Наркотична залежність від аптечних препаратів

Наркотична залежність від аптечних препаратів

Останнім часом вживання різноманітних медичних препаратів зростає. Викликаний цей факт високим рівнем стресу. Багато хто використовують заспокійливі засоби, навіть не замислюючись про наслідки, які вони несуть разом із собою. А найголовнішою небезпекою є залежність від лікарських препаратів. Реабілітаційний центр «Еверест» займається різними видами наркотичної залежності, у тому числі і від аптечних ліків, пропонуючи можливість якісно змінити своє життя та набути здоров’я – фізичного та психічного.

Що таке лікарська залежність?

Залежність від аптечних препаратів є досить важку форму наркоманії. Незважаючи на той факт, що в Міжнародній класифікації такого терміну немає, дане явище все ж таки є дуже поширеним у нашій країні. Залежність від ліків вважається збірним поняттям та обумовлюється застосуванням різних видів лікарських препаратів без призначення лікаря. Звичайно, йдеться далеко не про всі ліки, а лише ті, які мають психотропні властивості і можуть впливати на свідомість людини, наприклад, викликати галюцинації, мати заспокійливий ефект або, навпаки, викликати стимуляцію роботи мозку. Найчастіше аптечні наркомани використовують седативні кошти задля досягнення стану одурманювання чи сп’яніння, схожого з вживанням наркотиків.

Щороку фармацевтична промисловість випускає ринку все нові й нові препарати, які готові впоратися з десятками хвороб. Якщо одним вони справді допомагають впоратися з головними болями, безсонням, депресією та багатьма іншими захворюваннями, то інших такі засоби (при прийомі без призначення лікаря та його спостереження) не просто можуть покалічити, але навіть можуть стати причиною смерті.

Аптечні наркотики, на жаль, почали застосовуватися досить давно – ще у 90-х роках минулого століття. Проте такою гострою проблема стала вже в 2000-х роках. Дуже багато смертей трапляється через неправильне вживання лікарських препаратів, у складі яких є певні наркотичні речовини. Законодавство намагається суворо регулювати процес виписки та прийому подібних ліків. Але проблема все ще актуальна через велику кількість недобросовісних аптек, у тому числі інтернет-аптек.

Хімічна наркоманія – хто у зоні ризику?

Дуже часто у звичайних людей може розвинутись аптечна наркоманія у вигляді залежності від певних лікарських препаратів. Це стосується тих людей, які використовують препарат у неправильному дозуванні або довше визначеного терміну, прописаного лікарем. І найпершим кроком на шляху до такого роду наркоманії вважається самолікування. Коли людина без консультації лікаря самостійно призначає собі ліки. Також, дуже важливо дотримуватися дозування та термінів, обумовлених лікарем, що веде лікування того чи іншого захворювання. В іншому випадку можна потрапити до лав наркоманів, а лікування залежності від ліків хоч і доступне, але потребує часу та сил.

Крім того, аптечні наркотики залежність можуть розвинути у наступних категорій людей:

  • тих, хто вирішив спробувати нові психоактивні речовини без узгодження з лікарем;
  • підлітків, які вирішили спробувати аптечні наркотики як аналог дорогим психостимуляторам;
  • людей похилого віку та тих, хто має хронічні захворювання, які через тривалість застосування ліків можуть набути ще й залежності від них;
  • тих, хто займається самолікуванням та експериментує з прийомом різних видів препаратів.

Лікарська залежність – лікування хімічних наркоманів

На жаль, дуже часто, зіткнувшись із періодичними сильними болями, депресією, безсонням, самі починають приймати різні медичні препарати без консультації з лікарем. Є ряд ознак, які можуть вказувати на проблему у вас чи вашого близького:

  • постійний стан сонливості;
  • плутана мова;
  • хитка хода та невпевнені, нетверді рухи.

Лікарська залежність лікуватися трохи складніше, ніж звичайна наркоманія. Пояснюється даний факт тим, що наркоману в даному випадку не важко знайти наркотик, адже він продається в найближчій аптеці. Психологічна складова лікування хімічних наркоманів має першорядне значення.

Проте лікування залежності від лікарських препаратів потребує комплексного підходу. Для того, щоб отримати кваліфіковану допомогу, необхідно якнайшвидше звернутися за допомогою до профільного лікаря – нарколога. Не варто чекати, коли станеться найгірше. Подбайте про своє здоров’я та здоров’я ваших близьких вже зараз. Реабілітаційний центр «Еверест» пропонує лікування залежності від ліків (Одеса) та інших видів наркоманії, алкоголізму, ігроманії та інших видів залежності.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22