Повний курс реабілітації алкозалежних у клініці Еверест

Повний курс реабілітації алкозалежних у клініці Еверест

Сучасне лікування алкоголізму та подальша реабілітація алкозалежних – основний напрямок діяльності клініки. Коли з хворим працює не один фахівець, а ціла команда результат просто не може не виправдати очікування. Основне, що потрібно від пацієнта – пройти повноцінний курс реабілітації від алкоголізму, а не просто отримати основне лікування та повернутися до звичного «світу» намагатися самостійно справлятися з його «викликами».

Чому така важлива реабілітація при алкоголізмі

Відразу почнемо із відповіді на основне питання статті. А дати його допоможе визначення терміна “алкоголізм”.

Це захворювання, яке викликається систематичним (регулярним і досить частим) прийомом напоїв, що містять алкоголь, різної міцності. Тобто, алкогольна залежність, лікування якої ми розглядаємо, це більша звичка, сформована і на рівні фізіології, і «в голові» у пацієнта.

Коли хворий лікується, його організм очищається, отримує необхідні препарати відновлення роботи внутрішніх систем і органів. Але якщо повернутися у звичний «світ» просто після очищення, найближчим часом проблема вживання спиртного знову повернеться.

Когось це влаштовує. Але більшість хоче назавжди вирватися з цього, забути про нав’язливу тягу, про постійне бажання знайти причину для покупки напоїв із «градусами». І в цьому жодне очищення від токсинів не допоможе.

Для цього потрібна реабілітація після лікування алкоголізму. Як вона діє, розглянемо з прикладу відомої програми «12 кроків».

Реабілітація алкоголіків на прикладі програми 12 кроків

Досить складно подолати алкозалежність. Але ефективні методи вирішення проблеми є. І один із них – програма 12 кроків, яка вже багато десятиліть своєї актуальності не втрачає, а ефективність продовжує доводити.

Як з’явилася 12 крокова програма

Створювалася ця анонімна допомога за алкоголізму не лікарями, не психологами, а залежними. Тобто підхід досить незвичайний і несподіваний. Зародилася ідея в Америці 1935 року. Авторами її стали популярний бізнесмен та хірург. Вони й не підозрювали, що їх на той момент «безнадійний алкоголізм» підштовхне на створення програми, яка подарує шанс на одужання мільйонам людей на планеті.

Вони заснували Співдружність. Назвали його АА. Програма ж, за якою у Співдружності мала проводитися робота, розробили для людей, які страждають від різних форм, видів і ступенів залежності, а також для їх рідних.

Цікаво, що на сьогоднішній день її рекомендують використовувати навіть людям, які від алкоголізму не страждають. Просто звичайним громадянам, які перебувають у глухому куті, яким потрібно навчитися наново сприймати світ і себе в ньому. Приватна клініка від алкоголізму успішно використовує цей дивовижний своєю простотою підхід.

Ключові аспекти програми

Виражаються вони таким чином:

  • Визнання безсилля.
  • Передоручення життя певної вищої сили.
  • Очищення душі (моральне прибирання, виявлення та визнання проблем, які штовхають до алкоголю).
  • Відшкодування збитків (щире бажання змінити вже існуючі наслідки «залежного» минулого, яке допомагає сміливо рушити вперед, не соромлячись дивитися в очі оточуючим).
  • Допомога іншим (це не просто слова, а основна цінність терапії за Програмою, тому що той, хто позбувся своєї «хвороби», зможе й іншим допомогти, оскільки ідеально їх розуміє).

Особливість будь-якого типу залежності – абсолютна неможливість відмови. Навіть чітко розуміючи, що алкоголь зробив життя некерованим, зіпсував стосунки з оточуючими, відмовитися вживати його людина просто не може. Залежний має спотворене мислення, яке йому дозволяє навіть самому із собою впоратися. Наприклад, може відмовлятися від допомоги, посилаючись на сором перед оточуючими. Але лікування алкоголізму є анонімним. І «сором» треба подолати за допомогою психолога, який ефективно налаштує анонімне лікування алкогольної залежності.

За програмами, які передбачає ефективне лікування алкоголізму в Одесі, люди вчаться приймати себе, глибоко аналізують спосіб і способи життя, отримують можливості відпустити існуючі негативні емоції, отримати від близьких прощення і пробачити біль, а потім, в результаті навчитися використовувати простий, але цілком дієвий інструментарій для життя повноцінного та без вживання.

Прості, але неймовірно цінні «постулати» Програми дозволяють налагодити спілкування із залежними, які також перебувають на шляху до одужання, якщо процес відбувається в групі або знайти однодумців у повсякденності. Людина чіткіше відчуває бажання перестати пити, змінити образ звичного, але дуже набридлого життя, наново із собою познайомитися, повернутися у спілкування з близькими. Може здатися це неможливим для тих, хто ще не звернувся до нас. Але реабілітація алкозалежних Одес – це реальний шанс повернення до життя.

Тим більше, крім цієї Програми, центр реабілітації алкоголізму Еверест застосовує різноманітні авторські методики, адаптовані під індивідуальні особливості різних типів пацієнтів та їх близьких.

Звичайно, як за помахом чарівної палички все в реальному житті, тим більше в ситуації із залежними від алкоголю не відбувається. Чимало часу знадобиться. Але головне, що результату можна досягти. Цього вже досягли багато. Яким би важким і часом навіть болючим не був шлях одужання, результат вартий того, щоб попрацювати. Якщо хочете, щоб роками сварки, злоба, нерозуміння, що панують у домі, змінилися радістю, спокоєм і любов’ю, наважуйтесь!

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22