Як зрозуміти, що маєте проблему з алкоголем?

Як зрозуміти, що маєте проблему з алкоголем?

Чи ставите собі питання про те, наскільки часто ви випиваєте? Скільки алкоголю є «нормальним», а коли це стає проблемою – важко зрозуміти. Загалом, розпивання вина чи пива у громадських місцях вважається мало небезпечним, якщо воно вживається «в помірних кількостях». Але проблема – для більшості людей «в міру» означає різні речі. І дехто може не усвідомлювати, що це вже алкогольна залежність.

Ознаки алкоголізму: як розпізнати залежність

З точки зору наркологічної медицини важко провести різницю між нормальним вживанням і пияцтвом, що викликає звикання. У будь-якому випадку досягнуто критичної точки, коли п’ють не для задоволення, а для досягнення певного ефекту. Тут грає роль як кількість випитого, а й функція. Більшість часу ви не розумієте, що у вас є проблема, поки не стає занадто пізно. Деякі ранні запобіжні ознаки алкоголізму у чоловіків або жіночий алкоголізм можуть вказувати на серйозну проблему. Ось на що слід звернути увагу і що робити, якщо ви вважаєте, що вам чи комусь із ваших знайомих може знадобитися лікування алкоголізму.

Можна виділити такі причини алкоголізму – психологічні, фізіологічні, і навіть соціальні. Коли друг, член сім’ї або навіть колега запитує вас, що ви п’єте, це один з перших «дзвіночків». Якщо зовнішній світ запитує вас про вашу поведінку, пов’язану зі спиртними напоями, це, ймовірно, вже негативно впливає на ваше повсякденне життя, навіть якщо ви ще не усвідомили чи не прийняли це.

Другим застережливим знаком є те, що ви починаєте турбуватися про те, скільки п’єте і як це впливає на ваше життя. Ви помічали, що іноді тягнетеся до напою, бо емоційно перевантажені ситуацією? Або щоб відволіктися від певних почуттів? Проблема в наступному – як і будь-який наркотик, алкоголь призводить до короткочасного покращення ситуації. Повернення до нормальної соціальної поведінки можливе на ранній стадії. Тоді фізичні та психологічні наслідки можна своєчасно лікувати, тим самим позбавити пацієнта від незворотної шкоди.

Кожен упевнений, що ніколи не дійде до третьої стадії алкоголізму (останньої). Наприклад, пиво визначає ваш розпорядок дня, стає першочерговим завданням, а причини винагороджувати себе випивкою стають дедалі банальнішими. Речі, які раніше були вам важливі, наприклад походи в спортзал, раптово перестали виконуватися.

Алкогольна залежність лікування: чому така важлива професійна допомога

Крім ризику для здоров’я, надмірна пристрасть створює й інші проблеми. Не секрет, що алкоголь погіршує швидкість реакції та здатність приймати рішення. Всього після двох порцій (звичайно, завжди залежно від ваги і переносимості) вам може бути важко робити дві справи одночасно або точно розпізнавати об’єкти, що рухаються. Після трьох чарок ви втрачаєте координацію, пильність та загальне судження в екстрених ситуаціях. Якщо це змушує вас робити небезпечні речі, завдавати шкоди собі чи іншим, варто негайно звернутися до центру лікування алкоголізму. Найочевидніший приклад (і небезпідставно) — водіння у нетверезому вигляді.

Якщо якісь із перелічених тут ознак збігаються з тим, що ви випробували у себе чи у когось із близьких, наш реабілітаційний центр Еверест надає анонімне лікування алкоголізму Одеса та комплексну підтримку. Багато залежних спочатку намагаються боротися самостійно, але краще не займайтеся самолікуванням. Поговоріть із заінтересованою особою, що його турбує. Раннє звернення сприяє швидшому відновленню з мінімальними наслідками для організму чи життя.

Друзі та родичі алкоголіків часто звинувачують себе в тому, що не розпізнали хворобу раніше та не відправили на лікування алкогольної залежності вчасно. Не так просто правильно інтерпретувати перші симптоми. Постраждалі найчастіше наголошують, що у них немає проблем. Насамперед, тут потрібен чуйний та вдячний підхід. Питання та обговорення мають відбуватися у невимушеній обстановці та без тиску. Уникайте звинувачень та не засуджуйте. Обговорюйте свої спостереження та переживання у справі та спокійно, емоційні сплески та хвилювання не допоможуть.

Залежний може бути ще готовий визнати свою згубну звичку. Зміни не відбуваються відразу. Навіть якщо перша розмова, можливо, пішла не так, як ви сподівалися – продовжуйте. Переконайтеся, що у вас хороша основа для розмови. Замість того, щоб намагатися змусити відповісти, ви повинні покладатися на довірливе та відкрите спілкування. Не всі питання можна прояснити у першій розмові, тому не поспішайте. Ми готові допомогти та проконсультувати. Не витрачайте час і телефонуйте вже зараз.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22