приховує, навпаки робить на цьому наголос. Виробникам та реалізаторам спиртного, як і цигарок заборонено рекламувати свою продукцію без акценту на цьому. Але все одно охочих випити у свята, у вихідні, після важкого дня, а потім і просто вже за звичкою менше не стає. Лікування хронічного алкоголізму – запит популярний, а з ним паралельно згадується і біла гарячка. Що робити у такій страшній ситуації? Яких заходів вживати?

Алкогольний психоз: ознаки, відмінності

Почнемо з визначення. Білою гарячкою називають такий тип психозу, який розвивається протягом 1-6 днів після відміни (різанням) алкоголю при його стабільному вживанні до та надмірному напередодні.

Зазвичай стан цей характерний для ІІ-ІІІ стадії алкозалежності. Тобто. коли лікування однозначно потрібне, але не проводиться.

Реакція проявляється на нестачу чи відсутність взагалі алкоголю. Під його впливом не проявляється. Це важливо.

Алкогольний делірій: стадії та причини

Алкогольний делірій, галюцинації у якому вважаються практично «нормою», розвивається через порушення метаболізму мозку. Дуже важливо для їх сили і «яскравості» паралельно дію нейротоксинів, що містяться в етанолі. Також значення має ураження печінки та явний вітамінодефіцит організму.

Симптоми залежить від стадії. І виявляються різноманітними галюцинаціями. Тобто вони можуть бути тактильними, слуховими чи зоровими.

Наприклад, хворому може дуже явно здаватися, що поруч хтось ще знаходиться, що по ньому, наприклад, повзають черв’яки, що лунають дзвінки у двері та ін.

Паралельно часто відзначається агресія, нерідко навіть заподіяння оточуючим серйозної шкоди. Тобто стан небезпечний і для самого хворого, і для тих, що знаходяться поруч.

Біла гарячка симптоми має різні. Помилково вважати, що це виключно галюцинації. Ознаками можуть бути:

  • мігрень;
  • блювота чи позиви практично без зупинки;
  • часте биття серця;
  • збільшення показників АТ та температури;
  • розширення судин очей;
  • порушення зв’язності/логічності мови;
  • тремор;
  • пітливість;
  • порушений сон;
  • тривога до галюцинацій.

Додатковим стимулюючим фактором можуть бути вік (що старша, тим вища ймовірність), черепні та мозкові хвороби/травми, супутні порушення соматики.

І завжди основна ознака – зловживання (регулярне) спиртним.

Як подолати алкогольний делірій

Клініка приймає різних хворих у різному стані. Звичайно, частіше звертаються вже із серйозними проблемами. На ранніх стадіях налаштовані позитивніше, вірять, що минеться, що людина впорається, витримає, змінить ставлення до спиртного. І багато хто намагається стати на правильний здоровий «шлях».

Але в тому і небезпека «гарячки», що не завжди вона супроводжує тих, хто вживає алкоголь. Часто алкогольний делірій супроводжує тих, хто вже намагається виявитися від залежності. При різкій відмові від спиртного той, хто вживав його довго, може з такими проявами зіткнутися. Тому лікарі цілком відповідально рекомендують різко «не кидати», а поступово знижувати обсяги, виходячи з цього стану, або робити все за допомогою медиків.

Страшно, що алкогольний делірій може спровокувати смерть. Це крім того, що він у 96% випадків загострює всі хронічні проблеми, стимулює кардіоміопатію (серцеву поразку), нефропатію (страждають нирки), бронхіти, гепатити з переходом навіть у цироз та ін.

Якщо через алкоголь буде уражено підшлункову, порушиться вуглеводний обмін, а це призведе до діабету, почнуться порушення на клітинному рівні.

Важливо своєчасно розпочинати лікування алкоголізму в Одесі та інших містах країни. Для цього розроблено багато дійових, вже неодноразово перевірених програм лікування/реабілітації. Залишається лише визнати проблему і звернутися за допомогою до тих, хто в цьому розуміється, хто вже допоміг безлічі хворих та їхнім сім’ям повернутися у щасливе звичне життя.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22