Алкоголізм у підлітків: що потрібно знати

Алкоголізм у підлітків: що потрібно знати

Алкоголь робить тебе модним і популярним – неправильна реклама, гарячі обіцянки, якими переслідуються підлітки виробниками спиртних напоїв. Але багато хто, на жаль, ведеться на такі гасла. Оскільки органи молодих людей ще розвиваються, наслідки підліткового алкоголізму можуть бути дуже небезпечними. Прихована шкода алкоголю на організм підлітка не завжди зрозуміла для дівчат або хлопців, тому важливо про це з ними говорити.

Алкоголізм у підлітків: причини

Підлітковий алкоголізм — це сьогодні не проблема, а страшна біда. Деякі батьки, самі того не підозрюючи, можуть підштовхнути дитину до неї, дозволивши спробувати випити в їх присутності. Діти, підлітки та молоді люди більш чутливі до алкоголю, тому що їхні органи та особливо мозок все ще розвиваються. Це завершується над дитинстві, лише у віці близько 25 років. За цей час навіть невелика кількість рідин, що містять спирт, може завдати значної шкоди.

Причини підліткового алкоголізму чому вони п’ють? Випиваючи, наприклад, пиво, хлопці чи дівчата ухиляються від батьківського контролю і цим демонструють дорослість і самостійність. Відносини з однолітками набувають все більшого значення. Під впливом алкоголю деяким легше налагоджувати контакти та зміцнювати групову приналежність. Оскільки молодь часто вагається між почуттям власної важливості та великою невпевненістю в собі, навіть незначні проблеми швидко переростають у велику кризу.

Чим швидше визначити підлітковий алкоголізм, тим простіше запобігти його результату в майбутньому. Варто виділити деякі особливості підліткового алкоголізму:

  • що раніше молодь починає випивати, то швидше вони звикають. Це може сприяти подальшій алкозалежності;
  • у кого низька маса тіла, то навіть невелика кількість призводить до більш високої концентрації у крові, ніж у дорослих. В результаті частіше буває отруєння;
  • Інтоксикація в юному віці є великим ризиком для здоров’я. Можуть бути пошкоджені органи, але насамперед порушується дозрівання мозку. Не можна виключати навіть довготривалу шкоду;
  • Алко речовина має наркотичну дію. Навіть при невеликих кількостях знижується зір та координація рухів;
    гальмуюча дія призводить до агресивної поведінки. Підвищується готовність ризикувати, а разом із нею і наступні нещасні випадки;
  • деякі підлітки наражаються на більший сексуальний ризик у стані сп’яніння і з більшою ймовірністю відмовляються від контрацепції. Дівчатка частіше зазнають сексуального насильства.

Іноді підростаюче покоління звертаються до алко напоїв, тому що не можуть упоратися з труднощами, наприклад, коли є труднощі зі школою, не вдається знайти підробітку, відсутність професійної перспективи, мало друзів чи соціальної підтримки. Якщо ви виявите це чи подібне у своєї дитини, обов’язково шукайте діалог і відкрито говоріть. Це і є першими ознаками алкоголізму у підлітків.

Підлітковий алкоголізм лікування в Одесі: своєчасна допомога

Алкоголізм серед підлітків можна запобігти, надавши необхідну підтримку на початковому рівні. Батьки не можуть просто позбавити свою дитину залежності. Цілеспрямовані дії можуть бути здійснені лише тоді, коли наркоман усвідомлює свою згубну звичку і готовий щось із цим робити. Потім можна разом розробити стратегію. Тут потрібна більш професійна допомога, наприклад, центру допомоги, де буде розроблено програму та надано лікування алкоголізму у підлітків Одеса. Загальна мета терапії – стабілізувати та зміцнити особистість молодої людини. Незалежні та впевнені в собі люди вчаться справлятися зі своїми проблемами та знаходити реальні рішення.

Лікування підліткового алкоголізму Одеса можна розділити на 4 етапи:

  • фаза контакту та мотивації: постраждалі повинні усвідомити, що їм необхідно змінити свою поведінку та потребують терапії;
  • детоксикація (фізична абстиненція): під медичним наглядом залежні утримуються від вживання;
  • терапевтична підтримка для подолання психологічної залежності;
  • профілактика рецидивів – повернення у повсякденне життя. Групи самодопомоги тепер роблять свій внесок у стабілізацію успіху терапії, щоб назавжди забути, що пивний алкоголізм у підлітків взагалі навіть існує.

Декілька порад для розмови віч-на-віч, як профілактика алкоголізму у підлітків. Виберіть максимально невимушену відправну точку для розмови, наприклад, за спільною вечерею. Замість того, щоб звинувачувати, краще висловити свої побоювання. Будьте відвертими у тому, що вас турбує і чого ви боїтеся. Намагайтеся з’ясувати, які мотиви стоять за тим, що він чи вона п’є. Будьте конкретні у цьому. Поясніть дочці або синові причини, через які пиво чи вино небезпечне для їхнього організму. Якщо ви розумієтеті, що самостійно не впоратися, наш центр відкритий для допомоги.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22