Психотерапія при лікуванні залежностей

Психотерапія при лікуванні залежностей

Будь-який залежний потребує лікування, адаптованого до типу викликає звикання речовини, стадії та тяжкості захворювання. Для більшості постраждалих абсолютна помірність (абстиненція) є метою терапії. Лише дуже незначна меншість справляється із контрольованим вживанням. Важливою є комплексна підтримка. Допомога психотерапевта при алкоголізмі чи психотерапія при наркоманії застосовується різними методами. Це не просто розмови, як здається спочатку.

Психотерапія залежних: особливості

Алкогольні напої, наркотичні препарати чи інші ліки несуть у себе небезпека звикання тривалий час. Переважання сильного бажання їх приймати призводить до того, що людина стає залежною. Згодом, щоб отримати бажаний ефект, потрібно більше приймати. І так доза зростає. На другий план відходять інші інтереси. Потерпілий уже не усвідомлює, що завдає шкоди своєму здоров’ю. Психологічна допомога наркозалежним є не менш головною поряд із медикаментозною.

Вкрай важливо мотивувати залежного кинути палити чи пити у власних інтересах та запропонувати заходи щодо запобігання рецидиву, такі як участь у групах самодопомоги. Психологічні проблеми при наркоманії та психологічні труднощі алкозалежних призводять до спустошеності, іноді і суїцидальні думки. Важливо стабілізувати особистість зацікавленої особи та зміцнити зазвичай дуже знижену впевненість у собі. Ціль полягає в тому, щоб впоратися з нормальним повсякденним життям і повернутися до роботи. Пацієнт також має вивчити альтернативні механізми вирішення проблем та конфліктів, щоб він не вдавався до наркотиків знову у стресових ситуаціях та в погані часи. Люди, яким ви довіряєте (лікар, родичі), спеціалізовані клініки та групи самодопомоги становлять основу успішного одужання.

Групи взаємодопомоги можна розділити на групи для родичів залежних і ті, у яких пацієнти та їхні близькі беруть участь разом. Тут відкрито розповідається про своє становище та свої проблеми – можливо, вперше це принесе велике полегшення. У той же час є можливість обмінюватися інформацією з іншими і таким чином користуватися їх досвідом. Вони дізнаються, що таке співзалежність і як поступово повернутись до більш незалежності.

Лікування алкоголізму психотерапія проводиться відповідними фахівцями у галузі психіатрії чи психосоматики. Це важливо, оскільки залежність, особливо на запущеній стадії, пов’язана з великою кількістю фізичних, іноді небезпечних для життя захворювань. Йдеться про те, щоб показати наркоману чи алкоголіку необхідне прийняття та повагу до пропозиції індивідуальної терапії, мотивувати його на це та професійно спрямовувати його через різні етапи програми. Це включає експертну діагностику, збір психіатричного анамнезу та історії залежності, оцінку структури особистості та терапевтичних здібностей.

Ефективна робота із залежними у психотерапії

Хоча контакт з деякими з препаратів є частиною повсякденного життя більшості людей, багато хто втрачає контроль над собою, коли мають справу з ними. У вас може бути бажання покінчити з цією ситуацією, але ви не знаходите в собі достатньо сил чи мотивації. Таким чином, психотерапія алкоголізму стимулює інтерес до помірності. Ви насамперед дізнаєтеся, як може виглядати ваше життя без вживання речовини, що викликає звикання. Ви проаналізуєте та зрозумієте, які обставини привели вас до залежності.

Допомога психолога при алкогольній залежності спрямована на спільну розробку альтернативних рішень для відповідних конфліктних ситуацій, щоб ви могли впоратися з повсякденною життєдіяльністю та не було ризику рецидиву. Психотерапія при алкогольній залежності допоможе дізнатися, як боротися із факторами, які можуть спровокувати рецидив. Оскільки кожна людина є унікальною, ми пропонуємо індивідуальну концепцію лікування з урахуванням вашої історії.

Якщо психологічні проблеми при наркоманії надто глибокі, то є сенс працювати над ними в амбулаторній психотерапії. Тут постраждалі вчаться будувати здорову дистанцію від своїх залежних родичів, знову сильніше сприймати та усвідомлювати власні бажання, потреби та цілі та відновлювати більший контроль над своїм життям. Якщо у родича із залежністю є мотивація розпочати лікування самостійно, можлива також участь у терапії як родич. Тоді співзалежність можна як частину. Щоб вийти із співзалежності, важливо, щоби постраждалі шукали підтримку для себе. Для цього вони повинні мати мужність подолати потай і довіритися комусь іншому зі своїми проблемами.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22