Як кинути наркотики: 5 кроків до нормального життя

Як кинути наркотики: 5 кроків до нормального життя

Сьогодні ми поговоримо про те, як кинути наркотики у домашніх умовах. Адже наркоманія є важким захворюванням, лікувати яке досить складно. Тож не варто вірити тим, хто обіцяє приголомшливий результат у дуже стислий термін. Адже при тривалому вживанні наркотичних речовин дуже страждає організм, втрачаючи запаси корисних речовин. Тож виникають проблеми як з фізичним здоров’ям, так і з психологічним. Щоб кинути наркотики, необхідно пройти нелегкий і досить тривалий шлях. Не забувайте про те, що хворий не в змозі усвідомити проблему та розпочати шлях боротьби з нею самостійно – необхідна допомога рідних. Щоб вам було легше, керуйтеся наступними порадами.

Допоможіть визнати проблему

Поговоримо про те, як кинути наркотики самостійно. Першим кроком до цього є ухвалення факту хвороби. Без цього кроку неможливо рухатися далі, тож це є обов’язковим. Якщо хворий не приймає того, що він серйозно хворий, немає сенсу звертатися до наркологічного центру. Адже в такому разі залежний не буде серйозно сприймати свою залежність і всю небезпеку стану, тож хворий шукатиме можливості й надалі приймати наркотики.

Відповідаючи на питання про те, як змусити людину кинути наркотики, рекомендуємо насамперед допомогти їй усвідомити, в якому положенні вона перебуває в даний момент. Вже цього буде достатньо для того, щоб розпочати шлях одужання.

Необхідно допомогти хворому не тільки визнати проблему, але й зробити перші кроки до формування бажання назавжди позбутися залежності. Саме усвідомлене небажання вживати наркотики – перший крок до одужання.

Визначте, чому людина стала наркоманом

Щоб провести ефективне лікування наркоманії, необхідно дізнатися про причину вживання. Адже кожен залежний має свої власні причини, які призвели до вживання. Більшість наркоманів у минулому мали сім’ю, друзів та роботу. Але одного разу щось пішло не так. І це призвело до того, що людина опинилась у полоні у наркотиків. Тому дуже важливо зрозуміти, що саме людина намагається знайти в наркотичних засобах, від чого вона ховається або які емоції хоче отримати. Якщо вдасться визначити причину, ви зможете непогано просунутися вперед щодо лікування.

Поставтеся з розумінням до проблеми близького

Навіть якщо хворий починає шукати, як позбавитися наркозалежності, далеко не завжди оточуючі підтримують його в цих починаннях. Саме в цьому криється одна з головних причин того, що хворий просто зупиняється на півдорозі. Відсутність підтримки та тиск з боку оточуючих лише погіршує ситуацію, додатково розхитує психологічний стан людини, що не сприяє веденню тверезого способу життя.

Тому дуже важливо оточити людину, яка потрапила в залежність від наркотичних речовин, додатковою підтримкою та турботою. Якщо ви зможете надати хворому всю необхідну підтримку, це допоможе йому дотримуватись правильного шляху. Тож у найближчому майбутньому він зможе повністю відмовитись від вживання.

Зверніться за допомогою до фахівців

Достеменно знають, як кинути вживати наркотики, лише фахівці спеціалізованого центру реабілітації. Тому важливо своєчасно звернутися до них за допомогою. Виявивши перші ознаки залежності у себе або близьких людей, варто зв’язатися з центром. Фахівці нададуть необхідну психологічну підтримку, допомагаючи людині визнати факт захворювання та розпочати шлях до одужання.

Фахівці центру достеменно знають, як відмовитися від наркотиків. У стінах центру буде надано кваліфіковану психологічну допомогу та підтримку, а також групою фахівців буде проведено комплексну реабілітацію хворого.

Реабілітація при цьому проводиться повністю анонімно, тому після проходження курсу людина зможе повернутися до повноцінного життя.

Змініть коло спілкування

Продовжуємо розповідати, як кинути наркотики самому. Ще один важливий момент – змінити коло спілкування. Як правило, при тривалому вживанні наркотиків найближчим оточенням хворого стають такі ж залежні. Тому для одужання та фіксації результату необхідно відмовитися від спілкування з іншими залежними, які не ставлять за мету жити тверезо. В іншому випадку рецидиву не уникнути. Це єдиний спосіб, як кинути наркотики назавжди.

Також ви повинні виробити для себе внутрішні правила, яких варто дотримуватись. Так ви зможете підтримувати дисципліну, заповнювати свій день корисними справами, роблячи маленькі кроки до тверезого життя без ризиків зриву.

Виконуючи такі прості правила, ви зможете наблизитись до того, щоб назавжди залишити наркотичні речовини в минулому. Але вам не обійтися без допомоги спеціалістів.

 

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22