Що робити, якщо наркоман не хоче лікуватися

Що робити, якщо наркоман не хоче лікуватися

Найчастіше, коли в будинок приходить наркоманія, найбільше страждають близькі люди залежного. Саме вони першими б’ють на сполох і шукають усілякі шляхи, щоб врятувати хворого. Однак багато наркозалежних відмовляються від лікування. Одні не бачать у своєму становищі проблеми, вважаючи, що будь-якої хвилини вони зможуть зіскочити самі. Інші ж не хочуть повертатися в реальність, усілякими силами намагаючись втекти у свій власний світ. Лікування наркозалежності – справа важка і тривала, що потребує комплексного підходу. Мало очистити організм і зняти ломку. Дуже важливо позбутися фізичної та психічної залежності. Друге – найскладніше. І в цьому питанні варто довіритися професіоналам, а не вживати заходів самостійно.

Приватна клініка лікування наркоманії “Еверест” у процесі лікування та реабілітації використовує перевірені методики, які на практиці показують свою ефективність. Завдяки індивідуальному підходу та комплексу заходів кожен хворий має можливість повернутися до нормального життя та заново соціалізуватися у суспільстві.

Чому наркоман не хоче лікуватись?

Слід почати з того, що переважна більшість звернень до наркологічних центрів – це ініціатива не самого хворого, яке занепокоєних рідних. При цьому сам наркоман може зовсім не вважати, що перебуває в небезпеці. Такі люди не бачать сенсу розпочинати лікування та реабілітацію, тому можуть всіляко чинити опір умовлянням рідних і не звертатися до центру лікування та реабілітації наркоманії доти, доки його стан не стане критичним. Якщо ви помітили за своєю людиною щось недобре, діяти слід негайно.

Чому ж наркоман поводиться так? Насамперед, неприйняття хвороби пов’язане безпосередньо з її головною особливістю – запереченням залежності. Воно має на увазі під собою психологічний захист людини, необхідний хворому для можливості і надалі приймати наркотичні речовини. Це схоже на огорожу своїх почуттів. Хворий зводить свого роду бар’єр у своїй свідомості, не бажаючи бачити те, що його поведінка завдає шкоди як його організму, але й впливає і оточуючих. Однак подібний стан залишається непоміченим і самому наркоману, захищаючи його від зайвих переживань.

Є також інша причина небажання проходити лікування. Дуже важливо, щоб дії близьких людей та членів сім’ї були зваженими та правильними. Через надмірний тиск наркоман може відчувати агресію, що аж ніяк не додає йому бажання розпочинати процес лікування. Допомога наркоману має бути правильною. Звернувшись до реабілітаційного центру від наркотичної залежності «Еверест», кожен родич хворого зможе проконсультуватися з психологом, щоб знайти правильний підхід та переконати наркомана пройти обстеження та почати змінювати власне життя.

Реабілітаційна клініка: наркоманія – не вирок!

Багато рідних роблять помилки, вважаючи, що допомагають хворому. Проте, своєю поведінкою вони лише посилюють ситуацію:

  • вони віддають борги замість наркомана;
  • виправдовують поведінку хворого на його стан;
  • забирають із поліції;
  • викуповують із ломбарду закладені речі;
  • допомагають грошима.

Незважаючи на той факт, що наркоманія змінює людей до невпізнанності, і приємна молода людина в минулому зараз може нагадувати більше бандита або навіть божевільного, не варто боятися діяти. Клініка для лікування наркозалежності оснащена всіма необхідними технічними засобами, щоб допомогти вашому близькому позбутися залежності. Наркозалежний зможе отримати не тільки зняття ломки в клініці, але також максимально відновити своє фізичне та психічне здоров’я завдяки комплексному індивідуальному підходу та високій кваліфікації всіх фахівців центру.

Реабілітація наркоманії (Одеса)

Якщо ви хочете виправити ситуацію та допомогти своїй рідній людині подолати згубну залежність, діяти слід рішуче. Усього існує три варіанти розвитку подій:

  1. Спочатку слід звернутися до надійного реабілітаційного центру для наркоманів, де з хворим попрацює фахівець. Професійний нарколог зможе виправити ситуацію та змінити реактивну поведінку близьких, розповість про те, як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації, надасть рідним практичні навички.
  2. Родичі та всі члени сім’ї повинні діяти строго згідно з рекомендаціями спеціаліста. Тільки так можна правильно мотивувати хворого розпочати лікування.
  3. Також прямі комунікаційні заходи можуть встановлювати із хворим безпосередньо працівники наркотичного центру. Це радикальніший метод і стосується переважно тих сімей, де ситуація зайшла в глухий кут, а родичі більше не витримують поведінки наркомана.

 

 

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22