Алкоголік не хоче лікуватися – що можна зробити

Алкоголік не хоче лікуватися – що можна зробити

Лікування алкогольної залежності дуже рідко здійснюється добровільно із боку хворого. Ослаблена сила волі, пригнічені спиртним інші важливі інстинкти сприяють цьому. Тому найчастіше фахівці чують, що алкоголік не хоче лікуватися. Побачити залежну людину, яка усвідомлено і цілком добровільно сама звертається по допомогу, виконує рекомендації та досягає поставленої мети майже нереально. Тому і передбачена можливість позбавитися алкогольної залежності без бажання на те (спочатку) у пацієнта.

Клініка від алкоголізму: особливості підходів у лікуванні

Лікування алкоголізму не може здійснюватися силоміць. Може бути надана екстрена допомога. Але тоді про згоду чи бажання пацієнта не йдеться. Йому погано, він не може сказати, що відмовляється робити крапельниці або отримувати медичну допомогу. Але ж лікування від алкогольної залежності не передбачає лише такий підхід.

Звичайно, важливо очиститись від вмісту спиртного в організмі. Звісно, важливо підтримати роботу ослаблених внутрішніх органів. Але якби очищення та комплекс вітамінів допомагали повністю забути про цю складну проблему, наш Центр алкогольної залежності не був би таким популярним і затребуваним.

Причина вживання криється у психологічній залежності. Алкоголь використовується для захисту. Добре помітно, якою хоробрим, сміливим і товариським стає після прийому чергової «порції» людина. Відразу проблеми здаються менш серйозними, впевненість у собі та власних можливостях разюче зростає.

Закінчується дія спиртного, закінчується і ефект. Щоб знову домогтися його, приймається нова порція. І поступово без такої підтримки людина вже психологічно не може. А паралельно та фізична звичка виникає.

Полягає вона в тому, що спиртні напої стають необхідними для метаболізму. Тобто цей процес без алкоголю вже не здійснюється.

Як проводиться лікування алкоголізму в Одесі

Анонімне лікування алкоголізму проводиться різними методами. Залежать вони від стадії, де у плані залежності перебуває людина. Виділяють:

1. Стадію заперечення. Це початок. Це ранні етапи залежності. Для такого періоду характерні такі ознаки:

  • випивка нерегулярно з метою іноді розслабитися, відволіктися;
  • підвищення частоти, обсягів та сприйняття, тобто. вже потрібно більше обсягу для досягнення потрібного ефекту;
  • вживання виправдовується, раціоналізується;
  • інші про проблему не здогадуються.

Жодного визнання залежності немає. Називається це як завгодно. Для когось способом розслабитися після розмови з керівництвом, для когось навіть допомогою зняти напругу і заснути. Тобто вважається, що не буде цих складнощів, і спиртне не буде потрібно. Однак, приводів для смутку стає дедалі більше, якщо немає реальних, з’являються вигадані. Впевненість у тому, що від спиртного жодної залежності немає, абсолютна. А алкоголь тим часом перетворюється на силу, що контролює все життя.

2. Втрата контролю. Це наступна стадія, яка характеризується посиленням тяги, втратою контролю, явною для оточуючих залежністю, прагненням сховати спиртне від оточення, ізоляцією від соціуму та загальними складнощами спілкування.

Вже з’являються у близьких, а й у самого залежного «підозри». Підсвідомість ще активно «заперечує» серйозну звичку.

3. Погіршення у фізичному та емоційному плані. Зазначаються:

  • одержимість алкоголем;
  • втрата всіх інших інтересів;
  • безсоння, депресії, занепокоєння.

Паралельно погіршують ситуацію проблеми на роботі з оточуючими в сім’ї. Але людина думає лише про те, коли зможе знову випити. Без спиртного життя повноцінним не вважається. Часто хворий ізолюється. П’є без компанії. У фізичному плані зазначаються порушення роботи підшлункової або печінки, загальне ослаблення, погіршення імунітету.

Зовні проблема також помітна. Одутлість, набряклість, неприємний вигляд і запах супроводжують залежну від спиртної людини.

Найефективніший метод лікування алкоголізму

Хотілося б повідомити, що є спосіб швидко та гарантовано на все життя вилікувати залежність, що можна за 1-2 сеанси та без участі хворого подолати чоловічий чи жіночий алкоголізм. Але це не так. Ефективні методи ми в «Евересті» практикуємо роками. І коли реабілітаційний центр для алкоголіків надходить пацієнт, використовуються або окремі, залежно від ситуації, або (частіше) комплексні з кількох перевірених варіантів лікування програми.

Багато інформації є на сайті, багато можуть розповісти на консультації, а ще більше можна в процесі реабілітації дізнатися. Спілкування із близькими не обмежується. І сам пацієнт розповідатиме, що як минає, і лікарі обов’язково триматимуть у курсі ситуації.

Алкоголік не хоче лікуватись? Він просто не знає, що здорове життя для нього ще не втрачено. Не відкладайте можливість порятунку від тяжкої, набридлої та дуже небезпечної прихильності. Пишіть, дзвоніть або одразу приїжджайте якомога раніше.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22