Соціальна реабілітація: як відновитись після наркозалежності

Соціальна реабілітація: як відновитись після наркозалежності

Обов’язковою частиною курсу позбавлення залежності є соціальна реабілітація наркозалежних. Цей етап проводиться не самостійно, не за допомогою близьких (їхня роль дуже важлива, але є завдання, з якими впоратися під силу виключно професіоналам своєї справи). Розкажемо докладніше, як відбувається соціальна адаптація наркозалежних після проходження курсу лікування у клініці.

Ресоціалізація наркозалежних – обов’язковий етап лікування

Психологічна адаптація після лікування наркозалежності важлива не менше, ніж лікування. Коли хворий перебуває в Центрі, ніщо йому не нагадує про звички минулого, немає поряд людей, які б пропонували «дозу», немає місць, у яких проходило вживання. Інше життя, іншими словами.

Звичайно, якщо є така можливість, фахівці можуть порадити сім’ї змінити місце проживання, щоб простіше було розпочати з нуля. Але не лише у цьому проблема. Складність полягає у звичці жити з наркотиками. В деяких вона вироблялася місяцями, в деяких роками. «Зриви» трапляються, до них потрібно бути готовими, але також потрібно намагатися максимально уникнути їх.

Домогтися такого допомагає якісна високопрофесійна психологічна допомога наркозалежним. Програми розробляються таким чином, щоб людина:

  • У жодному разі не звинувачував себе.
  • Не відчував сорому перед оточуючими.
  • Був готовий до повернення у звичний для здорових людей спосіб повсякденного життя.
  • Знав, що йому є до кого звернутися за підтримкою у складні моменти.
  • Був певний можливості подолати майбутні труднощі.

Існує певний «бар’єр» у психіці у залежних від різноманітних препаратів. І саме його усунення допомагає не тільки небезпека речовин, які раніше вживаються, усвідомити, не тільки від них розсудливо відмовитися, а й спрямувати наявні сили та ресурси на оволодіння втраченими через «хворобу» навичками.

Запам’ятайте, реабілітація наркозалежних – це якісний виняток зривів. Тобто етап пропускати не можна, потрібно обов’язково проходити його, причому близьким, якщо фахівці вважатимуть це за необхідне, також знадобиться брати в цьому участь.

Що передбачає соціальна реабілітація в Одесі

Напевно, вам доводилося чути або читати вираз «нове життя» після проходження курсу. Це не перебільшення. Це насправді так. Пацієнта після виписки чекає на «вихід» у новий світ, у новий спосіб життя. Уявіть, що ви поодинці змінюєте одночасно і місце проживання, і роботу, і коло спілкування. Цілком кардинально змінюєте життя. Чи потрібна буде в такому разі певна адаптація чи як це зараз модно говорити «соціалізація»? Звичайно! Адже треба зрозуміти, за якими принципами живуть тут люди, навчитися з ними спілкуватися, знайти роботу, вибрати місце для відпочинку. Усі практично з нуля. Лякає таке? Звичайно! І це цілком нормально.

Приблизно те саме випробовуватиме ваша близька людина перед випискою з Центру.

Він не забув, як жив до залежності (а якщо й забув щось, йому допомогли відновити усі необхідні спогади спеціалісти). Але свою згубну звичку він пам’ятає ще краще. Так, реабілітаційний центр наркозалежних допоміг йому зрозуміти згубність залежності, так, фізично він готовий «вийти у світ». Але психологічно ще якийсь час буде складно.

Що пропонує реабілітаційний центр для наркоманів в Одесі

Програма ефективної ресоціалізації розроблена нашими спеціалістами спеціально для застосування у роботі Центру. Проходження лікування, потім комплексу реабілітації та закріплення отриманого результату за допомогою курсу ресоціалізації дає той самий стійкий ефект, який ми спочатку «прогнозуємо» на консультації.

Адже проблема не в тому, щоб очистити організм, проблема в тому, щоб повернути хворого в життя без препаратів і не допустити зриву його у звичній обстановці. А для цього треба роботу і фізіологічно серйозну провести, і психологічно серйозно попрацювати.

Потрібно заново привчитися нормально виглядати, доглядати себе, думати про побутові питання. Все практично з нуля (залежить від ступеня залежності, тривалості прийому препаратів)

Ті, хто зіткнувся з залежністю і співзалежністю, знають, як змінюється спосіб життя. Все крутиться довкола наркотиків. Навіть якщо є робота/навчання, навіть якщо вдається приховувати від оточуючих це лихо, побут кардинально змінено. І після лікування важливо відновити людину в соціумі, зробити її повноцінною впевненою в собі членом суспільства. Необхідно навчити його вирішувати складнощі та життєві проблеми без наркотиків. Це складно, але інакше повернутися до соціуму просто не вийде. Тому налаштовуйтесь на перемогу та звертайтеся, не затягуючи.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22