Психологічна допомога при алкогольній залежності та терапія алкозалежних

Психологічна допомога при алкогольній залежності та терапія алкозалежних

Лікування та реабілітація алкогольної залежності в Одесі обов’язково передбачає допомогу психолога. Адже при алкоголізмі виробляються не тільки звички фізіологічного характеру. Не лише регулярна «потреба» формується.

Якби терапія від алкоголізму передбачала виключно прийом певних медпрепаратів, не було б стільки страждаючих, не було б стільки зруйнованих доль, зламаних життів.

Терапія алкоголізму передбачає очищення від токсинів, відновлення роботи внутрішніх систем та органів. Але це фізіологічний підхід. А проблема залежності від спиртного більша, все-таки, психологічна.

Тобто, очищення організму від токсинів може допомогти впоратися із хворобою тільки на початкових етапах, тільки при добре розвиненій силі волі і тільки при величезному бажанні подолати потенційну залежність надалі.

Безумовній більшості пацієнтів, які звертаються до нас, необхідна не тільки терапія алкогольної залежності. Психотерапія при алкоголізмі часто виходить першому плані.

У чому полягає допомога психолога при алкогольній залежності, коротко розповімо далі. Точно методику описати не вийде, тому що універсального її варіанта просто не існує. Є основа, а від неї вже фахівці відштовхуються, щоразу для пацієнта розробляючи індивідуальний спосіб боротьби зі звичкою.

Сучасна психологічна допомога алкозалежним Одеса

Чому виробляється залежність психологічного плану? Спиртне робить більш розкутим, розслаблює, допомагає почуватися комфортніше в ситуаціях, в яких тверезому перебувати з якихось причин складно.

Психолог при алкоголізмі застосовує м’які методики. Їх не потрібно плутати з психотерапевтичними. Хоча такі досить успішні у складних випадках, але все ж таки вони більш жорсткі.

Наприклад, метод Довженка, який якісно зарекомендував себе. Це так звана “заборонна терапія”. Застосовується у лікуванні алкозалежності для пацієнтів, на яких гіпнозом вплинути неможливо. Основне завдання – виробити виключно негативне та негативне ставлення до будь-якого типу алкоголю.

Або гіпноз, що занурює у сон, під час якого пацієнт «бачить», чим небезпечна його звичка і в чому причина її виникнення. Після «розуміння» формується повноцінна і, що дуже важливо, усвідомлена і відмова від вживання спиртного.

Рідше психологічна допомога при алкоголізмі надається у вигляді емоційно-стресової терапії. Цей досить складний, але дуже ефективний метод ґрунтується на опрацюванні справжніх емоцій залежного.

Не завжди процедура приємна, тому що почуття під час неї відчуваються найчастіше негативні та переживальні. Але такі емоції дають змогу усвідомити, що терплять близькі та рідні через таку звичку.

Коли є сенс її проведення, тобто пацієнт готовий до аналізу своєї поведінки та вчинків, в результаті виходить навчити його стежити за своїми діями і навіть блокувати деякі емоції, які у житті «ДО» до вживання спиртного підштовхували.

Велику частину психологічної допомоги становить когнітивно-поведінкова терапія алкоголізму. Досвідчені лікарі допомагають у виробленні нових звичок та навичок. Це нелегко, але психологічна допомога при алкогольній залежності дає стійкі якісні результати.

Коли рекомендується психологічна допомога алкозалежним

Основне показання для лікування залежності такого типу методами – залежність хворого психологічно.

Визначається це за слабко та чітко вираженими ознаками, явними та «змазаними» симптоматичними проявами. Насамперед це прояви симптоматичного плану:

  • патологічна тяга до спиртного;
  • виправдання вчинкам;
  • неконтрольований обсяг споживання;
  • втрата чи явне зниження блювотних рефлексів;
  • провали у пам’яті.

Основний принцип надання психологічної допомоги – системність. Також важливою є комплексність підходів.

У нашій клініці з пацієнтом працюють найкращі у своїй справі фахівці, які знають, чого прагнуть і розуміють, яким чином у кожному конкретному випадку досягти поставленого завдання.

Додатково рекомендуються заняття зі співзалежними. Це близькі хворі. Їм на психологічному рівні також слід підготуватися до нового здорового способу та способу життя, зрозуміти, яким чином вибудовувати спілкування з таким, що його одужує, як його підтримати і як уберегти від повторних помилок. Також непроста робота. Але провести її дуже важливо. І важливо з досвідченими фахівцями, які ефективно виконують найскладніші завдання такого рівня.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22