Особливості лікування жіночого алкоголізму

Особливості лікування жіночого алкоголізму

Останнім часом дедалі більше поширений жіночий алкоголізм. Він потребує особливого підходу до лікування, про що ми й поговоримо далі.

Причини розвитку алкоголізму у жінок

Перш ніж ми обговоримо ознаки алкоголізму у жінок, поговоримо про причини, що викликають залежність. Одним із головних моментів, що впливає на цей процес, є психологія. Вважають, що жінки є більш емоційними, ніж чоловіки. Тому болісно сприймають різні життєві випробування.

Наприклад, може знадобитися лікування жіночого алкоголізму, яке розвинулося на ґрунті почуття самотності. Це може бути пов’язане з розривом відносин, втратою близької людини або втратою роботи. Смерть дитини може призвести до спроб втекти від почуттів за допомогою алкоголю.

Нерідко жіночий алкоголізм, стадії якого обговоримо пізніше, розвивається у домогосподарок. Адже жінки, які присвятили себе сім’ї та дітям, нерідко відчувають стрес через почуття нереалізованості та відсутності роботи, контактів із навколишнім світом. Зазнаючи розчарування у житті, жінки нерідко обирають алкоголь.

Також відіграє роль і те, що сьогодні алкоголь є дуже доступним. Тож пляшка вина є в холодильнику кожної жінки.

На початкових етапах жіночий алкоголізм, лікування якого потребує уваги до низки унікальних моментів, дозволяє втекти від проблем та приносить полегшення. Але незабаром розвивається стійкий алкоголізм в жінок. Залежність виникає набагато швидше, ніж чоловіки.

При цьому навіть найближче оточення може і не підозрювати, що існує ця проблема. Адже жінка розуміє, що ця її схильність викликає засудження, тому вирішує приховувати факт вживання. Це призводить до того, що жінка починає вживати на самоті, щоб не привертати до цього зайву увагу.

Якщо своєчасно були виявлені перші ознаки алкоголізму в жінок і була надана вся необхідна допомогу, потяг до спиртного стає дедалі більше. Отже, жінка починає вживати щодня, поступово нарощуючи дозування.

При такому розкладі виникає абстинентний синдром, з яким навіть найближчим людям не впоратися самостійно. Тому найкращим рішенням стане лікування алкоголізму у жінок у спеціалізованому приватному закладі.

Ознаки алкоголізму у жінок

Тепер коли ми знаємо основні причини жіночого алкоголізму, поговоримо про ознаки. Залежність змінює як психологію жінки, а й зовнішність. Тому дівчата, які страждають від алкоголізму, як правило, виглядають старшими за свій вік. Алкоголь отруює організм, призводить до мішок під очима, сильної набряклості та сірості кольору шкіри. Але жіночий алкоголізм лікується, тому всі ознаки також можна усунути за належного підходу.

Постійно перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, жінки все менше часу приділяють зовнішньому вигляду. Тому вони стають неохайними, можуть забувати про базові гігієнічні процедури.

Але також відбуваються зміни психіки під постійним впливом алкоголю. Тож жінки із залежністю стають грубішими, вони частіше обманюють, проявляється егоїстичність, залежні стають дратівливими і навіть агресивними.

Багатьох цікавить, чи вилікуємо жіночий алкоголізм. Так. Якщо ознаки були виявлені вчасно та дівчина отримала професійне лікування.

Якщо ж залежність прогресує, страждають усі сфери життя жінки. Наприклад, залежні більше не відчувають провини за невиконання материнських обов’язків, тож від алкоголю страждають ще й діти. Робота та кар’єра відходять на другий план, адже дівчата зациклені на тому, щоб відшукати чергову дозу алкоголю та повернутися до бажаного стану.

Нерідко жіноча алкогольна залежність призводить і до безладних статевих зв’язків і відповідно вагітності. Так виникають і численні проблеми із здоров’ям.

Лікування алкоголізму у жінок

Якщо було діагностовано жіночий алкоголізм, наслідки можуть мати незворотний характер. Насамперед страждає серцево-судинна система, а також нирки та печінка. Проблеми зі здоров’ям виникають навіть у тому випадку, якщо було діагностовано винний алкоголізм у жінок.

Але позбутися залежності цілком можливо. Для цього необхідно якнайшвидше звернутися за допомогою до фахівців. Наркологи можуть діагностувати навіть прихований жіночий алкоголізм та підібрати найбільш ефективне лікування.

Незалежно від того, чи був діагностований жіночий пивний алкоголізм чи будь-який інший, необхідний комплексний підхід до лікування. Так, хворі вимагають медикаментозної підтримки, якісної детоксикації та терапії.

Самостійно подолати залежність не вийде, тож найкращим варіантом стане клініка лікування жіночого алкоголізму.

Найкраще проводити лікування алкогольної залежності у жінок в Одесі у приватних установах. Адже так ви зможете отримати всі необхідні послуги повністю анонімно, що дозволить зберегти обличчя та добре ім’я.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22