Як допомогти близькій людині кинути пити?

Як допомогти близькій людині кинути пити?

Найчастіше саме близькі люди бачать, як шкідливо впливає на людину алкоголь. І звичайно ж вони хочуть допомогти йому впоратися з такою згубною звичкою. Однак, багато хто робить це неправильно, адже не знає, як допомогти алкоголіку позбутися залежності. І справді, питання лікування від алкоголізму найчастіше хвилює не найзалежнішого, а безпосередньо його близьких: сім’ї, рідних, кохану людину, друзів. І це зовсім не дивно. Адже залежні люди вкрай рідко усвідомлюють весь тягар проблеми та впевнено заперечують свою хворобу. Звичайно, нерідкі випадки, коли люди самі розуміють, що відбувається з їхнім організмом. Але це швидше виняток із правила, ніж саме правило. Найпершими над питанням, як допомогти близькій людині позбутися алкогольної залежності, замислюється саме сім’я. Адже дуже часто у такій сім’ї має місце моральне чи навіть фізичне насильство.

Не варто зневірятися, адже вихід є завжди. Головне – це тверде бажання допомогти рідній людині, а також пошук найкращої мотивації на шляху до досягнення своєї мети та повернення людини на нормальний життєвий шлях.

Чому люди починають пити?

Багато залежних людей зовсім не знають, як перестати пити, тому що не пам’ятають через що все це, власне кажучи, почалося. На жаль, ми живемо в такому суспільстві, в якому прийнято вважати, що багато хто п’є через нудьгу, небажання знайти себе або взяти відповідальність за власне життя. Насправді така проблема, як алкоголізм, не розвивається сама по собі і не починається без будь-якої причини. Так званий поштовх, що спонукав до згубних наслідків, завжди є.

Отже, причинами алкоголізму можуть бути:

  • Незадоволеність людини у її стосунках із сім’єю. Це може бути не тільки дружина, а й батьки, бабусі, дідусі, будь-хто.
  • При проходженні травматичного досвіду у любовних стосунках. Такі люди часто закриваються в собі, а свою невпевненість «топлять» у алкоголі.
  • У кожного алкоголіка є відчуття власної нереалізованості. Найчастіше це відбувається з тими, хто не знайшов своєї улюбленої справи у житті.
  • Післяпологова депресія може траплятися у жінок, а й у чоловіків. Абсолютно кожна людина схильна до згубного впливу спиртних напоїв. Але алкоголізм у жінок, а особливо матерів, викликає особливий жах. Тому лікування алкогольної залежності вкрай необхідне. І запускати цю проблему не можна в жодному разі.
  • Проблеми із соціалізацією людини – нерідка причина алкоголізму, особливо у підлітковому віці. Зазвичай це пов’язано з тим, що дитина не змогла вписатися в компанію однолітків і намагається зробити це за допомогою алкоголю.

Звичайно, це лише основні фактори, що спонукають людину вживати алкоголь. Насправді їх набагато більше. Ефективне лікування алкоголізму потребує правильного підходу до пацієнта. А можливо, це лише в тому випадку, якщо знайдено причину пияцтва.

Як допомогти алкозалежній людині впоратися з пристрастю до спиртного?

Перше, що вкрай важливо в ефективному лікуванні – це усвідомлення реальності і всієї тяжкості залежності. Не варто приховувати та замовчувати правду. Адже залежність нікуди не йде, а лише розвивається та обтяжується. Потрібно діяти вже зараз!

Звичайно, ніхто не в змозі змусити алкоголіка кинути пити. Однак, кожен може знайти в собі сили і мотивувати близьку людину, завдяки чому вона сама захоче розпочати лікування. Є кілька найпростіших і найефективніших способів дати алкоголіку мотивацію на зміну свого життя на краще:

  1. Негайно припиніть брати на себе відповідальність за вчинки алкоголіка! Це стосується боргів, проблем із законом та інших ситуацій. Не варто вигадувати виправдання таким вчинкам. Вони мають місце і від них нікуди не подітися. А людина повинна сама справлятися з ними, не підставляючи при цьому оточуючих.
  2. Встановіть для залежного чіткі межі. Вам потрібно впевнено висловлювати свої почуття, емоції та незадоволеність тим, що відбувається. Звісно, це проблема. Проте ви дасте зрозуміти, що маніпуляції з вами не пройдуть.
  3. Алкоголіки рідко кажуть правду, коли намагаються виправдати свої дії. Тому не варто вірити кожному їхньому слову. Більше значення мають саме вчинки людини.
  4. Поговоріть про ситуацію, що склалася відверто, без криків і істерик. Дуже важливо вибрати спокійний тон, не вдаючись до погроз, звинувачень або докорів.
  5. Обов’язково зверніться за допомогою до кваліфікованих фахівців. Тільки вони зможуть знайти правильний підхід до людини та допомогти дати вашій родині другий шанс.

Реабілітаційний центр «Еверест» пропонує комплексне лікування алкогольної та інших видів залежності, вдаючись до індивідуального підходу до кожного пацієнта. Не відкладайте лікування алкоголізму на завтра, якщо необхідна допомога вже сьогодні!

Зв'яжіться з нами будь-яким зручним для Вас способом:

+38 (097) 464 97 22