Часто потрібно більше, ніж просто невелика сила волі, щоб подолати пивний алкоголізм. Сучасні стратегії боротьби з алкогольною залежністю між контрольованим вживанням, ліками від тяги та поведінковою терапією можуть допомогти алкоголікам поступово повернутися до нового, самостійного життя через відмову від спиртного напою.
Алкогольна залежність від пива: що потрібно знати
Келих пива на честь… звичайно, (майже) ніхто не може цього заперечувати. Але як швидко одна склянка чи перетворюється на другу чи навіть на третю? Якщо ви випиваєте більше зазначеної кількості на день, що відноситься до групи низького ризику: це 20-24 г алкоголю для чоловіків (близько 0,5 л пива), а для жінок 10-12 г (приблизно 0,3 л). Це перші ознаки пивного алкоголізму. Хоча кожен думає, що може будь-якої миті зупинитися і не усвідомлює проблеми.
Алкоголь – це небезпечний токсин, який завжди шкодить організму, хоч би скільки ви випили. Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від вживання спиртних напоїв помирає більше людей, ніж від насильства, дорожньо-транспортних пригод. Число смертей таке велике, тому що зловживання не тільки призводить безпосередньо до смерті або серйозних нещасних випадків, але і викликає більше 200 захворювань, включаючи рак, депресію, серцево-судинні та ураження головного мозку, у тому числі шкоду ненародженій дитині. Пивний алкоголізм лікується – головне, вчасно звернутися до фахівця.
Якщо у когось із ваших близьких виявляються ознаки пивного алкоголізму, то важко зрозуміти, що робити. Ви можете хвилюватися за них, засмучуватися через те, що вони, схоже, не потребують допомоги, боятися за них. Всі ці почуття є нормальними, і є допомога як для залежних людей, так і для тих, хто про них піклується. Як тільки ви помітили, що ваша близька людина віддає перевагу випивці перед іншими повсякденними справами та обов’язками, вона стала важливішою, ніж турбота про своє здоров’я, або вона продовжує пити, незважаючи на негативні моменти, варто негайно пройти лікування пивного алкоголізму в клініці.
Постійний стрес, емоційне навантаження, несприятливе оточення, самотність – це причини пивного алкоголізму. Це важке психологічне захворювання, яке потребує втручання лікарів. Пивний алкоголізм стадії можна поділити на такі:
- на початку формується психічна залежність – вживання поліпшення настрою;
- фізіологічний потяг, що призводить до запоїв періодично;
- деградація особистості – повна втрата контролю за своїми діями, хвороби внутрішніх органів, небезпека завдання шкоди собі та оточуючих.
Пивний алкоголізм лікування: що робити
Ті чоловіки і жінки, які вирішили повернутися до здорового життя, запитують, чи вилікуємо пивний алкоголізм. Назавжди позбутися пов’язаних із вживанням проблем – це звернутися до нашої клініки та отримати якісне лікування пивної залежності Одеса. Ізолюючись від несприятливого оточення, постраждалі маленькими кроками позбавляються та забувають потребу пити, відновлюють свою душевну рівновагу. Протягом усього дня пацієнт перебуває під наглядом команди дипломованих лікарів, які, у разі можливого погіршення, зможуть надати негайну медичну допомогу.
Одного разу алкоголік, що назавжди випив — у цьому твердженні, на жаль, є частка правди. Одного разу звикли, завжди буде звичка пити. Проте позбутися залежності можна. За відповідної допомоги, такої як психотерапія, поведінкова терапія, медикаментозне лікування пивного алкоголізму анонімно та групи самодопомоги. Проте основною умовою є допомога постраждалих. Алкоголіки повинні усвідомити свою залежність від алкоголю та активно боротися з нею – назавжди. Життя без випивки залишається вічною прогулянкою канатом для багатьох постраждалих. Бо навіть за багато років можливий рецидив.
Фізична абстиненція, тобто детоксикація, спрямовану лікування пивного алкоголізму, проводиться у стаціонарних чи амбулаторних умовах. Йдеться про лікування абстинентного синдрому під наглядом лікаря. Вони варіюються від перепадів настрою, занепокоєння та нудоти до легкого тремтіння (тремору). Але є і серйозніші симптоми, такі як блювання, помутніння зору, судоми і навіть епілептичні напади, і делірій, такі як галюцинації або дезорієнтація.
Потім слідує психологічне і соціально-терапевтичні заходи. Основна мета – помірність. Крім того, зацікавленій особі допомагають знову знайти свій шлях у соціальному та професійному середовищі. Пивний алкоголізм наслідки дуже страшні. Проблеми зі статевою функцією, а також страждає на репродуктивну систему. Порушується обмін речовин, уражається спинний мозок. Не нехтуйте своїм здоров’ям і звертайтеся до нас. Ми допоможемо впоратися зі згубною звичкою назавжди.