Чим небезпечна ігрова залежність

Чим небезпечна ігрова залежність

Багато хто не вважає, що ігрова залежність – це серйозна хвороба, тому рідко звертаються за допомогою до фахівців. Але це неправильний підхід, адже йдеться про тяжку форму психічного порушення. Ця залежність анітрохи не безпечніша, ніж алкоголізм чи наркоманія. Тому при виявленні перших ознак варто звернутися за допомогою до профільних фахівців.

Ознаки залежності

Ігроманія – це патологія, здатна зруйнувати життя людини. Тому вона потребує кваліфікованого лікування. Фахівці виділяють два типи залежності, одним із яких є лудоманія. Люди з цим розладом відчувають потяг до всіх азартних ігор. Вони віддають останні гроші, щоб зробити ставку, часто грають в автомати чи беруть участь у тоталізаторах.

Другий тип – ігроманія. Така ігроманія залежність змушує людей постійно проводити за комп’ютерними іграми. Вони також можуть бути гостями онлайн-казино. Найчастіше такий тип залежності розвивається у підлітків та молодих людей, які намагаються знизити рівень стресу та сховатися від проблем. Вони віддають перевагу віртуальній реальності.

Однією з головних проблем і те, що залежність від комп’ютерних ігор досить важко визначити. Тоді як за залежністю від алкоголю чи наркотиків ознаки є очевиднішими. Тому родичі часто звертають увагу захоплення до формування сильної залежності.

Але залежність від азартних ігор все ж таки можна визначити на ранніх стадіях, що дає можливість якомога раніше пройти професійне лікування.

Так, залежний відчуває сильне збудження без будь-яких зовнішніх причин. Також можуть бути помітні перепади настрою, які також не пов’язані з навколишньою дійсністю. Дані реакції нервової системи спровоковані її виснаженням.

Згодом залежність від ігор призводить до серйозних порушень серцевого ритму. Нерідко розвивається тахікардія та аритмія, які також потребують окремого лікування.

Організм реагує на залежність ще й високим артеріальним тиском та прискореним пульсом. Зовні це може виявлятися прискореним диханням.

При цьому ігрова залежність на гроші або без фінансової складової призводить до того, що хворий відмовляється від будь-яких захоплень, які не пов’язані з іграми та не викликають почуття азарту.

Поринаючи з головою у віртуальний світ, залежні не приділяють уваги зовнішності, тому виглядають неохайно та ігнорують навіть базові гігієнічні процедури.

Знижується і апетит, тому люди швидко втрачають вагу, що негативно позначається на зовнішньому вигляді.

Очевидними ознаками залежності є сильне бажання грати знову і знову, впоратися з яким людина не в змозі самостійно. Якщо у грі є матеріальна складова, залежний готовий навіть піти на злочин, щоб отримати необхідну суму. Залежні часто продають власне майно або крадуть гроші в рідних. Якщо розвивається ігрова залежність у підлітка, фінанси він найчастіше “позичає” у батьків.

Перелічені ознаки є приводом звернутися за допомогою до фахівців. Адже самостійно впоратися із залежністю неможливо.

Чому ігроманія небезпечна

Ігрова залежність у чоловіків формується на підсвідомому рівні, негативно позначаючись на психологічному рівні, поступово руйнуючи свідомість.

Нерідко лудоманія, лікування якої не було проведено вчасно, може призводити до розвитку депресії. З такого стану хворому досить важко вибратися. Нерідко це закінчується спробами суїциду. Тому потрібна професійна допомога.

Коли людина залежить від азартних або комп’ютерних ігор, у неї виникають проблеми з комунікацією з оточуючими, людина стає більш замкненою, може обривати зв’язки навіть із найближчими. Тому так необхідне оперативне лікування ігроманії.

Згодом розвиваються і супутні захворювання, зокрема – серцево-судинні захворювання та низка інших. Внаслідок залежності хворий може втратити сім’ю, роботу і навіть друзів.

Нерідко залежність призводить і до скоєння злочинів, тож ігроман може закінчити у в’язниці. Адже хворий постійно перебуває у пошуку коштів для того, щоб зіграти чи поставити ставку.

Якщо ви виявили ознаки залежності у себе або близької вам людини, необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівців. Найкращим варіантом буде лікування в спеціалізованому центрі.

Рекомендуємо вибирати приватні центри, адже ви зможете зберегти конфіденційність. Тоді як під час роботи з державними установами не уникнути постановки на облік.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22