Ефективне лікування наркоманії та реабілітація наркозалежних

Ефективне лікування наркоманії та реабілітація наркозалежних

Реабілітаційний центр для наркоманів в Одесі став місцем повернення до звичного життя вже багатьох пацієнтів. На жаль, жодне навіть найефективніше лікування наркоманії не може закінчитися одночасно із завершенням медпроцедур. Тоді так гостро проблема не стояла б. Тоді не потрібна була б взагалі реабілітація наркомана. Пацієнти просто проходили курс, призначений лікарем, і здорові, з міцною силою волі поверталися в соціум. Але складність залежності від препаратів не лише у звичці фізично. Її подолати також дуже важко, це всі розуміють. Однак більше часу займає якраз реабілітація наркозалежних. Як все практично відбувається коротко розповімо далі в матеріалі.

У чому полягає і як складається курс лікування наркозалежності

Сучасні методи лікування наркоманії створювалися вже практично. Часте їх застосування дозволило виробити унікальні стратегії для кожного фахівця щодо адаптації до різних пацієнтів. Але ціль спільна. І вона набагато ширша, ніж відмова від препаратів.

Наново навчитися, у прямому значенні слова, життя в навколишньому соціумі потрібно людині. Навіть після фізичної прихильності до наркотиків, навіть після постійної потреби вживати, яка виходить на перший план в дуже через це складне життя, проблема не вирішується повністю.

Людина, життя якої було зосереджено черговий дозі, неспроможна просто взяти і розпочати займатися іншими справами. Він уже навіть не вміє багато чого, не пам’ятає, як це – просто насолодитися прогулянкою, як це – розпланувати бюджет та ін. А ще у більшості починається дуже сильний сором, часом стан такий навіть перетікає у депресію.

Ось чому в центрі «Еверест» ми завжди наголошуємо на реабілітації після лікування. Саме слово це означає відновлення. Уявіть людину, яка через хворобу була позбавлена можливості розмовляти телефоном, зустрічатися з друзями, ходити в кафе, магазини. У наркозалежних є, звісно, така можливість, але тільки їм це через особливості «хвороби» не цікаво. І поступово вони забувають, як це, зосереджуються на певному завданні та його «виконують».

Тому й складно повернути їх у соціум. Багатьох наново доводиться вчити практично всьому. Близькі впевнені, що кине наркотики і відновиться, але це далеко не так.

Методи реабілітації наркозалежних підбираються відповідно до мети. Якщо потрібно знову вчити сприймати світ, використовуються одні програми, якщо завдання поліпшити відносини з оточенням – інші.

Але у будь-якому разі центр лікування наркозалежності чітко виконує необхідні цілі. «Ефективність» – це у разі не перебільшення, а стандартна характеристика роботи.

Що пропонує реабілітаційний центр наркозалежних

Лікування наркоманії в Одесі здійснюється стабільно протягом багатьох років. Передбачає воно:

  • сприятливе середовище, в якому буде надійно та комфортно;
  • ефективне лікування наркозалежності із створенням нової позитивної поведінкової моделі;
  • створення адекватної та відповідальної моделі поведінки;
  • напрацювання вмінь та навичок, які важливі при соцадаптації;
  • розвиток стандартних «цінностей» (чесність, шляхетність, акуратність та ін.).

Соціальна реабілітація в Одесі дуже відрізняється від таких центрів.

І виділяє її не вартість лікування наркозалежності, яка цілком обґрунтована та розумна, а сам підхід, сам спосіб впливу, впливу, підтримки. В «Евересті» одночасно є кілька курсів (поколінь, якщо так можна висловитися). Новачки не тільки з персоналом спілкуються. Вони перед очима бачать приклад тих, хто вже пройшов, що їм тільки належить. Тобто, вони відразу розуміють, що заплановане ефективне лікування наркозалежності – не мрія, а реальне, хоч і з серйозними зусиллями завдання.

Спочатку новим допомагають зрозуміти, навіщо взагалі необхідна така програма, що належить зробити. Далі проводиться “очищення”. Визначається, що стало причиною залежності, проходять етапи корекції для відновлення віри у свої можливості, сили, успіх.

Обов’язково та планомірно здійснюється визначення цінностей та принципів. Наново вибудувати стосунки, та ще й після такого негативного досвіду, складно. Але можливо. І ще один плюс звернення безпосередньо в «Еверест» – підтримка навіть після виписки, спілкування з випускниками та консультантами. Це дуже допомагає. Світ жорстокий. І мати опору в ньому після такого тяжкого періоду дуже важливо.

Єдине, що потрібно зробити, сказати собі «я зможу» і вирушити до «Евересту». Або хоча б просто зв’язатися зі спеціалістами по телефону та обговорити подальші кроки. Перші найскладніші. Далі буде простіше.

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22