Стадії наркоманії: 4 етапи розвитку наркотичної залежності

Стадії наркоманії: 4 етапи розвитку наркотичної залежності

Залежність від наркотичних засобів є серйозним захворюванням, яке потребує тривалого та багатоетапного лікування. Тривалість лікування залежить від того, на якій стадії перебуває людина. Сьогодні фахівці виділяють 4 стадії наркоманії, про які ми поговоримо далі.

Перша стадія залежності

Почнемо з першої стадії наркоманії, коли негативних наслідків ще немає. У цей час людина відчуває після вживання ейфорію. Але з часом, якщо людина вживає наркотичні засоби на постійній основі, життя без допінгу починає здаватися надто нудним. Найчастіше розвивається депресія, яка змушує людину вживати знову і знову.

Перераховуючи ознаки початкової стадії наркоманії, варто зазначити, що у цей час ще розуміє всієї небезпеки ситуації. Він вважає, що може відмовитись від небезпечних речовин у будь-який момент. Але вже на першій стадії розвивається залежність психологічному рівні.

Небезпека стадії наркотичної залежності ще й у тому, що близьким досить важко розпізнати залежність, адже її ознаки недостатньо очевидні. Крім того, на першій стадії людина ще може приховувати ознаки. Якщо ви помітили хоча б мінімальні ознаки розвитку залежності, постарайтеся максимально відверто і обережно поговорити з людиною. Вам необхідно заручитися підтримкою досвідченого нарколога, який допоможе вам як щодо комунікації, так і лікування.

Ви повинні розуміти, наскільки небезпечною є наркотична залежність стадії якої змінюються досить швидко. Якщо залежність виявили на ранній стадії, вилікувати її можна за допомогою психотерапії. Надалі знадобляться радикальніші методи.

У першій стадії залежності від наркотиків людина перебуває досить недовго. Як правило, йдеться про кілька місяців. Але швидкість розвитку залежності безпосередньо залежить і від того, який саме наркотик людина вживає.

Друга стадія наркоманії

Продовжуємо розглядати які виділяють стадії розвитку наркоманії. Під час другої стадії розвивається залежність фізично. Це з тим, що наркотичні засоби вже вбудовуються у процес обміну речовин.

На другій стадії вже відбуваються серйозні зміни у роботі головного мозку та безлічі інших систем організму. У такому стані організм більше не може працювати без чергової дози наркотичної речовини.

Коли людина знаходиться на другій стадії наркозалежності, вона страждає від депресивних розладів, може поводитися неадекватно, виникають проблеми з апетитом, сном та іншими функціями. Ці наслідки виявляються як у моменті вживання, і за відсутності в організмі токсичних речовин.

Перебуваючи у такому стані, людина може страждати від нав’язливих думок, які нерідко пов’язані із суїцидом. При цьому залежний не бачить іншого виходу із ситуації, окрім як вжити ще одну дозу. Але тепер, щоб знову опинитися в ейфоричному стані, необхідно вжити більшої дози наркотику, адже розвивається толерантність. 

На жаль, надмірне вживання наркотичних речовин нерідко призводить до смерті.

Потрібно розуміти, що лише медики знають, як допомогти наркозалежним на цій стадії. Адже потрібне медичне втручання – від процедур до прийому сертифікованих препаратів. Таким чином, вдається подолати фізичну залежність. Але одночасно необхідно опрацьовувати і психічну залежність – потрібні консультації з психологами та психотерапевтами.

Третя стадія

Лікування наркоманії на третій стадії має бути комплексним та проводиться виключно в умовах стаціонару. У такому стані людина більше не може контролювати свою поведінку, вона страждає від сильної залежності як на фізичному, так і психологічному рівнях.

З’являються серйозні проблеми з комунікацією: людина розриває зв’язки з рідними та близькими, втрачає зв’язок із реальністю. Він завжди думає лише про те, де знайти чергову дозу наркотичної речовини.

Коли людина перебуває в такому стані, необхідно якнайшвидше звернутися за допомогою до фахівців. Найкраще пройти лікування стаціонарно.

Четверта стадія наркотичної залежності

Остання стадія наркоманії багатьма фахівцями кваліфікується як смертельна. Адже далеко не всім можна допомогти, навіть якщо ви звернулися до спеціалізованого центру реабілітації. Багато процесів, що відбулися в організмі, мають незворотний характер.

Основним завданням у разі є збереження життя людині. Адже при такому тривалому вживанні розвивається безліч супутніх захворювань.

На цій стадії людина навіть зовні виглядає болісно: сильно знижується вага, з’являються яскраво виражені мішки під очима, сильно змінюється шкіра, людина буквально виглядає старшою.

Ефективне лікування наркотичної залежностіна такій стадії триватиме довго, на швидкі поліпшення точно сподіватися не варто. Тому так важливо звернутися за допомогою до фахівців якнайшвидше.

Найкраще пройти комплексне лікування, звернувшись для цього до реабілітаційного центру для залежних.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22