Психолог для наркомана: психологічна допомога наркозалежним

Психолог для наркомана: психологічна допомога наркозалежним

Психологічна допомога при наркоманії не менш важлива, ніж терапевтична. Зазвичай використовується комплекс заходів. Але якщо сенс медичного впливу приблизно пацієнти та їхні близькі уявляють, зрозуміти, як відбувається реабілітація наркомана в психологічному плані, більшість не можуть. І через незнання лякаються цього, побоюючись виникнення інших проблем. Насправді, саме психологічна підтримка наркозалежного допомагає йому повернутися в навколишній світ, відновитися на навчанні чи роботі, сміливо і нічого не соромлячись поглянути в очі іншим людям. Робота складна. Тривалість та результати залежать від стану та особливостей людини. Але завжди результат позитивний. І це головне.

Реабілітація: допомога наркозалежним

Пацієнт клініки отримує всебічну підтримку та допомогу. Максимум заходів вживається у плані медицини, а й психологічні підходи теж дуже активно використовуються.

Застосовуються під час роботи такі методы:

  • консультації;
  • різного формату та спрямованості тренінги;
  • групова психологічна допомога (наркоману простіше, коли він розуміє, що не один у такій ситуації, що є ті, хто вже подолав проблему, а є й ті, кому набагато гірші, ніж йому);
  • консультації сімейного типу.

Цей варіант занять реабілітаційний центр наркозалежних стабільно практикує. Є таке поняття – «співзалежність». І це не просто слово. Це позначення ситуації, в якій близькі наркомана (алкоголіка, ігромана…) беруть участь у його хворобі, навіть не бажаючи, допомагають йому не вилікуватися. Вони дають гроші на препарат, прикривають під час прогулів, всіляко приховують від сторонніх, захищають і вірять, що одного чудового дня диво обов’язково трапиться. Станеться. Але вірити у це мало. Потрібно й певні кроки до мети робити.

Тому для співзалежних реабілітаційний центр для наркоманів в Одесі також має особливі програми.

Як здійснюється психологічна допомога наркозалежним

Залежним потрібне розуміння та підтримка. Не скандали, не допомога у пошуку чергового препарату, а міцна рука, за яку можна буде триматися, ступаючи по нестійких «щаблях» крок за кроком у здорове життя.

Дуже важка ця дорога. Але з надійною підтримкою шлях буде пройдено швидше, і довгоочікуваний підсумок отриманий швидше.

«Еверест» навіть назву має відповідну, яка підштовхує до правильного вибору та попереджає про складнощі, без яких не обійтися в цій «дорозі».

Мета реабілітації – повернути пацієнта в соціум, навчити самостійно організовувати і повсякденність, і здоровий соціум вибирати.

Широкий спектр послуг, що надаються, дозволяє гарантувати повернення в життя «до наркотиків». Хоча, обмовимося, не завжди мета саме у поверненні до колишнього життя. Потрібно бути впевненими, що таке є прийнятним. Іноді потрібно зробити інший вибір і здійснити кардинальні зміни, щоб досягти бажаного.

Майте на увазі, що немає стадії під назвою «не допоможе». Повернутись у здорове життя реально на будь-яких етапах.

З наркотиками завжди дуже складно. На відміну від інших типів залежності (алкоголь, ігри та ін), при яких для формування стійкої потреби потрібно тривалий час регулярного «прийому», наркозалежність розвивається з першого ж прийому.

Чому наркозалежному потрібен психолог

Наркоманією називають розлад психіки чи поведінки через прийом певної групи речовин. Досить широкий там перелік, тому що наркотиком може вважатися будь-який варіант, який через свій склад може змінити настрій, свідомість, поведінку людини.

Тому завжди потрібна наркоманам допомога психолога. І не в загальному понятті (воно теж дуже широке), а в конкретній спеціальності, напрямі роботи та досвіду.

Соціально реабілітувати залежного починають не після, а під час лікування. Тільки грамотний підхід та розуміння завдання здатні забезпечити хворому оптимальну інтеграцію у стандартну обстановку для здорового життя.

Існує додатковий термін для такого етапу – «адаптаційне лікування». Воно передбачає величезний обсяг різноманітних підходів, є продовженням ключового курсу та здійснюється під контролем лікаря.

Реінтегрувати будь-якого пацієнта центру «Еверест» у соціум – завдання важливе. Індивідуальні та групові програми допомагають відновити, оновити та на практиці навчитися правильно застосовувати моделі та навички поведінкового характеру, які здобуваються в центрі.

Насамкінець відзначимо комфорт перебування. Немає у пацієнтів відчуття обмеження чи замкнутості. Є просто нові незвичні умови. Але у виході зі стандартної обстановки полягає додатковий плюс та стимул для одужання, додаткова допомога наркозалежним.

Сучасна реабілітація наркозалежних – часом єдиний більшість наших клієнтів (зокрема і майбутніх) спосіб повернутися у здорове звичайне життя.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22