Зрив наркомана після реабілітації

Зрив наркомана після реабілітації

Наркоманія – це тяжке захворювання, від якого страждає не лише залежний, а й близькі його люди. Дуже часто буває, що після тривалого лікування та курсу реабілітаційних сеансів відбувається рецидив наркозалежних. Чому наркоман після реабілітації зривається? На це запитання дамо докладні відповіді у цій статті.

Як знизити ризик рецидиву?

До лікування наркоманії необхідно підходити комплексно, переходячи від етапу до етапу. Також для лікування потрібно правильно підібрати клініку, в якій не обіцяють лікування за два сеанси, а говорять про те, що для відновлення наркозалежних у їхньому закладі застосовуються новітні методики, проводяться регулярні заняття з психологами, використовуються ефективні лікарські препарати.

Реабілітаційний центр Еверест – це ідеальне місце для лікування наркозалежних. Ми не обіцяємо, що лікування пройде швидко та легко. Навпаки, щоб вилікуватися, необхідно мати сильне бажання позбутися шкідливої звички, а також докласти багато сил і терпіння як наркоману, так і його близьким. Необхідно виключити всі можливості доступу до наркотичних речовин і зустрічі з минулим оточенням. Найкраще змінити місце проживання, щоби навіть випадково не зустрітися з колишніми друзями – наркоманами.
Центр реабілітації наркозалежних проводить лікування комплексно та поетапно. Лікування наркоманії необхідно починати якомога раніше і за обов’язкової згоди залежного. Якщо проводити наркоманія лікування з примусу, користі буде мало. Тому що, як тільки наркозалежний пройде курс лікування в реабілітаційному центрі від наркоманії та випишеться, одразу повернеться до свого колишнього способу життя.

Тому перед початком лікування з кожним пацієнтом розмовляє психолог та визначає ступінь готовності розпочати нове життя та пройти курс реабілітації від наркоманії. Якщо людина не готова лікуватися і змінювати своє життя, психолог переконає її, наводячи суттєві аргументи.

Що робити при зриві наркомана чи алкоголіка?

Зриви нарко та алкозалежних трапляються кількох випадках. розглянемо найпоширеніші їх.

  1. Старі “друзі по чарці чи дозі”. Повернувшись у реальне життя, зустрічаючи з колишніми знайомими наркоманами, найчастіше зриваються. Друзі пропонують спробувати новий вид наркотику і після цього потрібний повторний курс реабілітації.
  2. Безвихідь. Дуже часто від наркоманів відмовляються їхні дружини та чоловіки. Провівши якийсь час у клініці, борючись із залежністю, прийшовши додому, застає порожні стіни. Почуття самотності штовхає колишнього залежного забутися за допомогою наркотиків.
  3. Тиск із боку сім’ї та близьких. У випадках втрати роботи через згубну звичку, нову роботу після проходження реабілітації для наркоманів знайти буває вкрай складно. Батьки та близькі в цей момент намагаються переконати залежного піти на будь-яку роботу, щоб заробляти та бути чимось зайнятим. Наркоман перестає відвідувати групові заняття, при невдачах влаштуватися працювати відчуває свою нікчемність і він бачить єдиний вихід – наркотики і колишні друзі.
  4. Багато наркоманів, пройшовши курс лікування та реабілітації, вважають, що від прийняття однієї дози нічого не буде. Але це велика помилка. Мінімальної кількості наркотику достатньо для повернення у світ наркоманів.
    Після зриву потрібний повторний курс реабілітації.

Лікування у клініці реабілітації наркозалежних в Одесі

У реабілітаційному центрі Еверест лікування передбачає комплексний підхід. Поряд з ефективними сучасними препаратами та процедурами проводяться необхідні сеанси психотерапії із фахівцями. У програму реабілітації наркозалежних входять як індивідуальні сеанси з психологом, і групові заняття.

На індивідуальних заняттях залежний разом із фахівцем будує нову модель свого майбутнього життя, в якій немає місця для алкоголю та наркотиків. Переглядаються погляди та ставлення до сім’ї та близьких, у людини з’являються нормальні людські цінності.

На групових заняттях зустрічаються люди, які позбулися алко та наркозалежності та починають жити новим життям. На зустрічах вони діляться один з одним своїми досягненнями та дають новачкам корисні поради. Зустрічі, як правило, проходять у присутності психолога. Також на цих зустрічах можна знайти собі друзів для спілкування у майбутньому. Такі зустрічі особливо сприятливо діють на людей, які не мають сім’ї та підтримки близького оточення.

Для родичів та близьких наркозалежних у реабілітаційному центрі для наркоманів на Одещині є також психологічна підтримка. Психолог дає консультації по телефону та при особистій зустрічі, як далі будувати та продовжувати стосунки з наркозалежним, щоб він не повернувся до згубної звички.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22